Занимание на тема "Златната рибка и нашите желания към нея" се проведе в Арт работилницата към библиотеката в Мездра. В началото библиотекарите представиха чрез книги, списания, снимки и исторически факти как се е зародила идеята да се отглеждат изкуствено рибки у дома.
Започна пътуване отпреди 4 500 години в Месопотамия и Вавилон във висящите градини на Семирамида, откъдето са първите факти за съществувало изкуствено езерце с живи рибки в него. После участниците се запознаха с Египет, Индия, Китай, Япония и други места, където богатите са създавали у домовете си за престиж и красота изкуствени езерца и специални съдове, в които са отглеждали рибки.
След тези многобройни исторически факти, бяха отворени книгите с приказки и децата четоха "Рибарят и златната рибка", "По заповед на щуката".
После библиотекарите предложиха на днешните посетители в "Забавно лято в библиотеката" да си направят златни рибки за всеки от семейството и на гърба и да напишат хубаво желание и пожелание, та който получи вкъщи рибката, да получи и хубаво пожелание. Изработиха и още една рибка с желание, която да пуснаха във въображаемия библиотечен аквариум.
Най-голямата забава беше, когато всяко дете изтегли с магнитната въдица рибка и прочете желанието, написано на гърба ѝ.
Новакът в Първа лига ПФК Монтана се раздели със старши треньора Танчо Калпаков след вчерашното домакинско равенство 0:0 с Ботев (Враца), съобщиха от клуба днес. След четири кръга отборът на Монтана има две точки, постигнати от равенствата с Локомотив (Пловдив) във 2-ия кръг 1:1 и с Ботев Враца 0:0. В гостуванията си в София обаче те паднаха с 0:5 от..
Посрещнат съм добре като нов митрополит. Това каза видинският владика Пахомий, който точно преди 6 месеца - на 9 февруари, беше избран с пълно единодушие от Светия синод за архиерей на крайдунавската епархия. "Шест месеца изглеждат много, но това е много малко като време, за да мога да получа по-дълбоко впечатление. Всеки ден ходя на различни..
Областният управител на Враца Николай Николов и посланикът на Република Корея Донг-бе Ким обсъдиха възможности за инвестиции по време на среща в града под Околчица, проведена в контекста на 35-годишнината от установяване на дипломатически отношения между двете държави. В срещата участие взе и народният представител Мартин Харизанов, член на комисията..
Враца посреща златотърсачи от цялата страна на събор днес. Организатор на събитието е Българската асоциация на търсачите на самородно злато и метеорити, а проявата се организира със съдействието на Община Враца в местността Леденика в Балкана. Националният събор на златотърсачите ще предложи етапни състезания. Надпреварите са със златарски легени в..
Започва реконструкция на северния вход на Монтана откъм Лом. Над 48 мил. лв. ще бъдат вложени в отсечката от един километър на булевард „Трети март". Двойното обозначение на цените на стоки и услуги в лева и в евро е задължително от днес. Двете трябва да са изписани с еднакъв шрифт върху етикетите. От понеделник затварят за..
Започва реконструкция на северния вход на Монтана откъм Лом. Над 48 мил. лв. ще бъдат вложени в отсечката от един километър на булевард „Трети март". Ще бъдат изградени три нови кръгови кръстовища. Изпълнението трябва да приключи за две години. Ремонтът на отсечката на булевард „Трети март" в Монтана се финансира от Общинската инвестиционна..
Кино под звездите ще се проведе в Каленик. След дълго прекъсване във видинското село отново ще бъдат прожектирани филми. Инициативата е на местното читалище и ще започне тази вечер в 21:00 часа с прожекция на "Господин за един ден", обясни секретарят Габриела Георгиева. "На хората много има хареса идеята. Първоначално беше два дни да се проведе..