Учители и ученици показаха какви методи прилагат в часовете си като " Комуникации и умения за учене" и "Работа с компютър във фирмата". Насочват се към слабите звена на учениците, защото се оказва, че учениците не могат да се аргументират да говорят пред аудитория, както и да комуникират, казва Десислава Цокова, зам-директор по учебната дейност в професионалната гимназия:
" Срещаме се иновативни и неиновативни училища, иновативните демонстрират своите иновации, а неиновативните черпят опит, за да станат и те иновативни, да приложат нови методи на обучение, защото иновациите са свързани с методика на обучение...Започнахме през 2017 година и виждам, че нашите иновации се използват в други училища ..Сега сме си поставили доста висока цел - това са "Комуникации и умения за учене" ....Основните проблеми са не могат да учат, трудна комуникация, не могат да се аргументират, да говорят, да се представят, не могат да си правят планове за бъдище, това са умения за живот, важни уменния .."
На срещата присъстваха учители от Професионална гимназия по ресторантьорство, търговия и обслужване град Плевен, които са кандидатствали за иновативно училище и очакват да бъдат одобрени, обяснява Биляна Иванова, учител по история и английски език в училището:
"Сега натрупваме опит от това, което виждаме и чуваме, адмирации към всички училища, които вече са иновативни и специално към гимназията във Видин, харесва ни работата в екип и раздвижеността им...Това е труден процес, който изисква доста работа от преподавателя и от ученика.."
Надя Николова, заместник-директор по учебната дейност в ПГ по механоелектротехника и електроника в град Бургас и са партньор по иновациите на ПГ "Проф д-р Асен Златаров" Видин:
"Връщаме визитата, тогава представихме нашето училище в Бургас...Заложихме на бинарните уроци ....Сега вече иновативните методи не са нещо ново, а са просто изискване, норма..ние сме отворени към всичко, коет оможем да видим в колегите ...С огромен интерес слушаме за тяхната иновация..Нашият иновативен метод е "Нова организация на чуждоезиковото обучение"..."
ПГ по транспорт град Русе ще кандидатства да стане иновативно училище, казва Евгения Рашкова, заместник директор по учебната дейност на гимназията.
"За първа година участваме и ние е много интересно, оказва се, че всички училища го правят, всяко училище може да стане иновативно при желание да работи.."
В последния ден на срещата гостите се включиха в иновативен урок по методиката Ескейп рум. Урокът е комбиниран между английски език, биология и химия. Учениците се пренасят виртуално в онлайн стая със загадки. Те трябва да се запознаят с видеоматериали свързани с замърсяването на околната среда, влиянието на човека върху природата и биоразнообразието. Децата не получават никаква информация, те трябва да се справят сами и да намерят начин да избягат от "стаята". Урокът премина при голям интерес. След това екипите дискутираха материалите за публичност и разпространение на добри практики.
Повече може да чуете в прикачения звуков файл.
Преди 89 години на днешния ден Видин се сдобива с герб . Той е изработен по идея на тогавашния кмет д-р Бърни Бончев, който много искал Видин да има символ, който да обхваща целия облик на града и да го представя по най-добрия начин. Проектът на герба е одобрен на заседание на Общинския съвет на 18 февруари 1936 г. и се взема решение да бъде..
Отборът по английска реч и дебати "BEST" на ГПЧЕ "Йордан Радичков" във Видин се завърна от зимното издание на състезанието с много отличия и награди . Йоанна Иванова и Стефан Симеонов , от осми клас, спечелиха купата за първото място в категория "Начинаещи" и медали за шесто място в "Напреднали" на финалите: "Аз и..
Дванайсетокласници от СУ "Свети свети Кирил и Методий" във Видин организират изложба концерт "Лентата на спомените" . Идеята е на учениците, които искат да покажат своето развитие и израстване през годините и да си припомнят различните моменти от ученическия живот. Общо 21 са завършващите младежи в паралелка с профил "Музика и изобразително..
Прожекция на кратки поетични филми по стихове от 90-те години на български автори ще се състои днес, 18 февруари, от 17:00 часа в Регионална библиотека "Гео Милев" в Монтана . Проектът се нарича "Поезията на 90-те оживява" и включва филми, които са съчетание на музика, визия и стихове на известни и любими български автори, разказва Мария..
Повече от седем хиляди и петстотин български патриоти участват в Руско-турската освободителна война. Към Българското опълчение се присъединяват и четирима опълченци, родени в мездренското село Лик. Иван Петров Попов (1841-1928) е изключителна личност, чието име остава в народната памет и за когото и до днес се разказва. Още през 1860 година той е..
Денят на влюбените - 14 февруари, отмина, но вечният въпрос - какво е любовта , не спира да вълнува човечеството така, както го е правил, откакто свят светува. Учените са тези, които в наши дни, се опитват да открият формулата на любовта и да обяснят какво се съдържа в нея. Своя прочит по темата направи и проф. Радостина Александрова от БАН...
Днес, 17 февруари, отбелязваме Деня на спонтанната доброта. Той се празнува по цял свят от благотворителни организации, но не е известно кой е конкретният инициатор. Най-популярен е в САЩ. В този ден хората трябва да се стремят да бъдат добри към всички, без да очакват награда. Именно затова днес ви представяме един такъв пример от град Мизия,..