"Никой не спазва ограниченията в населеното място, никой не спазва табелата, че започва населено място. Съседи на главния път наистина ги тормози скоростта, защото високата скорост на товарни камиони, определено всява хаос и шум нощно време в съня. Нито можеш да излезеш, нито можеш да влезеш в гаража. Друг е въпроса за постоянните вибрации от тежките машини. Има напукани къщи, доста. Но когато има автомобил на полицията, скоростта е чувствително доближаваща се до нормалната за населено място. Проблема е във връзка с високата скорост, с която се преминава през Алтимир и по двата пътя, които минават през селото. И по Враца-Оряхово пътя и по другия път, който е за Бяла Слатина, пресичат се на централно кръстовище в селото, няма кръгово... С новия началник на полицията в Бяла Слатина взехме някакви решения, предполагам, че ще има ефект. Разбрахме се и за по-голямо присъствие от страна на полицаите."
За да бъде ограничена скоростта, в населеното място ще бъдат изградени изкуствени препятствия, каза за Радио ВИДИН кметът на Община Бяла Слатина Иво Цветков:
"Запознат съм с това нещо. Да, той проблема не стои от днес. Там е натоварен пътя, за Козлодуй, за атомната, плюс и ферибота Оряхово-Бекет. Предприели сме действия по третокласния път, който минава през селото. Проектирали сме два изкуствени ограничители на скоростта. С наши пари сме направили проект на тези изкуствени неравности. А пък изграждането сме в договорни отношения с Агенция "Пътна инфраструктура", тоест с Областно пътно управление Враца, предстои изпълнението им... Там имаше, последната катастрофа, където имаше отнет човешки живот, отново превишена скорост. Но тя е била малко извън населеното място. Предпоставките за високи скорости са понеже пътя преди две години е ремонтиран. Изградени са нови бордюри, нов път. И съответно, предполагайте, че по нов път има маркировка, има знаци, но не се спазват. Като се направи и някои улица по селата, и започват проблемите с високите скорости..."
Преди време на главният път в селото местни жители бяха поставили и макет на полицай, който към момента е премахнат.
Отговорите на големите житейски въпроси, представени със средствата на комедията и талантът на младите български актьори Луиза Григорова - Макариев, Боряна Братоева и Христо Пъдев, са събрани в спектакъла "И верният отговор е..." на режисьора Мартин Каров. На 5 март публиката във Видин ще може да гледа и да се забавлява с историята, която разказва..
Четири нови български късометражни филма, разкриващи дълбочината на българските традиции и култура, ще бъдат представени във Видин . Селекцията "Български митове и легенди" е на колектива на най-голямата мрежа за късо кино - "Кинематограф". Мисията на платформата е да популяризира късометражното кино и да го среща с по-широката публика, тъй като..
Преди 89 години на днешния ден Видин се сдобива с герб . Той е изработен по идея на тогавашния кмет д-р Бърни Бончев, който много искал Видин да има символ, който да обхваща целия облик на града и да го представя по най-добрия начин. Проектът на герба е одобрен на заседание на Общинския съвет на 18 февруари 1936 г. и се взема решение да бъде..
Отборът по английска реч и дебати "BEST" на ГПЧЕ "Йордан Радичков" във Видин се завърна от зимното издание на състезанието с много отличия и награди . Йоанна Иванова и Стефан Симеонов , от осми клас, спечелиха купата за първото място в категория "Начинаещи" и медали за шесто място в "Напреднали" на финалите: "Аз и..
Дванайсетокласници от СУ "Свети свети Кирил и Методий" във Видин организират изложба концерт "Лентата на спомените" . Идеята е на учениците, които искат да покажат своето развитие и израстване през годините и да си припомнят различните моменти от ученическия живот. Общо 21 са завършващите младежи в паралелка с профил "Музика и изобразително..
Прожекция на кратки поетични филми по стихове от 90-те години на български автори ще се състои днес, 18 февруари, от 17:00 часа в Регионална библиотека "Гео Милев" в Монтана . Проектът се нарича "Поезията на 90-те оживява" и включва филми, които са съчетание на музика, визия и стихове на известни и любими български автори, разказва Мария..
Повече от седем хиляди и петстотин български патриоти участват в Руско-турската освободителна война. Към Българското опълчение се присъединяват и четирима опълченци, родени в мездренското село Лик. Иван Петров Попов (1841-1928) е изключителна личност, чието име остава в народната памет и за когото и до днес се разказва. Още през 1860 година той е..