Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ученици в Белоградчик слушаха за вредите от райския газ

Снимка: Иванка Петрова

Обществените възпитатели от Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни към Община Белоградчик се срещнаха с учениците от 8 клас на СУ "Христо Ботев" в града, като направиха мултимедийна презентация на тема "Вредата от употребата на райски газ". С нея се цели да се покаже какви вреди нанася веществото на организма и как чрез него подрастващите погубват бавно и мъчително живота си. След презентацията беше проведена и интересна дискусия по темата, в която децата споделиха своето мнение по темата. Следващата среща ще се състои на 9 ноември, сряда, в часа на класа с ученици от 9 клас и е на тема "Вредното въздействие от употребата на алкохол". 

С началото на учебната година Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни към Община Белоградчик започна дейността си по превенция. Изготвен беше план-график, по който обществените възпитатели към Комисията да посещават учебните заведения в общината. Те ще изнасят лекции, беседи и презентации на теми, свързани с вредите от тютюнопушенето и употребата на алкохол, за насилието и толерантността и нормите за поведение в училище, за безопасното сърфиране в интернет и ползотворното запълване на свободното време, здравословния начин на живот, коледните празници и традициите, свързани с този християнски празник. В графика са залегнали и отбелязване на Международния ден на толерантността – 16 ноември. Във връзка с 1 декември – Световният ден за борба срещу СПИН/ХИВ се предвижда да бъдат поканени членовете на Общинския съвет по наркотични вещества във Видин. Срещата ще бъде проведена съвместно с потребителите на Център за обществена подкрепа. 

Планът за превенция е изготвен в изпълнение на Общинската програма за превенция на асоциалното поведение и противообществените прояви на малолетни и непълнолетни 2022 г.


По публикацията работи: Полина Тодорова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Над 130 колоездачи ще изминат 700 км по поречието на Дунав

На 30 август отново от Видин за 12 път стартира най-популярното многодневно колоездачно приключение в България "Дунав Ултра" . Това е най-дългият туристически веломаршрут в страната. Проявата ще бъде открита на 29 август, обясни заместник-кметът Борислава Борисова: "На 29-и вечерта, от 20:00 часа в Културен център "Жул Паскин" ще бъде обявено..

публикувано на 20.08.25 в 14:00

Училище в Мездра е с нов облик

Вторият етап от проекта „Обичам моето училище“ в ОУ „Христо Ботев“ – Мездра вече е реализиран. Класните стаи и коридорите на най-старото училище в града бяха обновени с цветни фототапети, които внасят живот, вдъхновение и позитивна атмосфера в учебната среда. Ръководството на училището изрази благодарност към екипа, учителите и учениците,..

публикувано на 20.08.25 в 11:20

Чипровски автор издава две нови книги

Две нови книги на писателя от Чипровци Георги Костодинов ще излязат от печат до края на месеца. Едната е с любовна лирика и се нарича "Гримирана любов", а другата "Чипровски вкусни гозби".  "Книгата се казва "Гримирана любов". Това са стихове, писани миналата година... Това е една равносметка на всичко, което съм преживял... Другата книга се..

публикувано на 20.08.25 в 10:45

Полицията във Видин задържа шофьор и пътници при проверка за наркотици

26-годишен мъж от гр. Видин, управлявал лек автомобил, чужда собственост, под въздействието на наркотично вещество , е бил задържан вчера в полицейския арест, съобщават от полицията. На 20 август на бул. “Понония“ в областния град, униформени спрели за проверка кола, в която пътували трима души. При тестване с техническо средство пробата на шофьора..

публикувано на 20.08.25 в 09:42

Традиционният кулски панаир събра хиляди посетители от страната и чужбина

Приключи 108-то издание на традиционния панаир в Кула. Той бе открит официално на 14-август и продължи шест дни. Събитието има 108-годишна история и се превръща в едно от най- очакваните не само от местните хора. То се радва на посетители и гости от цяла България и от съседните области на Сърбия. Кмета на община Кула откри панаирните дни на открита..

публикувано на 20.08.25 в 08:45

Увеличават се безработните във Враца

Ръст на регистрираните безработни отчетоха от Бюрото по труда във Враца. В края на месец юли хората без препитание са 1 525, което е с 98 повече от юни и ръст с 10 души в сравнение с юли 2024-а. Изразено в проценти това е увеличение с 0,34%, а от трудовата борса отчетоха ниво от 4,25 на сто за общината. В съседния Криводол на борсата са 17,26 процента..

публикувано на 20.08.25 в 08:12

Снимката на 19 август 2025 година

Със символична "първа копка" днес започна обновяването на ул. "Цар Иван Асен ll" във Видин.  Улицата ще бъде напълно ремонтирана в участъка от околовръстния път до бул. "Панония". Пътният участък ще бъде един от главните входове и подходи към града, коментира по време на официалната церемония Румен Лилов, заместник-кмет на Община Видин по устройство на..

публикувано на 19.08.25 в 18:00