Стотици се поклониха на връх Околчица пред саможертвата на Христо Ботев и четниците му.
Денят на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България събра граждани и представители на институции пред паметника на революционера във Видин.
Четири са отворените оферти в обществената поръчка за строителен надзор при изграждането на нов мост при 7-ми км на път III-103 в с. Горна Кремена на територията на област Враца. Третокласният път е пряка връзка между областите Ловеч и Враца. В края на месец май бяха отворени подадените 3 ценови оферти.
Със заповед на вътрешния министър от 30.05.2023 г. комисар Мариян Божинов (на снимката - правостоящият) е временно преназначен на длъжността директор на Областната дирекция на МВР (ОДМВР) в Монтана.
Публична дискусия на тема "Многообразието е богатство" се проведе в конферентната зала на туристическия културно-информационен център в Лом.
СУ "Христо Ботев" в Белоградчик днес почете своя патрон с откриването на паметна стена с двуметров портрет на поета- революционер.
Ученици от ПГ „Проф. д-р Асен Златаров", които на 27 май тръгнаха по пътя на Ботевата чета "Козлодуй - Околчица", бяха посрещнати във Видин с аплодисменти.
Възпитанички на Спортен клуб по художествена гимнастика „Ритмика“ от Враца бяха едни от първите, които се включиха в кампанията за събиране на средства за ремонт на паметника на Христо Ботев на едноименния централен площад в града.
Откриха юбилейна самостоятелна изложба на художника Стефан Кирков в Художествена галерия „Кирил Петров“ в Монтана.
Козлодуй ще бъде домакин на 16-и Национален мотосъбор, който ще се проведе от днес, 2 юни до 4 юни в "Ботев парк" край града.
Традиционният събор на видинското село Синаговци е в събота, 3 юни. За доброто настроение на жителите и гостите ще се грижат Градски духов оркестър-Видин, Ансамбъл за народни песни и танци "Дунав" и певческа група "Божурите" към местното читалище "Наука-1925".
По-високи цени за административните услуги гласуваха във Видин, с промени в общинска наредба. Сред мотивите за повишението са увеличението на минималната работна заплата от началото на следващата година, както и фактът, че цените не са променяни от години. Поскъпват и услугите, предлагани от общинските предприятия. Решенията са от проведеното днес..
Замразяват се строителните работи по булевард "Панония" във Видин . Движението от утре ще и в двете платна, каза заместник-кметът по финансово стопанските дейности на общината Мартин Дончев . "По план - график трябва да приключа всички строителни работи в града утре някъде към обяд, така че булевардът се надявам в следобедните часове на..
Паркирането в „Синя зона“ във Видин ще бъде безплатно от 21 декември (събота) до 1 януари 2025 г. (сряда), включително, съобщиха от Общината. Заповедта на кмета е във връзка с предстоящите празници. По време на този период няма да се събират такси за паркиране, а санкции за нарушения в зоната няма да бъдат налагани. Решението цели да улесни..
Видинската полиция създава организация за нормално протичане на празниците , каза началникът на отдел „Охранителна полиция“ при Областната дирекция на МВР комисар Мартин Марков. По думите му служителите на реда са предприели мерки за осигуряване на добър обществен ред и недопускане на нарушения. Проведени са срещи с представители на местната власт и..
Учениците от 2-ри "а" клас при ОУ „Св. св. Кирил и Методий” в Мездра се включиха в инициативата за размяна на коледни послания със свои връстници от страната. Децата изработиха и изпратиха картички с пожелания на второкласниците от НУ "Архимандрит Зиновий", гр. Радомир и Трето ОУ "Братя Миладинови", гр. Гоце Делчев Мездренските ученици отвориха..
На тържествена церемония в Културен център "Жул Паскин" във Видин връчиха сертификати, отличия и медали на видински ученици, участвали в есенното издание и финал на състезанието "Математика без граници". В него взеха участие 44 млади математици на възраст от втори до десети клас. Дванадесет са носителите на медали- четири бронзови, шест сребърни и два..
Народно читалище „Искър – 2004“ и кметството в Зли дол са подготвили празнични събития за жителите и гостите на мездренското село . Коледари ще обиколят на 24 декември от 11:00 часа, за да благославят домовете с песни и наричания за здраве и благополучие. На 25 декември от 18:00 ч. в салона на читалището ще се състои коледно тържество...