Дванадесетокласникът в ПГ “Проф. Д-р Асен Златаров” Видин и състезател на Боксов клуб “Бдин” Станислав Петров ще защитава честта на България на силния международен турнир “Златна ръкавица на Войводина”, който ще де проведе от 12 до 19 септември в гр. Суботица, Сърбия. Заявка за участие в турнира са подали редица силни боксови нации, като Казахстан, САЩ, Индия, Тайланд, Филипини, Украйна и др., някои от които с по два отбора. Станислав е на лагер с националния отбор по бокс от месец август – първоначално във високопланинската база “Белмекен”, а след това в София. Честта да получи повиквателна от старши-треньора на националите Борислав Бояджиев заслужи след като по убедителен начин спечели Държавния личен шампионат по бокс в категория до 60 кг.
Състезанието в Сърбия е етап от подготовката на националните ни състезатели за участие в Световното първенство за младежи, което ще се състои в гр. Аликанте, Испания, от 14 до 26 ноември.
Заслуженото място на Станислав в българския национален отбор е безспорен престиж за видинското училище "Проф. д-р Асен Златаров" и за неговия клуб "Бдин" Видин.
Втора контрола от предсезонната подготовка ще направи днес "Бдин" Видин. Момчетата на старши-треньор Мартин Методиев ще премерят сили с юношите до 19 години на "Монтана". Срещата е от 18:30 часа на стадион "Георги Бенковски" във Видин. Припомняме, че първата предсезонна контролна на бдинци беше с футболния клуб на "Ловеч", която завърши 0:0.
Монтана привлече още един нов играч. Това е левият защитник Соломон Джеймс от Нигерия. 22-годишният бранител идва в новака от елита със свободен трансфер от Спартак /Плевен/. Договорът му е до края на сезона. Джеймс вече е картотекиран и ще може да играе за Монтана в домакинската среща в понеделник срещу Локомотив /Пловдив/.
Нападателят Николай Ганчев си тръгна от Монтана. 25-годишният играч се раздели с отбора по взаимно съгласие. Ганчев дойде от Марек /Дупница/, където бе водещ голмайстор на тима. Той направи дебют с монтанци, като бе титуляр при загубата на „Герена" с 0:5 от Левски.
Състезателят на видинския клуб "Бдин 77" Кристиян Георгиев завърши трети в серията си на едноместен каяк 1000 м и се класира за полуфинал на Световното първенство по кану-каяк за юноши и девойки в Португалия. Полуфиналът е в петък, 25 юли, от 12.30 часа. Тази вечер Кристиян ще стартира в сериите на 500 метра двуместен каяк заедно с Никола Димов. Другият..
Отборът на "Порт Лом" спечели Първия кръг от Държавното първенство по водомоторен спорт, който се проведе в Тутракан. На второ място са домакините, трети е отборът на Ряхово. Видинският клуб по водомоторни спортове "Симеон Симеонов" остана на 4-ото място в класирането. В състезанието участваха общо 11 отбора. Домакин на Втория кръг на Държавния..
Двама състезатели на видинския клуб "Радуканови" са включени в националния отбор за Балканиадата по лека атлетика за мъже и жени. Кристен Радуканова ще се състезава в дву дисциплини - спринт на 100 и 200 метра. Георги Петков пък е включен в националната ни щафета на 4х100 метра. В Балканския шампионат България ще бъде представена общо 20 мъже и 9..
Състезатели на видинските клубове по кану-каяк ще участват в Световно първенство в Монтемор, Португалия, за юноши и девойки, младежи и девойки до 23 години. Бронзовият медалист от Европейското първенство за младежи до 23 години в Румъния по-рано този месец Преслав Симеонов от Спортен клуб "Бонония" ще участва в дисциплините едноместен каяк 500 метра и..