Изложба-живопис и рисунки на Найден Петков по случай 105 години от рождението му ще бъде открита днес, 2 март, в малката зала на Художествена галерия „Иван Фунев“ във Враца. Какво включва изложбата, съобщи завеждащият на галерията Христо Божков:
"В малката зала на Художествената галерия "Иван Фунев" при Регионален исторически музей-Враца сме подредили творби по повод 105 години от рождението на професор Найден Петков и както го нарича врачанската общественост "Бачо Найден", тъй като той е бил тук 70-те години на миналия век във връзка с рисуването в Козлодуй на Първа атомна. В нашата зала има подредени 13 живописни платна и 4 рисунки. От творбите на бачо Найден Петков се излъчва една светлина, дори и от тези, които са със земни багри, а повечето от неговите творби са в кафяво. Тази светлина озарява цялата му творческа природа."
Официалното откриване е в 11 часа, като експозицията ще остане един месец.
Районното управление на полицията в Берковица разследва смъртта на домашно куче в село Комарево . Органите на реда са получили сигнал за пребито куче в двор на къща в селото. На място собственичката му, 46-годишна жителка на Берковица, обяснила, че кучето е починало от нанесен му побой. При извършения оглед в присъствие на ветеринарен лекар не са..
Оранжев предупредителен код за горещо време издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за цялата страна . Очакват се екстремно високи температури, които в много райони ще надхвърлят 38 градуса. След обед над Северозападна България ще се развива мощна купеста, на места до купесто-дъждовна облачност, от която ще превали и прегърми...
Тържествено бяха отбелязани 100 години от началото на най-големия трансграничен събор на Балканите. Гости от България и Сърбия се срещнаха на прохода "Кадъ Боаз", където се провежда събора, родил се на основата на приятелските отношения между Община Белоградчик и Община Княжевац. Началото е положено през далечната 1925 година, като е имало и..
През юни по пътищата в област Враца са регистрирани 66 пътно-транспортни произшествия, като от МВР са квалифицирали 20 като тежки. Това прави средно по повече от 2 катастрофи дневно, показва анализът на Од на МВР за шестия месец на годината. При сблъсъците е загинал 1 и са ранени 21 души. В сравнение със същия месец на предходната година, ПТП-тата са с..
Експерти от регионалната здравна инспекция помагат на жителите на Врачанско в осигуряването на достъпа до електронните им здравни досиета. От началото на кампанията, започнала през юли, специалисти са минали през селата от община Враца: Чирен, Девене и Голямо Пещене. Всяка седмица на сайта на здравната инспекция ще бъде публикуван график за..
Концерти, театрални и рисувателни работилници, хоротеки и представления са включени в програмата на фестивала на изкуствата "Дунавски вълни" . Фестивалът ще продължи до 26 юли. Зачестяват случаите на пострадали от горещините хора във Видинско. Това каза за Радио ВИДИН д-р Любомир Виденов, ръководител на видинския филиал на Спешна помощ..
Община Монтана е работила с бюджет от близо 107, 5 милиона лева през миналата година. Това съобщи директорът на Финансови и счетоводни дейности Силвия Василева на публично представяне на отчета. На него присъстваха председателят на общинския съвет Иво Иванов и председателят на комисията по бюджет и финанси Станимир Стоев. Тъй като общата рамка на..