Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Танцьорите от клуб "Дъга" Монтана с награди от международен конкурс

Снимка: личен архив


С 4 награди се върна клубът по модерни танци "Дъга" към Център за подкрепа на личностно развитие Обединен детски комплекс "Ние, врабчетата" в Монтана от участието си в 23-ти Международен танцов конкурс "Южни слънца" в  Петрич.


Монтанските танцьори дебютираха в танцовата надпревара, в която участваха над 1000 участници от България и Македония, каза художественият ръководител и хореограф Светла Йорданова:


"Имаше 4 категории, преценихме, че ще се включим в 3 от категориите "мажоретни танци", "модерни танци" и "характерни танци"... По-малката група, деца от 4 до 6 клас се включихме с модерните и мажоретните танци с 2 танца и в двете категории... За костюмите помогнаха страшно много родителите на децата... Те финансираха ушиването на костюмите... Големите искаха да танцуват нещо в испански стил, харесахме "Булерия" на Дейвид Бисбал, в категория характерни танци... Доволна съм, защото и четирите ми танца получиха награди".


Малките са на трето място в категория "мажоретни танци" със съчетанието "Настроение".
Второ място журито присъди за танца "Дивите момичета" на малката група в категория "модерни танци".


Две трети места завоюва голямата група за танците си "Булерия" в категория "характерни танци" и "Адреналин" - в категория "модерни танци"


Предстои участие на клуба във фестивал в Ловеч на 28 май и в момента танцьорите се подготвят за следващото си участие. 

Повече може да чуете в прикачения звуков файл. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Милостта е велика добродетел

венец, ако не се е състезавал законно. " Кой печели медалите? Кой грабва венеца? Отговорът на този въпрос пак е свързан с вярата в Бога!  Слушайте ни всяка неделя сутрин след новините в 8:00 ч. и в ранното утро на понеделник от 01:00 ч. през нощта.

публикувано на 03.08.25 в 08:00
Самодейците към НЧ

Фолклорен младежки събор "Среща на три поколения" подготвят в Гюргич

В Гюргич се подготвят за Фолклорния младежки събор "Среща на три поколения". Той ще се проведе на 9 август край язовира до ружинското село. Идеята за провеждането на този празник е на Бойко Младенов, който сега е кмет на населеното място. "Аз съм инициатор на това събитие, на младежкия събор между поколения. И отначало моята фирма го..

публикувано на 01.08.25 в 16:55

Събития с почерк: Как Диана Василева създава атмосфера, която се помни

"Професия хоби" днес ни отвежда зад кулисите на едно изкуство, което придава настроение, емоция и стил на най-важните моменти в живота - декорацията на специални събития. Ще надникнем в процеса по създаване на украса за сватби, рождени дни, юбилеи, кръщенета, балове, момински партита, погачи и още много поводи за празник. Срещаме ви с..

публикувано на 01.08.25 в 16:30

Ретро парад - Видин събира отново почитатели на класиката

За девета поредна година Видин посреща едно събитие, което се утвърди като неизменна част от културния календар на града. Става въпрос за Ретро парад - Видин  - колоритна и обичана инициатива, която събира на едно място миналото и страстта към автомобилите. Идеята и реализацията на парада принадлежат на видинчанина Иван Цолов - човек с..

публикувано на 01.08.25 в 16:15

"Слейд Хаус": Къщата, която се отваря веднъж на девет години

На една крачка от кръчмата „Лисицата и хрътките“, която винаги изглежда така, сякаш е видяла и по-добри времена, понякога… но само понякога… и то малцина, получават възможността да тръгнат по тясната уличка „Слейд Али“. Тя е от онези улички, които е по-лесно да пропуснеш, отколкото да намериш. Може би защото някъде по протежението ѝ има една малка..

публикувано на 01.08.25 в 12:10

Кула - градът на границата, в който младите липсват

Кула е третият по големина град в област Видин - град с богата история. Там, където някога се е намирала римската крепост "Кастра Мартис", чиито останки и днес пазят спомена за славни времена. Намира се на 30 км западно от Видин и на 13 км от границата със Сърбия, на която е разположен контролно-пропускателният пункт "Връшка чука". Към момента на..

публикувано на 01.08.25 в 11:22

Мизия посреща панаирните дни с богата програма

Вечер на талантите, концерти със звездни изпълнители, автокино, изложби и развлечения за деца ще зарадват жители и гости на Мизия в дните от 2-ри до 9 август. Проявите са част от тазгодишните традиционни панаирни дни в града. Програмата е богата и включва забавления за всички възрастови групи, обясни за Радио ВИДИН Кристине Декова от Община Мизия,..

публикувано на 31.07.25 в 14:00