Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Северозапада почетоха убития полицай

4
Снимка: Генади Цоков

Служители на Областната дирекция на МВР във Видин излязоха пред сградата на полицията в града и с включени сирени и едноминутно мълчание отдадоха почит пред паметта на загиналия на турската граница младши инспектор Петър Бъчваров. Точно в 12 часа днес, както на цялата територия на страната, редови полицаи и служители на дирекцията склониха глава.

По въпроса дали трябва да се вземат мерки, за да бъде защитен животът на полицаите Емилиян Недялков, областен председател на Синдикалната федерация на служителите в МВР- Видин е категоричен:

"Настоявайки за реформи, обаче реформи, които да се правят след анализ, т.е. първо да се установи какво е състоянието и къде да се насочат съответните мерки и промени, означава, че вече ще сме вникнали дълбоко в процеси, за които ние сме наясно какво трябва да се случи. Но самото Министерство казваме, че това нещо не го прави и ние от години го искаме. Вследствие на тези реформи, т.е. те ще бъдат насочени мерките вече в такава посока, в която ще обхванат и именно безопасността на самите служители, доколкото разбира се е възможно това да се случи, тъй като ние не сме в такава ситуация, при която аз оттук натам няма да попадна в никаква опасна ситуация."

С минута мълчание и вой на полицейски сирени и служителите от Областната дирекция на МВР във Враца почетоха паметта на загиналия си колега. 


"Изказваме съболезнования на семейството на нашия колега, загинал при изпълнение на служебните си задължения и скърбим със семейството му", каза старши комисар Цветко Нинов. Директорът на врачанската ОД на МВР каза,че в момента 8 служители от дирекцията са командировани на турската граница.


"Напрежение при нас, каквото при колегите, няма. През последните 3 месеца разбихме 2 банди, специализирани в каналджийство", допълни Нинов, като припомни, че и по двата случая има повдигнати обвинения на трафикантите.




По публикацията работи: Полина Тодорова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Снимката на 19 февруари 2025 година

Със заупокойна литургия, тържествена церемония и рецитал във Видин бе почетена 152-рата годишнина от гибелта на Васил Левски . Както всяка година на 19 февруари, и днес паметникът на Левски бе отрупан с венци и цветя от представители на държавни, обществени и културни институции, на политически партии, училища и детски градини, читалища, пенсионерски..

публикувано на 19.02.25 в 18:10

Задържан е заместник-кметът на Видин Найден Йонов

От Окръжната прокуратура във Видин потвърдиха за задържането на заместник-кмета по строителство Найден Йонов и допълниха, че подробности ще бъдат оповестени утре.  Преди дни от Общината съобщиха, че във връзка с разследване по досъдебно производство срещу длъжностно лице по преписка на Окръжна прокуратура – Видин, Комисията за противодействие на..

публикувано на 19.02.25 в 17:51

Бус и товарен автомобил катастрофираха край Слана бара

Бус с видинска регистрация и товарен автомобил със софийска регистрация са катастрофирали на главен път Е-79 при разклона за видинското село Слана бара , съобщиха от полицията.  Сигналът за произшествието е подаден малко след 15:00 часа днес.  Двамата шофьори и пътник от буса са транспортирани във видинската болница. Оперативна група извършва..

публикувано на 19.02.25 в 16:39

Съдът отстрани кмета на Бойчиновци заради разследване за длъжностно престъпление

Кметът на община Бойчиновци  Светлин Сретениев  е  отстранен от длъжност  с решение на съда по искане на Окръжна прокуратура – Монтана, съобщиха от Апелативната прокуратура. Той е обвинен в умишлено длъжностно престъпление, свързано с неправомерно управление на общинското имущество. Според разследването в периода 2018 – 2023 г. кметът е..

публикувано на 19.02.25 в 16:23

Нормална е обстановката при зимни условия в област Видин

Пътищата от републиканската пътна мрежа на територията на област Видин са проходими при зимни условия , съобщават от областната управа. По информация от Областно пътно управление –Видин няма въведено ограничение за движение на тежкотоварните автомобили с тегло над 12 т. Нормално е електрозахранването и водоснабдяването във всички населени места. Без..

публикувано на 19.02.25 в 16:07

Община Видин търси нов заместник-кмет след освобождаването на Найден Йонов

Търси се нов заместник-кмет по строителството във Видин , след като досегашният Найден Йонов, срещу когото се води разследване , беше освободен от длъжност. От Общината бяха изискани документи, касаещи обществени поръчки. Очакват се резултатите, каза кметът на Видин Цветан Ценков : "Не съм контролен орган и едва ли на мен някой ще ми дава..

публикувано на 19.02.25 в 15:47

Видин се преклони пред Апостола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Със заупокойна литургия, тържествена церемония и рецитал във Видин бе почетена 152-рата годишнина от гибелта на Васил Левски.  "Нека винаги да свети примера на Апостола на свободата, йеродякон Игнатий винаги да бъде пример в нашия живот. Да се молим за упокоение на неговата душа и да спомняме неговия личен пример, който трябва да свети като..

публикувано на 19.02.25 в 15:38