Не е тайна, че често жените полагат много усилия, за да подобрят външния си вид. Правят го, за да впечатлят партньора си, заради личното удоволствие или от суета. В стремежа си да станат по-красиви и привлекателни, някои дами изцяло променят визията си с естетически и хирургични процедури.
Таня Христова от Враца е от хората, които успяват да накарат жените да се чувстват по-красиви и желани. Тя е професионален гримьор и експерт по перманентен грим. Казва, че допреди няколко години предпочитанията на представителките на нежния пол са били далеч по-различни от днешните.
"Аз смятам, че изменение имаше до преди няколко години, обаче това, което много ме радва в последно време, е тенденцията все повече жени да търсят натуралното. Има, разбира се, един по-малък процент от жените, които все още се впечатляват от такива процедури, които си личат - така да го кажем, но все повече стават жените, които търсят естественото, дори и в моята специалност, в перманентния грим. Всъщност целта на този грим е да бъде направен така, че той да не личи. Микроблейдингът, който аз правя по най-нова технология, с която никой не може да разбере, че това не са вашите вежди. Също се занимавам и с перманентен грим - микропигментация на устни. Това, което и там търсим като ефект, е едни хубаво очертани устни, естествени, с хубав розов отенък и хубав контур. Целта е като се събуди една жена сутрин, да има едни хубаво естествени розови устни и едни вежди, които сто процента приличат на естествени. Това е най-новото, което може да се нарече и мода в перманентния грим и в грима изобщо, защото аз съм и гримьор "мейкъп артист" (от англ.- make-up artist). Каквото и да си говорим, нашите жени се сравняват с жените на Запад, привлечени са от модата най-малкото в музикалния бранш и това, което всички наблюдаваме е все по-естествен грим и все по-естествена визия. В последно време прилагам все по-малко техники, докато преди 4-5 години, във всеки един грим аз прилагах много техники, като изрисуване, контраст на цветовете, но в последно време това нещо просто не е така. И това е желание на клиентите, те търсят вече максимално естествена визия." - каза за Радио ВИДИН Таня Христова.
Някои проучвания сочат, че под 10% от мъжете в световен мащаб биха предпочели жената до тях да е с изкуствена коса, мигли, устни или гърди. Повечето от тях са ценители на естествения и поддържан външен вид. Какво обаче мислят мъжете във Видин, проверихме в анкета:
"В днешно време е много трудно с тези корекции и ботокси. Наистина това е проблем на младото поколение. Естествено, както Господ я е създал, така трябва да изглежда жената... В цяла България много корекции си правят жените. Естествена трябва да е красотата на жената и спретната... За мен няма значение как изглежда една жена, аз не се заглеждам много по жени... Трябва да има хубава визия - очи, прическа, да има хубаво облекло и отношение към хората, съответно. Натуралната красота е до определени години, след това си отива... Не е нужно външно да е красива, трябва да има добро сърце и да обича... За мен една жена трябва да е естествена, защото се изкривява иначе и гледната точка на децата. Аз имам дете и виждам какво става. За мен идеалната жена изглежда като съпругата ми..." - коментираха представители на силния пол от Видин.
Някои от анкетираните мъже посочиха за много важни определени черти в характера на жените, като чувството за хумор. Най-непретенциозни се оказаха по отношение на цвета на косата и очите. Други пък заключиха, че жените се стремят към перфектен вид не толкова заради техните мъже, колкото, за да впечатлят другите жени.
През месец ноември ви разказахме за идеята на сдружение "Книгини" да отворят първата по рода си в България кафе-книжарница с кауза във Враца . Към днешна дата тя вече е реалност. Там има над 20 хиляди заглавия - както нови, така и антикварни книги. От тяхната продажба и от поръчките на топли напитки се събират средства в подкрепа на деца и младежи..
„Когато я ударих за първи път, очаквах някаква по-бурна реакция. Тя просто остана да лежи на пода, притиснала челюстта си с ръка. Взряна в мен. Мълчалива. Дори не ми се стори изненадана.“ Така започва романът „Загадката Оливър“ на ирландската писателка Лиз Нюджънт. Твърде възможно е той да се окаже най-оригиналното четиво, което ще..
Център за настаняване от семеен тип за деца и младежи в Мездра е с ново обзавеждан е, благодарение на инициативата "Коледа за всяко дете", организирана от Националното сдружение на сираците в България. Когато в навечерието на Рождество посещава центъра, за раздаде подаръци за празника, председателят на сдружението Слави Михайлов разбира,..
Православен център за лечение на зависими „Св. Успение Богородично“ във Видин дава опора на хора, които са готови да справят с проблемите. Създаден е с благословението на българския патриарх Даниил във времето, в което като митрополит оглавява Видинската епархия. Центърът е съвместна дейност между фондация „Социално развитие и култура“ и..
Днес в рубриката "Професия-хоби" ви срещаме с една изключително стилна и талантлива дама от Монтана. Дебора Йорданова е човек, който успява да съчетае любовта си към изкуството с любимия си аксесоар – шапките! Дебора рисува от малка, вдъхновена от баща си, който също обичал да твори с четка в ръка. Но преди около четири години решава да..
В края на миналата година ви разказахме една вдъхновяваща история на едно семейство, което често си прибира животники от улицата, за да им даде подслон, храна и най-вече любов. Това е една от онези истории, които ти стоплят сърцето и ти напомнят, че доброто е навсякъде около нас. А какво по-подходящо време от началото на годината да разкажем..
Белоградчик е сред малкото общини в страната, които няма да получат допълнително пари от Държавния бюджет с изравнителната субси дия, определена в края на миналата година. Причината е, че в общината имат повече постъпления от местни приходи. Според кмета Боян Минков , субсидията е жизненоважна за общината, която е сред тези с най-голяма..