Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Петгодишно дете от Враца с призова награда от национален конкурс

Снимка: Фейсбук

Петгодишната София Лаковска от Детска градина "Европейчета" във Враца зае призовото трето място в Седмия национален конкурс за детска рисунка и приложно изкуство "Моята невероятна лятна ваканция" в Бургас. Развитието на София и успехите ѝ са нещо очаквано, каза Пламена Цветанова-директор на детското заведение:

"Още в началото, когато дойде миналата година, имаше изпреварващо развитие спрямо другите в областта на изобразителното изкуство. Може би това се дължи на това, че тя има по-голям батко и нещата са се случили покрай него, опитвайки се да му подражава. Не знам, просто ние видяхме таланта ѝ. Тя от миналата година е включена в проекта. Наградите, плодовете на проекта и на работата на учителя с нея започват през тази година."

Конкурсът е реализиран по проект "Подкрепа за приобщаващо образование" и е организиран от Регионалната инспекция по околната среда и водите и Народно читалище "Христо Ботев 1937" в Бургас, допълни директорът. 

София е включена в група за работа с деца с изявени дарби в областта на изобразителното изкуство, с ръководител Цветелина Андонова. Наградата ѝ беше връчена от Ивка Гиздина- старши експерт "Приобщаващо образование" в Районното управление на образованието във Враца и координатор на териториалните екипи за управление на проекта.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Снимката е илюстративна

Снимката на 20 август 2025 година

Близо три четвърти от пълнолетните българи намират, че в последните седмици има увеличение на цените на стоките и услугите. Данните са от независима изследователска програма на социологическата агенция „Мяра“, публикувани днес.  Информационни срещи за обмяната на левове в евро започват във Врачанско. На 21.08.2025 г., 10.00 ч. в Пенсионерския..

публикувано на 20.08.25 в 18:10

Враца почете Никола Войводов

Във Враца днес /20 август/ отдадоха почит пред живота и делото на Никола Войводов . На днешния ден се навършват 183 години от рождението на бележития революционер и 158 г. от героичната му гибел. Врачанинът е вдъхновител за Христо Ботев и първи завзема кораб по Дунава със своята чета. Според историческите събития, врачанинът водел малка чета, която..

публикувано на 20.08.25 в 16:39

Над 2000 души в област Видин ще получават безплатен топъл обяд и през зимата

Предоставянето на безплатен топъл обяд за най-уязвимите групи в десет от единадесетте общини на област Видин ще продължи и след 30 септември 2025 г., съобщават от Областния информационен център (ОИЦ). Финансирането е осигурено отново от Програма „Храни и основно материално подпомагане“ и ще продължи до 31 януари 2026 г. По този начин се гарантира..

публикувано на 20.08.25 в 15:35

ИАРА и полицията в Монтана осуетиха незаконна продажба на улов

Служители на Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури - Монтана са заловили нарушители риболовци край язовир „Огоста“, съобщават от агенцията. Инспекторите са предотвратили продажба на шаран, който е уловен при любителски риболов - трофеен екземпляр, с тегло 21 кг.  Със съдействието на служители от Районното полицейско управление в..

публикувано на 20.08.25 в 15:28

Информационни срещи за обмяната на левове в евро започват във Врачанско

„Български пощи“, съвместно с местните власти, стартират кампания за информиране на хората за начина на обмяна на левове в евро в пощенските станции, съобщават от дружеството. Целта е да се запознае населението с начина, по който ще се обменят левове в евро в пощенските станции и да се дадат отговори на поставени от хората въпроси. На..

публикувано на 20.08.25 в 15:15

Над 130 колоездачи ще изминат 700 км по поречието на Дунав

На 30 август отново от Видин за 12 път стартира най-популярното многодневно колоездачно приключение в България "Дунав Ултра" . Това е най-дългият туристически веломаршрут в страната. Проявата ще бъде открита на 29 август, обясни заместник-кметът Борислава Борисова: "На 29-и вечерта, от 20:00 часа в Културен център "Жул Паскин" ще бъде обявено..

публикувано на 20.08.25 в 14:00

Училище в Мездра е с нов облик

Вторият етап от проекта „Обичам моето училище“ в ОУ „Христо Ботев“ – Мездра вече е реализиран. Класните стаи и коридорите на най-старото училище в града бяха обновени с цветни фототапети, които внасят живот, вдъхновение и позитивна атмосфера в учебната среда. Ръководството на училището изрази благодарност към екипа, учителите и учениците,..

публикувано на 20.08.25 в 11:20