"Манастирище" продължи победния си ход и в 14 кръг на „А" група във Врачанско. Лидерът се наложи с 5:2 над третия тим на "Ботев" насред Враца. Георги Манолиу вкара 2 гола, по един път се разписаха Цветан Лазаров-Елвиса, Денис Гърлов и Милен Янков.
"Манастирище" събра 36 т. /65:15/ и има комфортен аванс на върха, като до края на кампанията трябва да се случи чудо, за да не завърши на първата позиция.
Ден след поражението пък наставникът на домакините Янислав Яков коментира, че момчетата му са опитали да се противопоставят на лидера и са успели, но не са имали шанс да реализират положенията си. Футболният специалист изрази мнение, че резултатът от 2:5 не отговаря на показаното на терена от двата тима.
И от двата отбора похвалиха съдията Илиян Маринов за професионалното му отношение към мача и отсъжданията на терена.
На традиционна церемония във Враца, която е уникална за страната, бяха раздадени 22 плакети на спортисти-ветерани, които през 2025-а са навършили кръгли годишнини. Практиката да бъдат уважавани бившите спортисти и приноса им води началото си от над 15 години. Тя е пренесена от Швейцария във Враца от бившия организационен секретар на Спортно дружество..
Баскетболистките на "Монтана" са домакин на "Партизан" /Белград/в среща от Адриатическата лига при жените. Шампионките на България излизат с нов играч в мача. От неделя с отбора тренира гардът от Финландия Линда -Лотта Лехторанта. Разрешителното й за игра пристигна в клуба и тя ще бъде на разположение на треньора Преслав Пешев за мача с "Партизан"..
Волейболистите на Монтана загубиха с 0:3 гейма гостуването си на "Дея спорт" /Бургас/ в среща от 6-ия кръг на първенството на Супер волей. За домакините това бе втора победа, монтанци имат 3 победи и 3 загуби. В зала "Бойчо Брънзов" състезателите на "Дея" затвориха геймовете на 15, 20 и 14 точки. За успеха най-резултатен бе иранският център Хади..
"Ботев 2012" очаквано загуби от шампиона "Рилски спортист" домакинството си в отложен мач от Националната баскетболна лига. Двубоят, който се изигра в Ботевград, завърши с 29 точки разлика – при 97:68 пункта в полза на тима от Самоков. Двубоят започна ударно за шампионите, които натрупаха разлика. В края на първите 10 минути врачани я стопиха до..
Състезатели на врачанския клуб по борба "Ботев 93" спечелиха две отличия от ежегодния турнир за купа "Самоков" , проведен преди дни в едноименния град. Националната надпревара беше за подрастващи таланти до 17 години. Владимир Цветанов от града под Околчица се нареди трети в категорията до 60 кг в класическия стил. При момичетата в първа група..
Срещата тази вечер е от 6-ия кръг на първенството на ефбет Супер волей. В последния кръг момчетата на треньора Даниел Пеев постигнаха трудна победа, след обрат над "Пирин" /Разлог/, в домакинската си среща. "Дея" пък загуби дербито на Бургас срещу "Нефтохимик". Преди мача тази вечер от 18.30 часа Монтана заема шестата позиция, а "Дея Волей" са..
Отличиха най-добрите спортисти на Спортно училище "Св. Климент Охридски" във Враца за 2025-а година, а тържествената церемония се проведе в деня, в който църквата почита светеца. Борци окупираха първите три места, като победител е Калоян Иванов. Негови подгласници са съотборниците му от Спортен клуб "Ботев 93" Христо Валентинов и Антонио Христов...