С традиционното спортно събитие бе поставено началото на проявите, включени в програмата на Общината за духовния празник на Видин – Димитровден. В турнира, който се проведе в Спортна зала "Фестивална", участваха момичета, родени през 2010 г. Сили премериха 4 отбора от волейболните клубове "Бдин-Вида", гр. Видин; "Ботев", гр. Враца; "Чавдар", гр. Бяла Слатина и "Олимпиец", гр. Плевен, каза за Радио Видин Снежанка Гечева, треньор на волейболен клуб "Бдин-Вида"- домакин на турнира.
"След това ще помислим, имаме намерения да направим подобен турнир см отбори от страната и чужбина...Децата са тук, родителите са тук. Очакваме да се случи един празник, това е празник за децата."
Стефка Великова треньор и председател на управителния съвет на волейболен клуб Олиемпиец град Плевен:
"За нас винаги е удоволствие, когато сме във Видин...Подготовката мога да кажа, че мина добре. Имахме и летен лагер на морето. Започнаха учебната година, започнаха и подготовка за мачовете, които те първа предстоят от държавния календар за първенството."
Йоана Нинова старши треньор на момичетата от Ботев Враца :
"Започнахме малко по-късно, тъй като сформирахме по-късно отбор, все още сме в подготвителен период. Момичетата се справят добре, има още какво да учим, но сме тук, за да се забавляваме...и да видим до къде сме."
Победители станаха домакините от ВК "Бдин-Вида".
Всички участници в турнира получиха медали и купи, осигурени от Община Видин. Преди да връчи наградите, заместник-кметът Борислава Борисова отправи поздрав от името на кмета д-р Цветан Ценков и от свое име, като заяви:
"Всички момичета играха достойно, с много ентусиазъм и показаха висок спортен дух. Благодарности и към треньорите, организаторите, колегите от Общинската администрация. Община Видин ще продължава да създава необходимите условия за работа на спортните клубове, да подкрепя техните постижения, за да се развива все по-успешно масовият спорт в нашия град".
Борисова пожела на волейболистките да бъдат здрави, успешни и да се стремят към победи не само в спорта, но и в живота.
Треньорите на гостуващите отбори също изказаха сърдечна благодарност за създадената отлична организация от страна на ВК "Бдин-Вида" и на Община Видин.
Чуйте още в прикачения звук*
От печат излезе нова книга, посветена на историята на футболния "Ботев" Враца. На 222 страници дългогодишният журналист и сътрудник на Радио Видин във Враца Георги Александров е събрал едни от най-паметните моменти от вековната история на местния футболен клуб. Изданието е най-задълбоченото изследване на историята на футбола в града под Околчица...
В седмицата преди старта на сезона Локомотив /Мездра/ изигра още две контроли . В Правец „железничарите” победиха ФК Апоел /Рамат Ган/ U19 Израел с 1:2 (0:1). Голмайстори за ОФК Локомотив (Мездра): 1:0 Сергей Георгиев - 40 мин. от пряк свободен удар, 2:0 Матеус Енрике Силва Колазос (ново попълнение, 19-годишен бразилец с италиански паспорт) - 52 мин...
"Ботев" посреща "Левски" в неделя в мач от 5-ия кръг на Първа футболна лига, а срещата е от 21,15 часа на градския стадион във Враца. Гостите са окрилени след успеха си в Баку с 2:0 и се надяват, че градът под Околчица ще бъде просто следващата им спирка по пътя към основната фаза в Лигата на конференциите. Вероятно това е причината ръководството на..
"Бдин" Видин победи убедително "Балкан" Белоградчик в последната си контролна среща преди старта на новия сезон на Северозападната Трета лига. На стадион "Георги Бенковски" видинчани доминираха през целия мач. Личеше разликата в класите, както и че гостите са в началото на своята подготовка за разлика от домакините. Радослав Захариев бе най-резултатен в..
Спортно-техническата комисия на БФС обяви програмата в още два от кръговете на Първа лига. Така до края на август футболистите на "Ботев" знаят своя график от срещи. Припомням, че в неделя, 17 август тимът посреща "Левски" в мач от 5-ия кръг. Двубоят е от 21,15 часа на стадион "Христо Ботев". Домакините обявиха, че ще продават билети от по 10 лева за..
Днес от 18.00 часа ОФК"Бдин"/Видин/ ще изиграе последната си контрола от предсезонната си подготовка за първенството на Трета Северозападна лига. Съперник на видинчани на стадион "Бенковски" е отбора на "Балкан"/Белоградчик/ , като преди мача ще бъде и официалното представяне на "Бдин". Първенството на Северозападната Трета лига през сезон..
Мариян Гребенчарски ще ръководи следващия мач на "Ботев" от първенството на Първа футболна лига. В неделя,17 август от 21:15 ч. тимът на Христо Янев се изправя срещу Левски. На главния съдия ще помагат Мирослав Иванов и Георги Минев, четвърти съдия е Любослав Любомиров. За ВАР отговарят Радослав Гидженов и Кристиян Колев, а съдийски наблюдател е..