Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Благотворителна хоротека "Да помогнем с танц" във Видин

Благотворителна инициатива ще събира средства за ремонт на Отделението по физикална и рехабилитациионна медицина във Видинската болница. Инициатори са дамите от видинската секция на Демократичен съюз на жените, които организират хоротека за желаещите да помогнат, обясни председателят на ДСЖ – Видин Зоя Василева:


"Нарекохме инициативата "Да помогнем с танц". Ще се радваме всички, които искат да танцуват, да се забавляваме, същевременно да помогнем на отделението по физиотерапия, за да може поне малко да го освежим и да бъде по-приятно на болните..." 


Инициативата се осъществява със съдействието на видинските DJ Милко Милков и Краси Емилов. В организацията и настаняването на гостите на благотворителното събитие активно ще участват ученици от 12 клас на ГПЧЕ „Йордан Радичков“ във Видин, облечени в носии. Една от изненадите на събитието ще са изпълненията на Бреговската духова музика, каза DJ Милко:


"Направил съм интересна програма, за да може да се разчуе за това събитие и следващия път, при следващо благотворително събитие хората да не могат да си намерят места и всеки да търси начин да присъства. Най-важно ми беше следващото събитие хората да изберат за каква благовроителност да бъде, ще оставим книга, в която да запишат своите идеи за следващото мероприятие. Така сме го замислили..."


Благотоврителната хоротека ще е на 18 март от 19 часа. 


"Ще се радваме избраните от вас тоалети да съдържат елементи на български национални носии, а защо да не покажем приказните носии от нашият край"- призовават организаторите. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
План-приемът за следващата учебна година беше представен във Видин.

Три професионални паралелки отпадат в област Видин

Тревожна тенденция на намаляване на учениците се наблюдава в област Видин , станa ясно на провелото се днес заседание на Комисията по заетостта към Областния съвет за развитие. На него бяха обсъдени и съгласувани предложенията за държавен план-прием за учебната 2025/2026 година, направени от училищата в региона. Три професионални паралелки отпадат в..

публикувано на 13.02.25 в 14:16

Увеличава се броят на кражбите във Врачанско

През месец януари 2025 г., на територията на Областната дирекция на МВР-Враца регистрираните криминални престъпления са 228. Разкриваемостта е около 30%, тъй като разплетените случаи са били едва 75. От полицията са регистрирали истински бум на кражби – 43 за януари, като извършителите на повече от половината – 23, са били установени. 6 са..

публикувано на 13.02.25 в 12:30

Курс по медитацията ще се проведе във Видин

Тридневен курс "Изкуството на медитацията" започва във Видин . Обучението ще бъде за "Сахадж Самади", лесна за научаване медитативна техника с мантра, която позволява на ума по естествен начин да достигне състояние на дълбок покой, обясни Сана Алсбей-Драгова, сертифициран инструктор по йога, медитация и дихателни техники към Международна..

публикувано на 13.02.25 в 12:00

Шофьор блъсна 15-годишно момче в село Остров и избяга

Лек автомобил е ударил 15-годишно момче във врачанското село Остров , след което шофьорът е избягал. Инцидентът е станал вчера, 12 февруари, около 19:00 часа. Пострадалото дете е откарано в болницата във Враца.  Шофьорът е 45-годишен мъж, неправоспособен водач, съобщават от полицията. Автомобилът, който е без регистрационни табели, е намерен в частен..

публикувано на 13.02.25 в 11:05

Ремонтни дейности затрудняват движението между Монтана и Враца

Стесняване на изпреварващата лента ще има днес до 17:00 часа в участък от път Е-79 Монтана – Враца, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Причината е подмяна на ограничителни системи​.  Движението се регулира с пътни знаци и сигналисти, посочват от АПИ.

публикувано на 13.02.25 в 10:48

Пиесата "Бог високо" препълни залата на читалището в Кула

Актьорите от видинския драматичен театър "Владимир Трандафилов" Кирил Кирилов, Красимир Рангелов, Калина Савова, Ивайло Симеонов, Ирина Флорова-Капелова, Симеон Георгиев, Николай Янев и Петьо Цеков изиграха пиесата  "Бог високо"   на професор Кирил Топалов  на малка сцена в Кула .  Представлението не е играно на друго място освен във Видин,..

публикувано на 13.02.25 в 10:10

Реплика на Букьовското съкровище вече е в Мизия за празника на града

С разнообразни прояви днес в Мизия ще бъде отбелязана тържествено 55-годишнината от обявяването на селището за град . Местната общност има и друг повод за гордост - 100-годишнината от откриването на тракийското съкровище от село Букьовци, днешна Мизия. Антиките от сребро и злато отдавна са в Националния археологически музей в София, но за да бъде..

публикувано на 13.02.25 в 09:44