Рибари от цяла България откриха в Монтана сезона на улов на пъстърва. В река Огоста, под стената на язовира, мухаро-спининг клуб ”Огоста” от Монтана организира старта на сезона. Риболовът премина под мотото „Хвани и пусни” и с много настроение и слука. Борис Александров е един от запалените риболовци на пъстърва:
"Отктриваме пъстървовия риболов. Рибното богатство е голямо. Идват много хора от страната, от чужбина. Сама се популяризира реката по този начин. Идеята е всеки, който дойде на реката, да може да си направи един хубав риболов и да си отиде отпочинал, с приятни изживявания и да иска пак да дойде."
В тази част на река Огоста от няколко години местния клуб зарибява с пъстърва и следи стриктно за изпълнене на условието уловът да се връща във водата. И за това тук са вадили доста добри екземпляри от по 7-8 кг. При последното зарибяване мухаро-спининг клуб „Огоста” пусна 50 000 малки пъстърви.
"Засега успяваме да го поддържаме, но не липсват и бракониери- недобросъвестни хора, които искат да дойдат и да си напълнят фризера за една година. Борбата е с такива хора."
На откриването по традииця си сготвиха и вкусна рибена чорба.
"Дейността на клуба се развива, имаме монтирани беседки покрай реката, искаме да пнредоставим хубави условия за риболов и за почивка. Единственото ни изискване към риболовците е да спазват правилата, за да може следващия път, когато дойдат, пак да има", призова Борис Александров.
По повод 120 години от рождението на големия български илюзионист Мистър Сенко, който е от Враца, деца в Мездра научиха любопитни факти за живота и творчеството му по време на летните занимания в библиотеката. Величка Христова от детския отдел разказа увлекателно за неговите фокуси, а в "Зона за култура" пред Народно читалище "Просвета 1925" бяха..
На места към охраната на пощенските клонове, които ще обменят левове в евро ще се присъединят и полицаи, каза Димитър Недялков, заместник-министър на транспорта. Във врачанското село Бели извор той участва в първата среща от съвместната информационна кампания на "Български пощи" и местните власти за въвеждането на новата валута . Превалутирането..
Регионалният представител на Комисията за защита от дискриминация (КЗД) за област Видин Ирина Петрова ще проведе открита приемна в град Кула на 22 август от 10:00 часа в Клуба на пенсионера. Тя ще запознае присъстващите с правомощията и дейността на КЗД. „Не за първи път имаме открита приемна. Повечето жители в Кула ги познавам. Те..
38-годишен мъж е предаден на съд с обвинителен акт на Районна прокуратура - Видин по дело за закана с убийство , отправена при условията на домашно насилие. През септември 2024 г., съпругата на обвиняемия, напуснала семейното им жилище в Монтана с двете им деца, като се преместила да живее при родителите си в село Карбинци. Поводът бил дългогодишен..
Ново кръгово кръстовище планират да бъде изградено след надлеза, на пресечката на булевард "Панония" и улица "Цар Иван Асен II" във Видин. В момента там има светофар, който създава известни затруднения за движението, обясни за Радио ВИДИН Денислав Стаменов, началник на сектор "Пътна инфраструктура и инженерни мрежи и съоръжения" към Община Видин...
Народно читалище "Пробуда 1925" във видинското село Флорентин навършва 100 години от своето създаване. Юбилеят ще бъде отбелязан в събота, 23 август, с празничен концерт, в който ще се включат над 150 участници, каза Радио ВИДИН секретарят на културното средище Емилия Георгиева : "Ще имаме 12 групи, танцови и певчески състави. По време на..
Симфониета - Враца ще участва днес в "Сцена на върховете" в Белоградчик. Концертът "С музиката на Андре Рийо" включва музикални шедьоври от Йохан Щраус, Лехар, Верди, Офенбах, Бизе, каза в интервю за БНР сопраното Таня Лазарова. "Музиката на Андре Рийо не е музика, която той е композирал, а са произведения, които той е изпълнявал в различни..