Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Голов порой в Манастирище

2
Снимка: Жоро Александров

Голов порой отнесе Монолит в Манастирище в среща от поредния кръг на областната „А“ футболна група. Домакините разбиха командата от Бяла Слатина с 8:1 в събота. По три гола за домакините вкараха  Вальо Валентинов и Денис Гърлов, който изнесе и лекция по реализаторски умения /голмайсторът е и преподавател по физкултура в СУ "Христо Ботев" в Козлодуй/. Живата легенда Генади Симеонов се отчете с два гола в мрежата на гостите от Бяла Слатина, които все пак си тръгнаха с почетно попадение. След мача най-търсена за снимки беше фланелката с №8, която по категоричен начин показва превъзходството на отбора. Манастирци направиха за пореден път футболен спектакъл за радост на своя спонсор - земеделският производител и общински съветник в Хайредин Георги Георгиев.

Ботев /Рогозен/ пречупи Септември /Гложене/ с 2:1 с късен гол. Гостите поведоха през първата част след меле в наказателното поле. В 60-та мин. последният в класирането на „А” група  изравни чрез Цветомир Ангелов от дузпа, отсъдена за игра с ръка. В 88-та мин. феноменален гол от 25 метра на национала на затворите Кристиан Кътов направи пълен обрат.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

"Ботев" Враца с 3 домакинства и 2 гостувания за месец

"Ботев" Враца научи програмата си от срещи в елитната футболна дивизия за следващите 30-ина дни. От Спортно-техническата комисия обявиха програмата на Първа лига от началото на ноември до началото на декември. Според нея на тима на Тодор Симов му предстоят 3 домакинства и две гостувания. В понеделник, на 3 ноември, врачани посрещат втория в..

публикувано на 02.11.25 в 16:55

"Локомотив" Мездра с домакинска победа

"Локомотив" Мездра победи без проблеми у дома "Партизан" Червен бряг с 2:0 в  срещата от 11-ия кръг на Северозападната Трета лига. Васил Калоянов осигури трите точки на "железничарите" с двете си попадения. Мездренчани владееха инициативата през всичките 90-те минути и пропуснаха да отбележат повече попадения. Калоянов откри резултата малко след..

публикувано на 02.11.25 в 16:00

"Монтана" започна с победа в шампионата

Шампионките на България "Монтана" стартираха с успех в новото първенство по баскетбол. В зала "Младост" момичетата на треньора Преслав Пешев се наложиха с 83:71 точки над Рилски спортист Самоков. Домакинките не влязоха по най-добрия начин в мача, като позволиха на съперника да поведе с 0:4. Чак след две минути Монтана вкара кош. От тук до края обрат..

публикувано на 02.11.25 в 15:30

"Ком" Берковица спечели точка от лидера "Академик"

Без победител завърши дербито на 11-ия кръг на Северозападната трета лига. На стадиона в Берковица местния Ком направи 0:0 с лидера Академик /Свищов/. До момента "студентите" имаха 10 победи от 10 мача. На стадион „Мрамор" чисти положения липсваха. Още в началните минути нервите от резервните скамейки взеха връх и между треньори и играчи прескочиха..

публикувано на 02.11.25 в 14:50

Врачанският "Ботев 2012" загуби гостуване с 4 точки

Баскетболният "Ботев 2012" загуби драматично гостуването си на Академик Бултекс 99 с 4 точки. Срещата от програмата на НБЛ при мъжете завърши 78:74 точки, като в края на мача врачани се оплакаха от съдийството. Първите 10 минути завършиха наравно - 21:21 точки, при непрекъсната гонитба в резултата. Врачани поведоха малко преди почивката, но тя дойде..

публикувано на 02.11.25 в 14:30

Видински волейболистки с успех в Тетевен

Видинските момичета от Волейболен клуб "Бъдин-Волей" спечелиха "Купата на Тетевен". По време на състезанието младите волейболистки записват чисти победи над своите съпернички, което им носи и заслужено отличие във възрастовата под 13 г. Участието в турнира само по себе си е полезен опит за младите състезателки, защото надпреварите за подрастващите са..

публикувано на 02.11.25 в 14:13

"Кула-04" победи "Рациария" Арчар

Отборът на ФК "Кула-04" победи с 6:1 тима на ФК "Рациария" Арчар в есенният дял на Областна футболна група "Видин".  Първото полувреме приключи 2:0 за отбора на Кула, в 27-та минута с гол на Иван Иванов и 31-та минута на Цветомир Тодоров. Срещата се игра на стадиона в село Арчар в събота. Момчетата на треньора Пенко Йончев поведоха в резултата и през..

публикувано на 02.11.25 в 14:00