Не е тайна, че често жените полагат много усилия, за да подобрят външния си вид. Правят го, за да впечатлят партньора си, заради личното удоволствие или от суета. В стремежа си да станат по-красиви и привлекателни, някои дами изцяло променят визията си с естетически и хирургични процедури.
Таня Христова от Враца е от хората, които успяват да накарат жените да се чувстват по-красиви и желани. Тя е професионален гримьор и експерт по перманентен грим. Казва, че допреди няколко години предпочитанията на представителките на нежния пол са били далеч по-различни от днешните.
"Аз смятам, че изменение имаше до преди няколко години, обаче това, което много ме радва в последно време, е тенденцията все повече жени да търсят натуралното. Има, разбира се, един по-малък процент от жените, които все още се впечатляват от такива процедури, които си личат - така да го кажем, но все повече стават жените, които търсят естественото, дори и в моята специалност, в перманентния грим. Всъщност целта на този грим е да бъде направен така, че той да не личи. Микроблейдингът, който аз правя по най-нова технология, с която никой не може да разбере, че това не са вашите вежди. Също се занимавам и с перманентен грим - микропигментация на устни. Това, което и там търсим като ефект, е едни хубаво очертани устни, естествени, с хубав розов отенък и хубав контур. Целта е като се събуди една жена сутрин, да има едни хубаво естествени розови устни и едни вежди, които сто процента приличат на естествени. Това е най-новото, което може да се нарече и мода в перманентния грим и в грима изобщо, защото аз съм и гримьор "мейкъп артист" (от англ.- make-up artist). Каквото и да си говорим, нашите жени се сравняват с жените на Запад, привлечени са от модата най-малкото в музикалния бранш и това, което всички наблюдаваме е все по-естествен грим и все по-естествена визия. В последно време прилагам все по-малко техники, докато преди 4-5 години, във всеки един грим аз прилагах много техники, като изрисуване, контраст на цветовете, но в последно време това нещо просто не е така. И това е желание на клиентите, те търсят вече максимално естествена визия." - каза за Радио ВИДИН Таня Христова.
Някои проучвания сочат, че под 10% от мъжете в световен мащаб биха предпочели жената до тях да е с изкуствена коса, мигли, устни или гърди. Повечето от тях са ценители на естествения и поддържан външен вид. Какво обаче мислят мъжете във Видин, проверихме в анкета:
"В днешно време е много трудно с тези корекции и ботокси. Наистина това е проблем на младото поколение. Естествено, както Господ я е създал, така трябва да изглежда жената... В цяла България много корекции си правят жените. Естествена трябва да е красотата на жената и спретната... За мен няма значение как изглежда една жена, аз не се заглеждам много по жени... Трябва да има хубава визия - очи, прическа, да има хубаво облекло и отношение към хората, съответно. Натуралната красота е до определени години, след това си отива... Не е нужно външно да е красива, трябва да има добро сърце и да обича... За мен една жена трябва да е естествена, защото се изкривява иначе и гледната точка на децата. Аз имам дете и виждам какво става. За мен идеалната жена изглежда като съпругата ми..." - коментираха представители на силния пол от Видин.
Някои от анкетираните мъже посочиха за много важни определени черти в характера на жените, като чувството за хумор. Най-непретенциозни се оказаха по отношение на цвета на косата и очите. Други пък заключиха, че жените се стремят към перфектен вид не толкова заради техните мъже, колкото, за да впечатлят другите жени.
"Неделник" е тук. Личното тефтерче на Васил Левски се смята за една от светините на нашето национално Възраждане. В този автентичен документ можем да открием не само Апостола на свободата в ролята му на революционер, на комитетски деец, на конспираторa, който замисля нелегална мрежа, която трябва да сложи край на чуждото господство, но..
Неделята, която отбелязваме днес е Неделя Месопустна . "В името на Отца и Сина, и Светия Дух! В днешния неделен ден ние си припомняме всичко, което Господ е казал за Страшния, за последния Негов Съд, затова и тази неделя на езика на църковния Устав се нарича Неделя за Съда . Съдът е непременно условие за изява на..
Кърт Вонегът го нарича „първият и все още най-велик американски минималист“ . Печели Оскар за сценарий на филм по собствения си роман „Човешка комедия“. За пиесата „Времето на нашия живот“ през 1940 г. е удостоен с награда „Пулицър“, която отказва да приеме с думите „Никой не може да ме купи!“ . Войната с критиците, която води цял живот, му..
Днес в "Минутите не редактора" ще ви разкажем за един български изпълнител и композитор, който се ражда през 1943 година във Видин, и макар че скоро след това семейството му се мести, Видин остава в неговото сърце до края на живота му. Рубриката този петък е разказ за популярния през 70-те и 80-те години певец Петър Чернев и един от вечните му..
"Котаракът в чизми" е народна приказка, пресъздадена от Шарл Перо, която се намира и в първото издание на сборника на братя Грим: "Детски и домашни приказки". В нея се разказва за котарак, който може да говори и напътства своя господар. Той е хитър, амбициозен, умен, великодушен, верен приятел, ловък, смел, находчив,..
Фондация "Благотворител " насърчава доброволчески инициативи сред младите хора с конкурса "Млад Благотворител" , който се проведе за осма поредна година. В началото на февруари бяха обявени финалистите в тазгодишното издание. Те ще получат финансова подкрепа за реализирането на своите предложения. Сред отличените е и проектът на..
Отново ще ви срещнем с Алекс от Видин . При предишната ни среща през 2023 година той ни разказа за кокошките Сонка и Юлия и петела Соник. Сега отново се е върнал към отглеждането на зайци . Негово старо хоби. Всъщност той не може да си представи да живее без домашен любимец, та бил той и малко странен. Колкото до Соник, Сонка и..