Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

37 проверки в столове и бюфети са извършили инспекторите по храните във Видин

2
Снимка: Радио Видин

37 проверки са извършили инспектори от Областната дирекция по безопасност на храните във Видин във връзка с началото на новата учебна година в училищни столове, бюфети и обекти по Закона за храните на територията на училищата, за периода 14 септември - 14 ноември, това каза за радио Видин инж. Красимира Стойкова, началник отдел "Контрол на храните":

"25 от тях са в училищата и 12 в обекти, разположени на територията на училища- именно лавки, бюфети, кафетерии и подобни. Вниманието е насочено към общото състояние на обектите, тяхната регистрация, наличието на системи за самоконтрол и спазването им, към качеството и произхода на предлаганите храни, тяхното представяне и етикетиране и спазването на наредба 2 за детското и ученическото хранене. Тази година нямаме открити нарушения, нямаме предписания, нямаме актове, нямаме забранени храни..."

Извършените проверки са извънредни, инспекторите продължават с текущия контрол. При нередности в обектите за хранене на територията на учебни заведения всеки може да подаде сигнал до ОДБХ.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още
План-приемът за следващата учебна година беше представен във Видин.

Три професионални паралелки отпадат в област Видин

Тревожна тенденция на намаляване на учениците се наблюдава в област Видин , станa ясно на провелото се днес заседание на Комисията по заетостта към Областния съвет за развитие. На него бяха обсъдени и съгласувани предложенията за държавен план-прием за учебната 2025/2026 година, направени от училищата в региона. Три професионални паралелки отпадат в..

публикувано на 13.02.25 в 14:16

Увеличава се броят на кражбите във Врачанско

През месец януари 2025 г., на територията на Областната дирекция на МВР-Враца регистрираните криминални престъпления са 228. Разкриваемостта е около 30%, тъй като разплетените случаи са били едва 75. От полицията са регистрирали истински бум на кражби – 43 за януари, като извършителите на повече от половината – 23, са били установени. 6 са..

публикувано на 13.02.25 в 12:30

Курс по медитацията ще се проведе във Видин

Тридневен курс "Изкуството на медитацията" започва във Видин . Обучението ще бъде за "Сахадж Самади", лесна за научаване медитативна техника с мантра, която позволява на ума по естествен начин да достигне състояние на дълбок покой, обясни Сана Алсбей-Драгова, сертифициран инструктор по йога, медитация и дихателни техники към Международна..

публикувано на 13.02.25 в 12:00

Шофьор блъсна 15-годишно момче в село Остров и избяга

Лек автомобил е ударил 15-годишно момче във врачанското село Остров , след което шофьорът е избягал. Инцидентът е станал вчера, 12 февруари, около 19:00 часа. Пострадалото дете е откарано в болницата във Враца.  Шофьорът е 45-годишен мъж, неправоспособен водач, съобщават от полицията. Автомобилът, който е без регистрационни табели, е намерен в частен..

публикувано на 13.02.25 в 11:05

Ремонтни дейности затрудняват движението между Монтана и Враца

Стесняване на изпреварващата лента ще има днес до 17:00 часа в участък от път Е-79 Монтана – Враца, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Причината е подмяна на ограничителни системи​.  Движението се регулира с пътни знаци и сигналисти, посочват от АПИ.

публикувано на 13.02.25 в 10:48

Пиесата "Бог високо" препълни залата на читалището в Кула

Актьорите от видинския драматичен театър "Владимир Трандафилов" Кирил Кирилов, Красимир Рангелов, Калина Савова, Ивайло Симеонов, Ирина Флорова-Капелова, Симеон Георгиев, Николай Янев и Петьо Цеков изиграха пиесата  "Бог високо"   на професор Кирил Топалов  на малка сцена в Кула .  Представлението не е играно на друго място освен във Видин,..

публикувано на 13.02.25 в 10:10

Реплика на Букьовското съкровище вече е в Мизия за празника на града

С разнообразни прояви днес в Мизия ще бъде отбелязана тържествено 55-годишнината от обявяването на селището за град . Местната общност има и друг повод за гордост - 100-годишнината от откриването на тракийското съкровище от село Букьовци, днешна Мизия. Антиките от сребро и злато отдавна са в Националния археологически музей в София, но за да бъде..

публикувано на 13.02.25 в 09:44