"Аз съм икономист, завършила съм Университета за национално и световно стопанство в София. Преди дойда в Катар, съм работила за телекомуникационния регулатор 9 години, но вече балансът е в полза на Катар- 13 години вече съм тук...
Това е една екзотична страна. Повечето хора гледат на Запад, но мога да кажа, че Катар е една доста интернационална държава. Аз попаднах тук съвсем случайно, но по много сериозен и организиран начин. Поканиха ме за интервю след една среща в чужбина по работа. Дойдох първо на интервю, след което официално постъпих на работа. В началото не можех да си представя, че ще издържа дълго време в този много различен свят, но така се получи, че останах. Имала съм и други възможности, имало е и сценарий, при който е могло да си тръгна много по-рано, но да си кажа честно, съм щастлива, че извървях този път с Катар в моята професионална кариери и личния ми живот. Защото пред очите ми, Катар се разви изключително през последнияте10 години и това, което е в момента, го вижда целият свят през очите на футболните фенове...
Катар е интересно място за живеене и за работа. Хората отвън много често имат доста ограничена и бих казала погрешна представа за Катар и арабския свят, затова може би е добре, че такъв глобален форум като футболното първенство, много хора имат шанс да дойдат тук и да разберат от личен опит какво място е.
Животът тук е интересен със сигурност. Работя в инернационален екип, моят приятелски личен кръг е също изключително интернационален- хора от всякакви нации, култури и религия. Според мен, това разнообразие е залегнало като основна ценност в обществото на Катар. Чужденците тук са приети доста добре. Понеже Катар е малка държава с големи ресурси, средства и възможности, те привличат много чужденци - специалисти от всякакви области, за да подпомогнат собственото си развитие. И по този начин, хора като мен, със специфичен опит в определена сфера сме наемани на работа и идваме в Катар за по-кратко или по-дълго време...
Тук държавата доста добре се грижи за хората, независимо дали са местни или чужденци и възнагражденията на работещите тук са високи...
Що се отнася до Световното първенство по футбол, аз вече съм била на 5 или 6 мача, което е доста. Имам и поне 10 билета за бъдещи мачове. Аз имам в момента гости от Канада, които са прелетели половината свят, за да дойдат тук и гледат представянето на отбора си. Заради тях много сме запалени. Още преди месеци си резервирахме билети и мога да кажа, че съм била на едни от най-интересните мачове. Успях да видя отбори като Франция, Испания, Германия- и трите отбора са фаворити за купата. Имаше много интересни срещи като например мачът Бразилия- Швейцария. Това е нещо незабравимо от гледна точка на публика и преживяване..."
Какво представляват осемте стадиона, на които се играят футболните мачове, колко средно струва един билет за среща, както и любопитно подробности за живота в Катар, където пребивават около 500 българи- в звуковия файл
На 31 март се навършват 140 години от рождението на Юлиус Мордекай Пинкас или известен повече с псевдоним като Жул Паскин - един от най-значимите художници на началото на 20-ти век. Роден във Видин през 1885 година, в семейството на еврейски търговци, Паскин оставя незабравима следа в света на изкуствата със своето експресивно и социално ангажирано..
Днес ще си направим едно музикално пътешествие със сестрите Али и Едит де Врис, по-известни като Maywood! До 1976 двете имат кариера като солистки, пеят и в различни групи, а после решават да се обединят в дует, първоначално под името "LadyPop's", което през 1978 променят на "Maywood". То идва от съчетанието на техните сценични..
Приятно слушане. Темите: През седмицата редица институции и много врачани почетоха 80-я рожден ден на един от ярките музикални дейци във Враца и региона - маестро Томислав Аспарухов . Неговият значим принос за културния живот във Врачанско е в развитието на хоровото изкуство. Ще разберем как във видинското село..
Неделята, в която се намираме днес е Четвърта на Великия пост , посветена на един отец на Църквата, който както тогава през своя земен живот, така и днес подклажда силата на вярата, надеждата и любовта в сърцата на хората в Христа Иисуса нашия Господ, а именно - свети Йоан Лествичник . "Духовната стълба на свети Иоан именно е способна..
Има един млад човек от Северозапада, за когото солта е не просто подправка в кулинарията, а нещо много повече - изразно средство в портретното изкуство, което създава. Денис Алиев е художник, но вместо с четка и бои, рисува с готварска сол. Талантливият творец е роден в Долни Дъбник, но живее и работи в София. Преди 10-ина години случайно..
Преди няколко години, фотографът и журналист Антонина Лозанова от Видин, с която сме ви срещали многократно, заедно с актьора Ивайло Петков, създават уникално и вдъхновяващо риалити предаване в YouTube, наречено „При рода на село“. Проектът им бе насочен към млади хора, които искат да се запознаят с българските традиции и обичаи, като..
Фондация "Подкрепа за реализация" се включи като съорганизатор в спортно събитие за хора със специални потребности, инициирано от Спортен клуб "Обединен спорт за всички". Проявата беше със съдействието на Община Видин. Домакин на срещата беше Профилираната природо-математическа гимназия "Екзарх Антим I", а като доброволци в събитието..