12 живи елхички засадиха учениците на ПГТ “Владимир Петков Минчев”- село Владимирово, община Бойчиновци.
Елхичките бяха част от коледната украса на класните стаи. Всяка година преди Коледните празници ръководството на училището организира различни инициативи- за най- красива украса, най- екологична украса на класна стая и други. Тази година решили елхичките да са живи и да се включат в инициативата за засаждането им след празниците.
"Тъй като това го правим няколко години и виждам радостта в децата и тази година решихме да се включим в "Коледна гора". Училището закупи елхички за всеки клас и една обща, за да ни е красиво и в коридорите. Тяхна беше вече задачата да си ги украсят.... След това учениците трябваше да засадят елхичките. Тъй като имаме доста голяма площ, терен в базата на училището, то наистина ще си стане една Коледна гора и след това да си направим и беседка, и кът за отдих. Дано да се хванат всички дръвчета и да им се радваме“, каза директорът на ПГТ Цанка Карчева.
Учениците вече имат грижа и за елхичките. Целта е да знаят, че всеки човек в живота си трябва да засади поне едно дърво. Засаждането на дърво е начин да направим гимназията по-красиво място, допълни Цанка Карчева.
Днес си припомняме за личността на музиканта, учителя и културния деятел от Враца Петър Тодоров- Пеко , а поводът е 120-годишнина от рождението му, която се навърши миналия месец. Петър Тодоров е роден на 11 август 1905 година в града под Околчица. Още от дете той проявява интерес към музиката, което впоследствие определя и житейския му, и..
Новата книга на младата видинска авторка Симона Панова е вече на пазара. Тя се казва "Градска самодива" и отново съчетава в себе си българския фолклор и митология. Нейното написване ѝ отнема точно една година, като за изданието авторката прави предварително проучване и изчита голям брой книги по фолклористика: "Направих това проучване..
Какво е септември без музика и любов? Краят на лятото. И началото на есента. Време за срещи и раздели, за есенна романтика и носталгична песен. Време за дълги целувки под дъжда. Време за края или началото на една голяма любов. Разбира се, че второто е за предпочитане, но понякога се случват и раздели, особено по есенно време ;) Такава ще..
Прекрасна и цветна есен идва. "Неделник"-а също е цветен. Ето какво ви предлагам: На 27 септември в село Търнава ще се проведе Дванадесетия национален фолклорен фестивал "Ехо в родния край - Георги Горелски" . Повече за фестивала от Татяна Мариновска от читалището в селото. На 4 октомври във видинското село..
Днес честваме В ъздвижението на Честн ия и Животворящ к ръст Господен (Кръстовден) . "Братя, днес, като празнуваме, ние се веселим духовно за издигането на Кръста Господен. Днес ние се радваме поради възвисяването на честното дърво. Днес бива издигано нависоко славното дърво и високо издига от гибелта нас, лежащите в грехове. Днес..
През последните години все повече училища въвеждат задължително училищно облекло с надеждата да подобрят учебната среда. Основните цели на тази практика са да се създаде чувство за принадлежност, да се намалят социалните различия между учениците и да се повиши дисциплината. Темата обаче остава спорна. Дали носенето на униформи действително води..
През октомври 2008 г. група от деветима студенти, опитни планинари, тръгва на поход през планината Манцано в американския щат Ню Мексико. Никой от деветимата не се връща жив. Дни по-късно спасителните екипи откриват шест тела на необясними места с още по-необясними наранявания. ФБР поема случая, но не откриват нищо, което да обясни станалото, и той..