Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Комедията "Женско царство" с второ представление във Видин

Снимка: Драматичен театър "Владимир Трандафилов" - Видин

Постановката "Женско царство" от Ст. Л. Костов ще бъде представена тази вечер на сцената на видинския драматичен театър. В спектакъла участва почти целият актьорски състав на театъра, а режисьор е директорът на институцията Дейвид Славчев:


"Искам да поканя видинската театрална общественост, и не само театралната, за да направим и останалите съпричастни към театъра във Видин, да гледате новото представление на Общински драматичен театър "Владимир Трандафилов"- "Женско Царство". Скоро беше премиерата, един единствен път сме го играли и в Белоградчик, това е второто представление за видинска сцена. Това е представление, което по изключително забавен и интересен начин ни разказва за това как хората, които взимат властта могат да се самозабравят - в случая това са жените, а пък мъжете са със забрадки. Елате да видите как мъже са облечени като жени. Досега публиката реагира изключително добре, така че, предполагам, че им е харесало, а и много хора споделиха, естествено, че спектакълът е любопитен, интересен, забавен - българска класика, в крайна сметка. Мисля, че ще има дълъг живот това представление".


Началото на театралната постановка е 19.00 часа, а през месец май, спектакълът "Женско царство" ще бъде изигран пред учениците от почти всички видински училища.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Тенчо Калпаков

Треньорът на Монтана е първият за сезона, който се разделя с поста си

Новакът в Първа лига ПФК Монтана се раздели със старши треньора Танчо Калпаков след вчерашното домакинско равенство 0:0 с Ботев (Враца), съобщиха от клуба днес.  След четири кръга отборът на Монтана има две точки, постигнати от равенствата с Локомотив (Пловдив) във 2-ия кръг 1:1 и с Ботев Враца 0:0.  В гостуванията си в София обаче те паднаха с 0:5 от..

публикувано на 09.08.25 в 15:42

Видинската епархия с намерение да обучава деца в Софийската семинария

Посрещнат съм добре като нов митрополит.  Това каза видинският владика Пахомий, който точно преди 6 месеца - на 9 февруари, беше избран с пълно единодушие от Светия синод за архиерей на крайдунавската епархия.  "Шест месеца изглеждат много, но това е много малко като време, за да мога да получа по-дълбоко впечатление. Всеки ден ходя на различни..

публикувано на 09.08.25 в 07:46

Посланикът на Република Корея обсъди сътрудничество с Враца

Областният управител на Враца Николай Николов и посланикът на Република Корея Донг-бе Ким обсъдиха възможности за инвестиции по време на среща в града под Околчица, проведена в контекста на 35-годишнината от установяване на дипломатически отношения между двете държави.  В срещата участие взе и народният представител Мартин Харизанов, член на комисията..

публикувано на 09.08.25 в 07:25

Златотърсачи се събират на Леденика

Враца посреща златотърсачи от цялата страна на събор днес.  Организатор на събитието е Българската асоциация на търсачите на самородно злато и метеорити, а проявата се организира със съдействието на Община Враца в местността Леденика в Балкана. Националният събор на златотърсачите ще предложи етапни състезания. Надпреварите са със златарски легени в..

публикувано на 09.08.25 в 07:15

Снимката на 8 август 2025 година

Започва реконструкция на  северния вход  на Монтана откъм Лом.  Над 48 мил. лв. ще бъдат вложени в отсечката от един километър на булевард „Трети март".  Двойното обозначение на цените на стоки и услуги в лева и в евро е задължително от днес.  Двете трябва да са изписани с еднакъв шрифт върху етикетите. От понеделник затварят за..

публикувано на 08.08.25 в 18:05

Северният вход на Монтана ще бъде изцяло обновен

Започва реконструкция на северния вход на Монтана откъм Лом. Над 48 мил. лв. ще бъдат вложени в отсечката от един километър на булевард „Трети март". Ще бъдат изградени три нови кръгови кръстовища. Изпълнението трябва да приключи за две години. Ремонтът на отсечката на булевард „Трети март" в Монтана се финансира от Общинската инвестиционна..

публикувано на 08.08.25 в 17:05

Село Каленик си връща магията на киното

Кино под звездите ще се проведе в Каленик. След дълго прекъсване във видинското село отново ще бъдат прожектирани филми. Инициативата е на местното читалище и ще започне тази вечер в 21:00 часа с прожекция на "Господин за един ден", обясни секретарят Габриела Георгиева.  "На хората много има хареса идеята. Първоначално беше два дни да се проведе..

публикувано на 08.08.25 в 16:05