Изабела Василева от Видин е професионален гримьор. Гримът се превръща в нейна професия на шега, когато преди повече от 10 години в София нейна приятелка, която е професионален гримьор и работи с едни от най-успешните гримьори в страната и чужбина - Велислава Велкова, която предлага да я обучи и даде първите стъпки в грима. От този момент Изабела се влюбва в тази професия, прибира във Видин и си отваря нейно студио, което нарича "Мадами". Днес Изабела е сред най-предпочитаните гримьори в града. Според нея има разлика между трендовете в България и чужбина:
"За съжаление да, има огромна разлика. В България се набляга много на... не ми се иска много така да се изразявам, но на Пайнер визията - страшно много грим да има върху лицето, а пък световните трендове са нещо съвсем изчистено, съвсем кадифено лице - "нейчъръл" грим, което се нарича. И повечето залагат на това, това всъщност е идеята на грима. Да изглеждаш максимално естествен, разбира се, когато не става въпрос за някакви арт сесии. Но за мен това е идеята - напълно естествена визия, с подчертаване на най-красивите части от лицето. Фен съм на изчистения beauty грим, който в никакъв случай не изглежда като маска на лицето."
Най-честата грешка, която допускат жените, когато се гримират според Изабела е начина на нанасяне на фон-дьо-тена.
"Повечето го слагат като маска, не го разнасят много добре и това, че се гримират по начин, по който те се харесват, а не начин по който им отива."
Нарисуваните дебели вежди са били модерни миналата година, сега са модерни просто подчертаните вежди, споделя Изабела. Докато за изкуствените мигли тя е 50 на 50:
"Съгласна съм, че една жена, когато има хубави мигли не ѝ трябва и грим все едно, но тук се прекалява с това нещо. Тези ефекти 5D, 6D, 18D, "норки" и т.н., за мен това е излишно. Хубаво е, може да се поставят изкуствени мигли, но нека те максимално да се доближават до естествените мигли, просто да подчертаят окото."
Класическата грим визия, която си представя Изабела е не много дълга очна линия - класическа очна линия, сияйна кожа или кадифена, по друг начин се нарича, добре подчертани устни, с хубаво извити мигли и спирала, подчертани вежди - това е напълно достатъчно една жена да изглежда класически издържана.
Изабела гримира момичетата от конкурса "Мис България 2015 година". Понякога Изабела се доверява да я гримира и някой друг.
"Разбира се, както всяка жена и аз понякога имам нужда да се поглезя. Хората на които се доверявам са естествено моят учител Велислава Велкова и на много други колеги, които начина им и стила на гримиране, се доближава до естествения."
В пика на абитуриентските балове, момичета изискват от Изабела по-тежък грим.
"Като всяко младо момиче, което до този момент, не се в гримирало може би толкова много, желанието му е да има много грим на лицето, което за мен е грешка. Всеки път преди всеки грим се опитвам да им обясня, че не това е идеята и специално за този ден. Този ден е преходен, както обичам да се изразявам - от дете преминават към жена. Тогава трябва да покажат грим, с който да подчертаят женственото, но нека да запазят и детското... Това, което те искат е нещо, което е отминало отдавна - черен опушен грим, много дебела очна линия - неща които са прекалено строги и натруфени за тази възраст."
Тенденциите за сезона пролет - лято 2022 година са много цветни.
"Този сезон може да заложи на страхотни цветни визии, като очна линия, глазурени устни, копринената кожа, както вече няколко пъти я споменах е много важна - максимално естествения вид. Контуриращите продукти може да се използват освен върху скули и нос, чело - те могат да се използват и върху устните, тогава се създава един много сладък и естествен обем на устните, веждите да са добре подчертани, но в никакъв случай да не излизаме от контурите и да ги удебеляваме и румената визия на лицето, да имаме руменина."
Изабела стои зад визиите също и на много фотосесии и видео клипове.
Може да видите работата на Изабела тук
Чуйте цялото интервю в прикачения звук*
Поредна премиера в афиша на врачанския драматично-куклен театър. Спектакълът "Слугините" по Жан Жьоне е новото заглавие, с което трупата ще развълнува публиката от града. "Слугините“ е най-известната пиеса на френския писател и драматург Жан Жьоне. Заради многото допирни точки с българската действителност, често е поставяна на театралната сцена..
Родовият терапевт Маргаритка Благоева ще проведе среща-беседа на тема: "Здравето в моя род". Маргаритка Благоева е журналист, работила е в различни вестници повече от 25 години, автор е на детската книжка "Приключенията на врабчето Незабравко", родов терапевт от Школата "Задругата на родонавтите" на Аида Марковска, както и член на Българската..
Папа Франциск е на едно по-добро място, казва Джузепе Гуарнери от католическата общност във Видин. Заедно със съпругата си е изпратен от папата като мисионер в страната ни, а след това го среща отблизо отново при посещението му в България. Ще запомни папа Франциск с уважението, с което се отнася към хората. "Какъв е споменът ми?..
С "Нощ в библиотеката" ще бъде отбелязан Световният ден на книгата и авторското право - 23 април, във Враца. Инициативата е на регионалната библиотека "Христо Ботев" и включва няколко прояви за деца и възрастни, обясни Милена Николова от културната институция: "Вълшебната ни нощ стартира в 18 часа и ще бъде открита със спектакъл на театрална..
Излезе от печат нова книга за село Ракитница, община Брегово. Заглавието е "Ракитница - опит за историко-етнографски проучване". Автор е Анюта Борин. Какво съдържа книгата и какви са етапите на нейното създаване, разказва етнографът Анюта Борин: "Тази книга е идея на кмета на Брегово - Илиян Бърсанов , който дълго време е бил кмет на село..
Вторият по дължина второкласен път в България - II-11 , който преминава по цялата дължина на областите от северозападната част на страната , ще бъде модернизиран. Предстои изграждането на почти 10-километров обход около Оряхово , който е част от отсечката Мизия-Оряхово-Крушовене . Транспортната артерия ще осъществява връзка между населените..
Общински фестивал на българската народна и забавна песен "Златното петле" организират Община Бяла Слатина и Народно читалище "Развитие 1892" . В 23- ото издание на конкурса участниците са 59 от различни краища на България, каза Валентина Бобойчева, главен библиотекар в читалището: "Фестивалът, има отдавнашна традиция, но е и чакано..