Изабела Василева от Видин е професионален гримьор. Гримът се превръща в нейна професия на шега, когато преди повече от 10 години в София нейна приятелка, която е професионален гримьор и работи с едни от най-успешните гримьори в страната и чужбина - Велислава Велкова, която предлага да я обучи и даде първите стъпки в грима. От този момент Изабела се влюбва в тази професия, прибира във Видин и си отваря нейно студио, което нарича "Мадами". Днес Изабела е сред най-предпочитаните гримьори в града. Според нея има разлика между трендовете в България и чужбина:
"За съжаление да, има огромна разлика. В България се набляга много на... не ми се иска много така да се изразявам, но на Пайнер визията - страшно много грим да има върху лицето, а пък световните трендове са нещо съвсем изчистено, съвсем кадифено лице - "нейчъръл" грим, което се нарича. И повечето залагат на това, това всъщност е идеята на грима. Да изглеждаш максимално естествен, разбира се, когато не става въпрос за някакви арт сесии. Но за мен това е идеята - напълно естествена визия, с подчертаване на най-красивите части от лицето. Фен съм на изчистения beauty грим, който в никакъв случай не изглежда като маска на лицето."
Най-честата грешка, която допускат жените, когато се гримират според Изабела е начина на нанасяне на фон-дьо-тена.
"Повечето го слагат като маска, не го разнасят много добре и това, че се гримират по начин, по който те се харесват, а не начин по който им отива."
Нарисуваните дебели вежди са били модерни миналата година, сега са модерни просто подчертаните вежди, споделя Изабела. Докато за изкуствените мигли тя е 50 на 50:
"Съгласна съм, че една жена, когато има хубави мигли не ѝ трябва и грим все едно, но тук се прекалява с това нещо. Тези ефекти 5D, 6D, 18D, "норки" и т.н., за мен това е излишно. Хубаво е, може да се поставят изкуствени мигли, но нека те максимално да се доближават до естествените мигли, просто да подчертаят окото."
Класическата грим визия, която си представя Изабела е не много дълга очна линия - класическа очна линия, сияйна кожа или кадифена, по друг начин се нарича, добре подчертани устни, с хубаво извити мигли и спирала, подчертани вежди - това е напълно достатъчно една жена да изглежда класически издържана.
Изабела гримира момичетата от конкурса "Мис България 2015 година". Понякога Изабела се доверява да я гримира и някой друг.
"Разбира се, както всяка жена и аз понякога имам нужда да се поглезя. Хората на които се доверявам са естествено моят учител Велислава Велкова и на много други колеги, които начина им и стила на гримиране, се доближава до естествения."
В пика на абитуриентските балове, момичета изискват от Изабела по-тежък грим.
"Като всяко младо момиче, което до този момент, не се в гримирало може би толкова много, желанието му е да има много грим на лицето, което за мен е грешка. Всеки път преди всеки грим се опитвам да им обясня, че не това е идеята и специално за този ден. Този ден е преходен, както обичам да се изразявам - от дете преминават към жена. Тогава трябва да покажат грим, с който да подчертаят женственото, но нека да запазят и детското... Това, което те искат е нещо, което е отминало отдавна - черен опушен грим, много дебела очна линия - неща които са прекалено строги и натруфени за тази възраст."
Тенденциите за сезона пролет - лято 2022 година са много цветни.
"Този сезон може да заложи на страхотни цветни визии, като очна линия, глазурени устни, копринената кожа, както вече няколко пъти я споменах е много важна - максимално естествения вид. Контуриращите продукти може да се използват освен върху скули и нос, чело - те могат да се използват и върху устните, тогава се създава един много сладък и естествен обем на устните, веждите да са добре подчертани, но в никакъв случай да не излизаме от контурите и да ги удебеляваме и румената визия на лицето, да имаме руменина."
Изабела стои зад визиите също и на много фотосесии и видео клипове.
Може да видите работата на Изабела тук
Чуйте цялото интервю в прикачения звук*
Кърт Вонегът го нарича „първият и все още най-велик американски минималист“ . Печели Оскар за сценарий на филм по собствения си роман „Човешка комедия“. За пиесата „Времето на нашия живот“ през 1940 г. е удостоен с награда „Пулицър“, която отказва да приеме с думите „Никой не може да ме купи!“ . Войната с критиците, която води цял живот, му..
Днес в "Минутите не редактора" ще ви разкажем за един български изпълнител и композитор, който се ражда през 1943 година във Видин, и макар че скоро след това семейството му се мести, Видин остава в неговото сърце до края на живота му. Рубриката този петък е разказ за популярния през 70-те и 80-те години певец Петър Чернев и един от вечните му..
"Котаракът в чизми" е народна приказка, пресъздадена от Шарл Перо, която се намира и в първото издание на сборника на братя Грим: "Детски и домашни приказки". В нея се разказва за котарак, който може да говори и напътства своя господар. Той е хитър, амбициозен, умен, великодушен, верен приятел, ловък, смел, находчив,..
Фондация "Благотворител " насърчава доброволчески инициативи сред младите хора с конкурса "Млад Благотворител" , който се проведе за осма поредна година. В началото на февруари бяха обявени финалистите в тазгодишното издание. Те ще получат финансова подкрепа за реализирането на своите предложения. Сред отличените е и проектът на..
Отново ще ви срещнем с Алекс от Видин . При предишната ни среща през 2023 година той ни разказа за кокошките Сонка и Юлия и петела Соник. Сега отново се е върнал към отглеждането на зайци . Негово старо хоби. Всъщност той не може да си представи да живее без домашен любимец, та бил той и малко странен. Колкото до Соник, Сонка и..
Днес ви представяме една вдъхновяваща личност от Видин - Симона Панова , автор на фентъзи романите "Змей Закрилник", "Змей Побратим" и "Змей Омайник". Но освен че създава магични светове на страниците на книгите си, Симона е и невероятен разказвач на истински истории, свързани с богатото историческо наследство на старопрестолния Видин и..
"Цветът в мен" се нарича изложбата на монтанската художничка Таня Василева. Това е нейната първа самостоятелна експозиция в град Монтана, в която тя представя 24 свои платна на различни теми и с различни техники. Авторката разказа как се появява идеята за изложбата: "Поканиха ме от библиотеката да направя изложба... Замислих се и си казах, че..