Във връзка с празника Трифон Зарезан, Община Вършец организира конкурс за най-добро домашно вино - реколта 2022-ра. Желаещите трябва да предоставят пробите за оценка в непрозрачни, тъмни, стъклени бутилки, с вместимост от 0,500 мл. или 0,750 мл., завити в непрозрачна хартия.
Производителите могат да участват и в двете категории вина, като за всяка се предоставя проба и задължително се посочват сортовете грозде, трите имена на участника и телефон за връзка. На заелите призови места в двете категории ще бъдат връчени грамоти и парични награди, както следва: 1 място- 150 лв.; 2 място- 100 лв.; 3 място- 50 лв.
Дегустация ще бъде извършена предварително на 13 февруари от тричленна комисия. Призовите места ще бъдат обявени на 14 февруари (вторник) от 10.30 часа пред сградата на Общината след отслужването на традиционния водосвет и зарязване на лозата. Заявки и проби на вината се събират в сградата на Туристически център - Вършец от 6-и до 12-и февруари.
Община Брегово обяви днешният 15 август за Ден на траур . Причината е смъртта на двама младежи, които загинаха в тежка катастрофа между селата Куделин и Връв. Тежка катастрофа взе две жертви във Видинско Предварително организираните събития по повод Празника на Брегово, който е днес, ще бъдат съобразени с обявения траур и ще започнат с минута..
Световноизвестният цигулар Свет Радославов става част от фестивала "Опера на върховете" в Белоградчик. Той ще представи своето шоу днес, 15 август, на сцената в подножието на Белоградчишките скали. Казва, че за него това е по-специално участие, след като преди две години на същото място заснема видеоклип и остава изключително впечатлен от магията на..
За 68-ми път Видин е домакин на най-дългата международна гребна регата в света - ТИД 2025 . Създадени са условия за разполагане на лагера на гребците в района на крепостта "Баба Вида", каза зам. -кметът Борислава Борисова. "Мястото е окосено, обезпаразитено, като сме осигурили всичко необходимо за участниците - ток, вода, санитарни възли. По..
За девета поредна година мездренското село Царевец ще бъде домакин на Националния фолклорен фестивал „Белокаменица-2025“ , който ще се проведе на 30 август. Сцената ще събере гайдарска формация „Орфикус“ от Смолян, народните певци Пепи Христозова и Венцислав Пенев, танцови ансамбли и групи за народно пеене. Публиката ще се наслади и на изпълненията на..
Криминално проявен 34-годишен мъж от Лом е задържан с наркотици, незаконно оръжие и алкохол без акцизен бандерол. При полицейска акция в дома му са открити 89,66 грама канабис, пистолет и 44 патрона, както и 31 бутилки уиски по 700 мл без български акцизен бандерол. Мъжът е задържан за 24 часа, а срещу него са образувани три досъдебни производства..
Пожар, предизвикан от неправилно боравене с огън, изпепели стопански постройки и тревни площи в село Буковец, област Монтана. Огънят е унищожил четири дървени и четири тухлени кошари, както и около 20 декара ниска тревна и храстова растителност. За инцидента, станал на ул. "Кирил и Методий", е разпитан 57-годишен жител на селото,..
Продължава почистването на междублоковите пространства във Враца, съобщиха от общинската управа. Екипи на ОП БКС продължават с активните действия по почистване на междублокови пространства от растителност, храсти и отпадъци. Дейностите обхващат различни части на града, с цел създаване на по-чиста и безопасна градска среда за всички жители. В..