Жълт код за силен вятър е обявен за днес в 6 области на Северна България - Видин, Монтана, Враца, Плевен, Велико Търново и Русе.
За 5 области в Североизточна България жълтият код е за гръмотевични бури и валежи. Това са областите Търговище, Шумен, Разград, Силистра, Добрич.
Днес с умерен в Дунавската равнина и временно силен северозападен вятър ще нахлува хладен въздух и температурите ще се понижават. Облачността над страната ще е променлива и на места, главно в Източна и Южна България, ще има краткотрайни валежи и гръмотевици, сочи прогнозата на НИМХ. Има условия за локални интензивни валежи и градушки. Без валежи ще е в западната и централната част от Дунавската равнина. Преобладаващите максимални температури ще бъдат между 27° и 32°, в София - около 27°.
Над планините облачността ще е променлива, често значителна. В много райони ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици, на места има условия за по-интензивни явления. Ще духа умерен и временно силен северозападен вятър. Температурите ще се понижат и максималната на височина 1200 метра ще бъде около 22°, на 2000 метра - около 16°.
Над Черноморието облачността ще е променлива, над северното крайбрежие често значителна – купеста и купесто-дъждовна. На места там ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Вятърът ще се ориентира от север-северозапад, ще се усили и ще е предимно умерен. Максималните температури ще бъдат 29°-31°. Температурата на морската вода е 25°-26°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала и постепенно ще отслабва.
Със заповед на Министерството на труда и социалната политика общинска фирма "Р-Ружа" в Ружинци е вписана в Регистъра на социалните предприятия. Фирмата е регистрирана през 2019 година, но поради липса на собствен капитал досега не е извършвала дейност, съобщиха от Общината. "Стартирането и става възможно след среща с представители на Регионалния..
Във Враца се проведе първото събитие от националната кампания за превенция на рака на белия дроб „5 минути за здраве" . По време на инициативата 110 жители и гости на града се включиха активно в проявите. 70 души направиха бързо, безплатно и безболезнено изследване с дигиталната здравна станция на Hubis. А 40 мъже и жени се регистрираха в националната..
Стотици миряни от различни краища на България уважиха на 15 август храмовия празник на най-големия действащ манастир във Врачанска епархия - Черепишкия манастир „Успение Богородично“ , съобщават от Община Мездра. Празничните богослужения по повод един от 12-те Велики християнски празници - Успение на Пресвета Богородица, започнаха още предишния ден..
Стотици миряни от различни краища на България уважиха на 15 август храмовия празник на най-големия действащ манастир във Врачанска епархия - Черепишкия манастир „Успение Богородично“ , съобщават от Община Мездра. Празничните богослужения по повод един от 12-те Велики християнски празници - Успение на Пресвета Богородица, започнаха още предишния ден..
Нов режим на водоснабдяването се въвежда от днес в Белоградчик . Спиране на водата ще е по график: в часовете от 13:00 часа до 17:00 часа всеки ден и от 22:00 ч. до 06:00 ч. на следващия ден. Новите ограничения се въвеждат само ден след като бе обявен нощен режим на водата. Белоградчик преминава на воден режим Със заповед на кмета се..
Общината в Оряхово си върна болницата след чакане, продължило 14 години. Добрата новина съобщи с пост в социалните мрежи кметът Росен Добрев. Преди обяд днес е бил проведен търг при синдика Красимир Иванов, на който местната власт е успяла да купи обратно бившата болница в крайдунавския град. Това стана възможно след отпуснатите от Съвета на..
Още две населени места от област Враца минаха на воден режим . Поради много високите летни температури, липсата на валежи и намаляване дебитите на местните водоизточници, ВиК – Роман въведе ограничения във водоподаването за Роман и в с. Струпец. До нормализиране на ситуацията се спира цялостното водоподаване в периода от 23:00 часа до 06:00 часа,..