Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Тир се вряза в къща в село Осен

2
Снимка: Жоро Александров

Повече от 10 часа продължава изтеглянето на тежкотоварния камион, който се вряза в къща в криводолското село Осен тази нощ. Пострадал е шофьорът на тира


След като не е успял да вземе остър завой камионът, който е с турска регистрация, е навлязъл в канавката на насрещното платно, отнесъл е няколко крайпътни дървета и се е забил в жилищната постройка. Тя е съборена наполовина. По време на инцидента къщата е била празна. В нея живее възрастна жена, която е при децата си.


Няколко часа продължи операцията по изваждането на шофьора от кабината на камиона, която е под руините. Той е със счупвания и е настанен за лечение в "Пирогов".


От два месеца в Осен има недоволство срещу тежкотоварния трафик, който беше пренасочен през селото като един от най-кратките обходни маршрути след затварянето за модернизация на международния път Е-79 между Ботевград и Мездра.


"Знаем, че има ремонт и не трябва да минават сега тирове, обаче те минават с много голяма скорост, повече от 80 километра... То е денонощно...", казват жители на селото.


Хората в Осен предупредиха, че готвят протести и блокада на пътя, по който сега преминават тежките камиони от Дунав мост 2 към София и Варна.


В Криводол също се стягат за бунтове, тъй като не искат след 15 септември тирове да минават през града им.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Снимката на 11 септември 2025 година

Официално откриха новоизградената спортна площадка в центъра на видинското село Градец. Сред гостите на откриването бяха кметът на община Видин Цветан Ценков и заместник-кметът по устройство на територията и развитие на инфраструктурата Румен Лилов. Държавата предвижда разкриване на амбулатории за първична здравна помощ в малките населени..

публикувано на 11.09.25 в 18:00
Акад. Антон Дончев

Литературен клуб в Мездра отдава почит на акад. Антон Дончев

Новият творчески сезон на Литературен клуб „Хр. Ботев“ към Народно читалище „Просвета 1925 – Мездра“ ще започне с вечер, посветена на живота и творчеството на акад. Антон Дончев . Изявата е в чест на 95 години от рождението на писателя и ще се състои на 18 септември от 17:00 ч. в конферентната зала на културното средище. Антон Дончев е сред..

публикувано на 11.09.25 в 15:30

Двама са обвинени за грабежа край Медовница

Двама младежи на 20 и 17 години са обвинени за грабежа с побой над шофьор край видинското село Медовница. По разпореждане на прокурор пълнолетният обвиняем е задържан за 72 часа, а непълнолетният – за 48 часа.    Шофьор пострада тежко при побой край село Медовница Припомняме, че престъплението беше извършено преди дни край видинското село...

публикувано на 11.09.25 в 14:50

Трафикът между Враца и Борован минава по обходен маршрут заради ремонт

Днес - 11 септември, както и на 13-и и на 15-и септември ще се полага износващ асфалтов пласт в участък от пътя Враца - Борован . Ремонтните работи са в 2-километровата отсечка, която започва след село Оходен и е до село Борован /от 25-и до 27-и км/.  Дейностите ще се извършват в светлата част от денонощието, като в този период трафикът ще бъде..

публикувано на 11.09.25 в 14:24

Началното училище в Белоградчик се радва на нов STEM център

Новоизграден STEM център отвори врати в Начално училище „Васил Левски" в Белоградчик. Ангел Боянов – заместник-кмет на Общината, Ангел Георгиев – председател на Общински съвет и Здравка Бойкова – директор на СУ „Христо Ботев" бяха сред официалните гости на церемонията по откриването високотехнологичния кабинет по природни науки, математика и..

публикувано на 11.09.25 в 14:00

Вандали разрушиха нова декоративна арка в село Чичил

Неизвестни извършители са съборили и счупили арката с табела „Чичил", намираща се в центъра на видинското село. Това е поредният вандалски акт, който не само нанася материални щети, но и е израз на неуважение към труда и усилията на много хора, съобщиха от Инициативен комитет за възстановяване на традициите - с. Чичил, поставили съоръжението:..

публикувано на 11.09.25 в 11:55

Шофьор с над 2 промила е хванат в Бяла Слатина

Шофьор с 2,05 промила алкохол зад волана бе заловен при проверка в Бяла Слатина. Водачът е 66-годишен мъж, управлявал лек автомобил късно снощи. Колата е иззета, а срещу него е образувано бързо полицейско производство, съобщават от Областната дирекция на МВР. Специализирана операция за контрол на автомобилното движение е проведена в региона,..

публикувано на 11.09.25 в 09:57