Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Седем медала за каратеки от Монтана

5
Снимка: КК Монтана 2017

Два златни, три сребърни и два бронзови медала спечели Карате клуб "Монтана 2017" на Националната купа по олимпийско карате за всички възрасти във Велико Търново. Монтанският клуб участва с 8 каратеки. 


Златните отличия спечелиха Мария Аврамова в дисциплината "кумите", категория 40 килограма, при момичета родени 2011 година и Мартин Алексиев в дисциплината "кумите", категория 47 килограма, при момчетата родени 2010 година. Анелия Боева спечели сребърно отличие в дисциплината "ката" при момичетата родени 2011 година, както и трето място в дисциплината "кумите", категория 40 килограма, при момичетата родени 2011 година. 


Сребърни медали са за Андрей Петров, в дисциплината "кумите", категория 35 килограма, при момчетата родени 2012 година и Ивон Благоева на "кумите", категория 54 килограма при кадетките /14-16 години/. Бронзов медал завоюва и Алис Арсенова на "кумите", категория 42 килограма, при момичетата родени 2009 година. 


Във Велико Търново взеха участие 730 каратеки от 34 клуба от страната, което го превърна не само в най-масовото състезание за последните 15 години, но и най-силното, с много добри състезатели и оспорвани срещи, коментираха от ръководството на КК "Монтана 2017".




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Детски футболен фестивал се проведе в Мездра

Футболен фестивал, популяризиращ здравословния начин на живот сред младежите, се проведе в Мездра, съобщиха от Общината. На участниците беше предоставена възможност да се включат в практическо обучение за прилагане на игровия подход при младите футболисти. Този подход в обучението по футбол предоставя възможности за надграждане на физическото развитие..

публикувано на 30.07.25 в 17:14

Защитник напусна "Монтана"

Десният бек Борислав Вакадинов вече не е част от отбора на "Монтана". 26-годишният бранител се раздели по взаимно съгласие.  Вакадинов не бе в групата за домакинската среща снощи срещу "Локомотив" /Пловдив/, но бе титуляр при гостуването на "Левски", на старта на елита. Вакадинов е със съществен принос за завръщането на "Монтана" сред най-добрите..

публикувано на 29.07.25 в 16:34

"Монтана" изпусна "Локо" за 1:1

"Монтана" спечели първа точка след завръщането си в елита на българския футбол. На обновения стадион „Огоста" момчетата на треньора Танчо Калпаков направиха 1:1 с пловдивския "Локомотив' в последна среща от 2-ия кръг на еfbet лига. Домакините първи вкараха гол. В 23-та минута Филип Ежике се справи със защитата на гостите и матира вратаря Боян..

публикувано на 29.07.25 в 10:47

Елитният футбол се завръща на стадион "Огоста", Монтана ще търси по-добро лице срещу "смърфовете"

Монтана ще изиграе тази вечер първия си мач пред собствена публика след завръщането си в еfbet лига. От 21.15 минута на стадион „Огоста" момчетата на треньора Танчо Калпаков приемат Локомотив /Пловдив/. "Отборът не е в добро състояние. По най-бързия начин ще се опитаме да излезем от тази ситуация". Тежката загуба на старта на елита с 0:5, като..

публикувано на 28.07.25 в 15:58

Бойна галавечер организират във Видин

Бойна галавечер предстои във Видин. За първи път в града се организира състезание по смесени бойни изкуства. Инициатор на зрелището е новосформираната местна организация BFC . Тя е създадена, за да популяризира и продуцира този вид спорт на местно и национално ниво, с амбицията след време дори да прескочи държавните граници.  "На 22 юни..

публикувано на 27.07.25 в 16:52

Берковица - домакин на "Биатлон за всички"

На 26 юли Ски център Ком се изпълни с енергия, спортен дух и усмивки благодарение на демонстрационното събитие Biathlon 4 All (Биатлон за всички), посветено на популяризирането на биатлона в България. Инициативата е на световната федерация по биатлон с подкрепата на БФБ. В Берковица тя се осъществява от СКБ „Ком" с подкрепата на Община Берковица...

публикувано на 27.07.25 в 16:00

Мездренски атлет спечели сребро от Балканиадата

Възпитаникът на Йоло Николов в СК ”Атлет” Мездра Иво Балабанов с невероятно бягане донесе сребърен медал за България в дистанцията на 5000 м с 14:15.83 мин от Балканиадата по лека атлетика, която се провежда във Волос, Гърция. Пред българина завърши само представителят на Сърбия Елзан Бибич, който спечели титлата с 14:03.83 мин. Максим..

публикувано на 27.07.25 в 15:51