Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Ботев" (Враца) победи "Монтана" с 1:0

| обновено на 18.01.23 в 16:53
Снимка: Любо Андреев

Врачанският "Ботев" постигна втора победа в контролните срещи. Успехът дойде преди заминаването на лагер в Благоевград. Този път футболистите на Даниел Моралес победиха "Монтана" с 1:0. Единственото попадение в срещата, която се изигра в Криводол, отбеляза Браян Переа в 12-ата минута. Колумбиецът засече центриране на Том Рапнуи. 

Само след 3 минути игра Переа пусна към Браян Мендоса, който от малък ъгъл върна топката около точката за изпълнение на дузпа, но защитник на "Монтана" изби.

В 31-ата минута Мирослав Маринов имаше възможност да играе с глава, но не се получи и топката бе избита в корнер. Само след 2 минути игра Маринов стреля силно от добра дистанция, но Димитър Илиев спаси.

През второто полувреме на терена се появиха 7 нови футболисти, а от първото полувреме останаха само Браян Мендоса, Петър Кепов, Браян Переа и Клери Сербер.

В 52-ата минута Клери Сербер направи добър пробив, влезе в наказателното поле, но не уцели вратата.

Атаките на "Ботев" продължиха, но липсваше добър завършващ удар. В 54-ата минута Сербер даде прекрасен извеждащ пас към Петър Кепов, който излезе сам срещу вратаря и вкара топката в мрежата, но реферът маркира засада и голът не бе зачетен. Красимир Костов направи добро спасяване в 77-ата минута, след удар на Дамянов. В 85-ата минута Красимир Тодоров направи добър пробив, подаде към Мартин Атанасов, който отправи силен шут, но стражът на "Монтана" изби в корнер.


Наставникът на "Ботев" Даниел Моралес бе доволен от контролата:


"Мисля, че и двата отбора се стараха да направят най-доброто и сме далеч от това, което изискваме. Утре заминаваме за лагер, имаме още 4 контроли и дано да се справим добре".


Моралес не успя да използва двама от опитните си играчи Венцислав Христов и Дани Генов.


Старши треньорът на "Монтана" Ферарио Спасов призна, че има умора в играчите му:


"Когато загубиш, независимо дали е контролна среща, значи не сме направили всичко възможно да стигнем до резултат, който да не е губещ".


Първи 30 игрови минути за Монтана записа крилото Антон Карачанаков.


В събота Монтана гостува на "Балкан" /Ботевград/ в третата си контролна среща от зимната подготовка.


Чуйте повече в прикачения звуков файл. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Жоро Александров представя "Моят Ботев Враца"

От печат излезе нова книга, посветена на историята на футболния "Ботев" Враца. На 222 страници дългогодишният журналист и сътрудник на Радио Видин във Враца Георги Александров е събрал едни от най-паметните моменти от вековната история на местния футболен клуб. Изданието е най-задълбоченото изследване на историята на футбола в града под Околчица...

публикувано на 17.08.25 в 15:30

"Локо" Мездра приключи с победа и загуба контролите

В седмицата преди старта на сезона Локомотив /Мездра/ изигра още две контроли . В Правец „железничарите” победиха ФК Апоел  /Рамат Ган/ U19 Израел с 1:2 (0:1). Голмайстори за ОФК Локомотив (Мездра): 1:0 Сергей Георгиев - 40 мин. от пряк свободен удар, 2:0 Матеус Енрике Силва Колазос (ново попълнение, 19-годишен бразилец с италиански паспорт) - 52 мин...

публикувано на 17.08.25 в 14:25

"Ботев" Враца гони първа победа в мача с "Левски" днес

"Ботев" посреща "Левски" в неделя в мач от 5-ия кръг на Първа футболна лига, а срещата е от 21,15 часа на градския стадион във Враца. Гостите са окрилени след успеха си в Баку с 2:0 и се надяват, че градът под Околчица ще бъде просто следващата им спирка по пътя към основната фаза в Лигата на конференциите. Вероятно това е причината ръководството на..

публикувано на 17.08.25 в 14:18

"Бдин" загря с "Балкан" Белоградчик за новия сезон

"Бдин" Видин победи убедително "Балкан" Белоградчик в последната си контролна среща преди старта на новия сезон на Северозападната Трета лига. На стадион "Георги Бенковски" видинчани доминираха през целия мач. Личеше разликата в класите, както и че гостите са в началото на своята подготовка за разлика от домакините. Радослав Захариев бе най-резултатен в..

публикувано на 17.08.25 в 10:59

"Ботев" научи програмата си до края на август

Спортно-техническата комисия на БФС обяви програмата в още два от кръговете на Първа лига. Така до края на август футболистите на "Ботев" знаят своя график от срещи. Припомням, че в неделя, 17 август тимът посреща "Левски" в мач от 5-ия кръг. Двубоят е от 21,15 часа на стадион "Христо Ботев". Домакините обявиха, че ще продават билети от по 10 лева за..

публикувано на 16.08.25 в 15:43

"Бдин" приема "Балкан" в контролен мач

Днес от 18.00 часа ОФК"Бдин"/Видин/ ще изиграе последната си контрола от предсезонната си подготовка за първенството на Трета Северозападна лига. Съперник на видинчани на стадион "Бенковски" е отбора на "Балкан"/Белоградчик/ , като преди мача ще бъде и официалното представяне на "Бдин".  Първенството на Северозападната Трета лига през сезон..

публикувано на 16.08.25 в 09:13

Определиха съдиите за "Ботев" - "Левски"

Мариян Гребенчарски ще ръководи следващия мач на "Ботев" от първенството на Първа футболна лига. В неделя,17 август от 21:15 ч. тимът на Христо Янев се изправя срещу Левски. На главния съдия ще помагат Мирослав Иванов и Георги Минев, четвърти съдия е Любослав Любомиров. За ВАР отговарят Радослав Гидженов и Кристиян Колев, а съдийски наблюдател е..

публикувано на 15.08.25 в 10:49