Наемите на общинските жилища във Враца се повишават с 50% – това реши мнозинството в Общинския съвет на Враца по време на редовното заседание на местния парламент. Досега таксата беше по лев на квадратен метър, а предложението, одобрено след гласуването, стана по 1.50 на квадрат.
24-ма от присъстващите съветници одобриха мярката, нямаше никой против, а четирима се въздържаха. Мотивите за повишението са свързани с икономическата обстановка в страната и повишените наемни цени на свободния пазар на имоти.
С извършената индексация се цели да се повишат и приходите от продажба на общински жилища във Враца. В момента местната управа разполага с 393 имота. През 2021 година в списъка за жилищно настаняване са включени 52 семейства/домакинства с жилищни нужди, установени по реда на наредбата. За цялата календарна година са предоставени жилища на 37 от тях. Годишният списък за 2022 година е попълнен с още 55 семейства, 12 от тях са намерили нов дом.
Близо три четвърти от пълнолетните българи намират, че в последните седмици има увеличение на цените на стоките и услугите. Данните са от независима изследователска програма на социологическата агенция „Мяра“, публикувани днес. Информационни срещи за обмяната на левове в евро започват във Врачанско. На 21.08.2025 г., 10.00 ч. в Пенсионерския..
Във Враца днес /20 август/ отдадоха почит пред живота и делото на Никола Войводов . На днешния ден се навършват 183 години от рождението на бележития революционер и 158 г. от героичната му гибел. Врачанинът е вдъхновител за Христо Ботев и първи завзема кораб по Дунава със своята чета. Според историческите събития, врачанинът водел малка чета, която..
Предоставянето на безплатен топъл обяд за най-уязвимите групи в десет от единадесетте общини на област Видин ще продължи и след 30 септември 2025 г., съобщават от Областния информационен център (ОИЦ). Финансирането е осигурено отново от Програма „Храни и основно материално подпомагане“ и ще продължи до 31 януари 2026 г. По този начин се гарантира..
Служители на Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури - Монтана са заловили нарушители риболовци край язовир „Огоста“, съобщават от агенцията. Инспекторите са предотвратили продажба на шаран, който е уловен при любителски риболов - трофеен екземпляр, с тегло 21 кг. Със съдействието на служители от Районното полицейско управление в..
„Български пощи“, съвместно с местните власти, стартират кампания за информиране на хората за начина на обмяна на левове в евро в пощенските станции, съобщават от дружеството. Целта е да се запознае населението с начина, по който ще се обменят левове в евро в пощенските станции и да се дадат отговори на поставени от хората въпроси. На..
На 30 август отново от Видин за 12 път стартира най-популярното многодневно колоездачно приключение в България "Дунав Ултра" . Това е най-дългият туристически веломаршрут в страната. Проявата ще бъде открита на 29 август, обясни заместник-кметът Борислава Борисова: "На 29-и вечерта, от 20:00 часа в Културен център "Жул Паскин" ще бъде обявено..
Вторият етап от проекта „Обичам моето училище“ в ОУ „Христо Ботев“ – Мездра вече е реализиран. Класните стаи и коридорите на най-старото училище в града бяха обновени с цветни фототапети, които внасят живот, вдъхновение и позитивна атмосфера в учебната среда. Ръководството на училището изрази благодарност към екипа, учителите и учениците,..