Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Филип Попов, "БСП за България": Важно е борбата срещу рекетьорския модел на управление да бъде завършена

Снимка: Радио ВИДИН


Моят глас е за развитието на Видинския край, за сигурност и стабилност в държавата- това каза след като упражни правото си на вот Филип Попов, водач на листата на "БСП за България" в 5 МИР-Видин. Той гласува в 35-та СИК в комплекс "Вида": 

"Гласувах за силна, сигурна, стабилна и социална държава, гласувах за развитието на Видинския край и на цяла Северозападна България". 

Филип Попов определи кампанията като позитивна, а при срещите с избирателите те са споделяли основните си проблеми: 

"Болките им са че Видин до този момент е бил изоставен от фокуса на държавата... Обезлюдяването, това, че техните деца и внуци са в чужбина... Битовата престъпност, липсата в по-малките населени места дори ако щете на осветление..." 

Попов се надява да бъде сформирано правителство, което да продължи започнатото от тях:

"Важно е това, което стартирахме, борбата срещу този жесток, рекетьорски модел на управление да бъде завършена. Тя започна, за съжаление всички видяхме, че този модел има съпротивителни сили, той си е самодостатъчен. Трябва да има правителство, което да довърши започнатото. Много неща изпълнихме, много неща предстои да изпълним в полза на България и на всеки един български гражданин. Важно е да се спре корупцията и да се даде глътка въздух на фирмите - да създават работни места, да се развива икономиката..." 

Ако влезе в управлението, БСП има подготвена програма, която да изпълни през първите 100 дни, каза още Филип Попов. Сред мерките са таван на цената на електрическата енергия и преразпределението на свръхпечалбите на енергийно разпределителните дружества към хората и бизнеса. 

Според Филип Попов напускането на членове на БСП-Видин е "оздравителен процес":

"На два транша бяха, около 30 човека, но за сметка на тях ние приехме нови над 45 човека- млади хора, някои възстановиха членството си след напускането на бившето ръководство, защото те са социалисти по убеждения. Дойдох млади хора- енергични, нахъсани, можещи и знаещи... Хъсът на младия човек, съчетан със знанията и опита на по-възрастните членове на БСП - това е формулата на успеха...", каза Филип Попов и благодари на избирателите си за подкрепата:

"Благодаря на всички за подкрепата, за далновидността, за топлото чувство, с което сме били посрещани... БСП винаги се е грижила за по-малките населени места... Ние сме заедно и продължаваме напред!"

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Над 600 са безработните над 50 годишна възраст в общините Враца и Криводол

Безработните лица на 50 г. и над тази възраст в края на януари са 622, личи от анализ на бюрото по труда, което брои хората без препитание в общините Враца и Криводол. В първата работа си търсят 472-ма, а във втората 150 мъже и жени. От трудовата борса отчитат увеличение със 70 лица.  192-ма мъже и жени с намалена работоспособност чакат милостта на..

публикувано на 23.02.25 в 13:34

До края на месеца се приемат заявления за съдебни заседатели в Лом

Крайният срок за подаване на заявления за съдебни заседатели към Районния съд в Лом е 28 февруари 2025 г., съобщават от общинската управа в града. Местният парламент удължи процедурата в началото на този месец, заради непопълнена квота от 30 заседатели за Районния съд. В съобщението се посочва, че документите се подават всеки работен ден от 08.00..

публикувано на 23.02.25 в 13:22

Млади хора от Мездра организират викторина за 3 март

Младежите от неправителствената организация БУМ - Будни Устремени Мездренчани организират поредната си изява, този път посветена на 3 март.  От 18.00 часа, в традиционното място Кафе "Роял" Мездра те канят малки и големи да отбележат  заедно годишнината от Освобождението на България с една забавна викторина. Целта, която си поставят е да..

публикувано на 23.02.25 в 11:55

Почистиха голямо сметище във врачанската болница

Повече от 2 години бяха необходими на ръководството на врачанската болница, за да ликвидира незаконно сметище в двора на най-голямото лечебно заведение в областта. Натрупването на неопасни отпадъци на площадката е ставало с години, а едва в края на януари мястото е било почистено, съобщиха от ръководството на МБАЛ "Христо Ботев". В  двора на болницата..

публикувано на 23.02.25 в 09:25

В Кула се подготват да посрещнат Баба Марта

Доброволците от сдружение "Северозапазване" заедно със служителите от Дирекция "Социално подпомагане" - Кула за трета поредна година украсиха в червено и бяло дървета в центъра на Кула за Баба Марта. Инициативата е под мотото "Баба Марта тръгнала в Кула се спънала", за един по-шарен, по-цветен и по-красив град.  По случай празника на Баба Марта, от..

публикувано на 23.02.25 в 08:43

Козлодуй стартира процедура за прехвърляне на болницата в държавна собственост

Общинският съвет в Козлодуй взе решение да бъде стартирана процедура за прехвърляне на Многопрофилната болница за активно лечение "Св. Иван Рилски" от общинска в държавна собственост. С решението, взето с мнозинство, се възлага на кмета да предприеме нужните действия.  В предложението на кмета е записано, че във връзка с предстоящото изграждане на..

публикувано на 22.02.25 в 16:00

Паметник на Мистер Сенко ще бъде издигнат в родния му град Враца

Паметник на Мистер Сенко ще бъде изграден в родния му град - Враца, обяви кметът на общината Калин Каменов по време на магичен спектакъл, с който беше отбелязана 120-ата годишнина от рождението на илюзиониста.  В процес на уточнение е мястото, където ще бъде поставен и дали ще бъде бюст или в цял ръст. В Регионалния исторически музей във Враца е..

публикувано на 22.02.25 в 15:00