Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ботев падна в Първа лига

Снимка: Жоро Александров

Врачанският Ботев продължи да затъва в класирането на Първа лига, след като вчера отстъпи с 0:1 при домакинството си на Пирин. Това беше официален дебют на новия старши-треньор Дженаро Иецо. Единственото попадение в двубоя заби Станислав Манолев, който се разписа с удар от над 30 метра в 20-та мин. Голът беше с цената на трите точки, които оставиха благоевградчани в елита и догодина.

Ботев опита да направи нещо, но нямаше много аргументи срещу противника. Красимир Тодоров в 4-та мин. можеше да открие резултата, но вратарят на гостите Янко Георгиев изби шута му. Хаотичният натиск в края на срещата също не доведе до попадение. Юлиан Ненов в 84-та мин. и Виктор Василев в 87-та мин. Не успяха да пробият отбраната на Пирин.

След седмица врачани посрещат Локомотив /София/ в опит да се измъкнат от възможността да изпаднат директно. Разликата между Ботев и Царско село вече е само 2 точки в полза на врачани.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Защитник напусна "Ботев" (Враца)

Централният бранител на "Ботев" (Враца)  Стефан Цонков е напуснал клуба, съобщиха близки до футболиста.  30-годишният играч донякъде потвърди информацията с пост в своя профил в социалните мрежи, където написа: „Благодаря и успех!", публикувайки своя снимка с екипа на отбора.  От клуба още не са потвърдили или отрекли информацията, че са се разделили..

публикувано на 20.02.25 в 11:02

"Бдин-Вида" бие наред на турнир в Бяла Слатина

Отборът на Волейболен клуб "Бдин-Вида" записа три категорични победи в турнир за класиране в следващия етап на регион "Хемус" на Държавното първенство за момичета под 16 години. В зала "Чавдар" в Бяла Слатина възпитаничките на треньорката Снежка Гечева победиха последователно с по 3:0 гейма "Тони Спорт" Берковица, "Олимпиец" Плевен и домакините от..

публикувано на 19.02.25 в 16:49

"Монтана" би с 16 точки "Трешневка"

Баскетболистките на "Монтана" победиха с 81:65 точки "Трешневка" при гостуването си в Загреб в среща от 15-ия кръг на Адриатическата лига. До почивката домакинките имаха превес и се оттеглих с 6 точки преднина. През втората част "Монтана" излезе напълно променен и спечели срещата с 16 точки преднина. За успеха американката Сара Бут завърши с 24 точки и..

публикувано на 19.02.25 в 09:52

"Ботев" /Враца/ привлече мароканец

Ботев /Враца/ представи Хамза Аит Алал като най-новото си попълнение. 25-годишният мароканец е роден в Сале и започва професионалната си кариера като десен защитник. През годините той се утвърждава като надежден бранител и записва значими успехи с досегашния си клуб. Аит Алал е бил част от гранда Уидад Казабланка, с който печели два пъти шампионата..

публикувано на 19.02.25 в 08:29

"Монтана" тръгна с победа

Футболистите на "Монтана" победиха с 2:0, като гост столичния ЦСКА 1948 II на рестарта на първенството на Втора лига. Монтанци вкара по един гол в двете полувремена. След пропуск Иван Коконов коригира мерника си и в 22-та минута с удар по диагонала отбеляза за 0 на 1. Владислав Цеков беше близо до нов гол, но шутът му мина до гредата. В 56-та..

публикувано на 19.02.25 в 08:13

"Монтана" с два мача в Хърватия

Баскетболистките на Монтана ще изиграят днес и утре два мача от Адриатическата лига при жените. Тази вечер от 18 часа момичетата на треньора Преслав Пешев излизат срещу "Трешневка" в среща от редовни кръг. Утре от 17.30 гостуват на "Задар" от Загреб. Мачът е от отложения 7 кръг на лигата.

публикувано на 18.02.25 в 15:28

Турнир по тенис на корт се проведе във Враца

Регионален турнир по тенис на корт за момичета и момчета до 14 г. от календара на родната федерация се проведе във Враца . Зам.-кметът на общината Александър Владимиров отличи най-добрите участници в надпреварата.  Победата при момичетата заслужи Ниа Юсева, а нейни подгласнички станаха Юлия Соловеева и Стефания Иванова. Филип Ненчев е първенец..

публикувано на 18.02.25 в 12:36