Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Танцьори и спортисти в подкрепа на Христо Пенчев от Мездра

Снимка: Личен архив

Поредната благородна идея за помощ на болния Христо Пенчев от Мездра обединени танцови и спортни клубове да се съберат, за да пренесат Бялата лястовица на надеждата до Христо. 

В 10:00 часа, на Лазаровден (16 април), момичета от "Гласът на ансамбъл Мездра“ ще почетат древната традиция на обичая "Лазаруване“ като с песни ще обиколят жилищните квартали в града. Всеки, който желае може да подкрепи каузата чрез дарение в специални кутии в помощ на Христо.

В 15:30 часа от площад "България“ ще тръгне шествие на надеждата, от представители на спортни и танцови клубове в Мездра. Към шествието ще се присъединят:

- НЧ “Просвета 1925” - Мездра

- Dance center Yoanna

- СК “Атлет” - Мездра

- Mitko Tsenov Running Team

- Keep it Real

- КИБИ “Лотос-М”

- ХК “Локомотив” - Мездра

- ОФК “Локомотив” - Мездра

- ЖКХГ “Анелия” – Мездра

От 16:00 часа на паркинга на Археологически комплекс "Калето“ в Мездра спортисти и танцьори ще направят един своеобразен празник на надеждата, съчетаващ в себе си демонстрации и уъркшопи.

"Само заедно можем да бъдем една силна Бяла лястовица на надеждата за Христо"– е мотото на двигателя на идеята Мирослав Аспарухов.


Ако желаете да помогнете, можете да направите дарение на следната банкова сметка в "Райфайзенбанк":

IBAN: BG72RZBB91551014509166,

BIC: RZBBBGSF

Титуляр на сметката: Христо Георгиев Пенчев.


На няколко места в града има поставени и дарителски кутии:

Център за услуги и информация на гражданите при Община Мездра (партерен етаж в сградата на Съвета);

Храм "Св. Георги Победоносец" - гр. Мездра;

Завод за производство на автомобилни компоненти "СЕ Борднетце - България" (SEBN-BG) - Локация Мездра;

Детски магазин "Пухчо" на ул. "Иван Вазов" №5; 

Железария "Стройснаб" на ул. "Христо Ботев" №43;

Салон за красота на ул. "Св. Патриарх Евтимий" №3;

Автосервиз на ул. "Индустриална"; 

Специализирана болница за продължително лечение и рехабилитация по вътрешни болести (Сърдечната болница) - гр. Мездра и др.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 8 август 2025 година

Започва реконструкция на  северния вход  на Монтана откъм Лом.  Над 48 мил. лв. ще бъдат вложени в отсечката от един километър на булевард „Трети март".  Двойното обозначение на цените на стоки и услуги в лева и в евро е задължително от днес.  Двете трябва да са изписани с еднакъв шрифт върху етикетите. От понеделник затварят за..

публикувано на 08.08.25 в 18:05

Северният вход на Монтана ще бъде изцяло обновен

Започва реконструкция на северния вход на Монтана откъм Лом. Над 48 мил. лв. ще бъдат вложени в отсечката от един километър на булевард „Трети март". Ще бъдат изградени три нови кръгови кръстовища. Изпълнението трябва да приключи за две години. Ремонтът на отсечката на булевард „Трети март" в Монтана се финансира от Общинската инвестиционна..

публикувано на 08.08.25 в 17:05

Село Каленик си връща магията на киното

Кино под звездите ще се проведе в Каленик. След дълго прекъсване във видинското село отново ще бъдат прожектирани филми. Инициативата е на местното читалище и ще започне тази вечер в 21:00 часа с прожекция на "Господин за един ден", обясни секретарят Габриела Георгиева.  "На хората много има хареса идеята. Първоначално беше два дни да се проведе..

публикувано на 08.08.25 в 16:05

Движението към Монтана се пренасочва заради ремонт на обхода

От 11 август, понеделник, ще се ограничи преминаването в посока Монтана в 7-километрова отсечка от път I-1, обхода на града. Промяната се налага заради ремонт на фуги.  Трафикът ще преминава двупосочно в платното за София, в което ще са обособени по една лента за всяка посока.  Предвижда се обновяването на съоръженията в платното за Монтана да..

публикувано на 08.08.25 в 15:53

Библиотеката във Враца стартира нова инициатива за млади писатели

Първата Резиденция за млади писатели в Северозапада ще се проведе в рамките на фестивала "Враца - книжен град". Инициативата е на врачанската библиотека и е насочена към млади хора с интерес към писането на поезия и проза на български език, каза директорът на културната институция  Силвия Павлова .  "Тази инициатива ще се проведе в периода от 25..

публикувано на 08.08.25 в 15:46

Във Видинско започнаха съвместни проверки с румънската полиция

Съвместни екипи от български и румънски полицаи ще се включат от 8 август до 19 септември в контрола на трафика в област Видин. Съвместен екип ще извършва проверки и на територията на град Видин, съобщиха от полицията. Служителите на реда ще участват и в контрола на главен път Е-79 заради интензивния трафик.  Проверките ще бъдат фокусирани върху..

публикувано на 08.08.25 в 15:36

До дни стават ясни директорите на видински училища

До дни ще станат ясни резултатите от конкурса за директори на училища във Видинско. Днес допуснатите кандидати се явиха на интервю. Със заповед на началника на РУО- Видин от 11 юни бе обявен конкурс за директори на девет училища от региона. До тест бяха допуснати осем кандидати- Георги Кидиков, Здравка Младенова, Кристина Луканова, Мариета..

публикувано на 08.08.25 в 15:10