Халфовете на футболния "Монтана" Франк Ландри и Петър Атанасов няма да бъдат на разположение на треньора Николай Митов за месец. Двамата лежаха в болница в Плевен. Ландри е със счупен нос и скула на лицето след сблъсък с играч на "Литекс" /Ловеч/, а Атанасов получи бъбречна криза преди срещата в Ловеч. За сега Франк Ландри няма да бъде опериран, съобщиха от стадион "Огоста".
Зоналният съвет на БФС определи съдийската бригада, която ще ръководи дербито на четвъртия кръг на Северозападната Трета лига между лидера в класирането "Бдин" Видин и амбицирания за промоция в професионалния футбол отбор на "Академик" Свищов. Главен съдия е Владимир Кирилов от Плевен . Странични рефери са Венцислав Банчев и Ивайло Петров от Ловеч...
Баскетболистките на "Монтана" записаха загуба в първата си контролна среща от лятната подготовка. В Белград шампионът на България отстъпи с 67:70 точки на "Партизан". На почивката момичетата на треньора Преслав Пешев водеха с 31:28 точки. Днес Монтана играе още един приятелски мач. От 17 часа българките излизат срещу "Будучност Бемакс" от Подгорица.
Валентин Лилов е новият председател на Управителния съвет на футболния Ботев /Враца/. Той заменя на поста Вангел Вангелов, който остава в сдружението. Промяната стана факт на проведено общо събрание на Сдружението с нестопанска цел, което реално е собственик на Ботев /Враца/. Детайли за рокадата не се съобщават. Според съобщението от футболния..
Само три отбора ще участват в елита на женското баскетболно първенство. Освен шампиона "Монтана" заявка са дали "Рилски спортист" /Самоков/ и "Берое" /Стара Загора/. Шампионатът стартира на 1 ноември, като "Монтана" е домакин на "Рилски спортист". Първият етап приключва на 20 декември у дома срещу "Берое".
Кристиян Колев ще ръководи следващият мач на "Ботев" от Първа лига. В откриващата среща от програмата на 8 кръг в елита врачани гостуват на "Берое". Двубоят в Стара Загора е в петък /12 септември/ и започва от 17,30 часа. Йордан Петров и Месут Ахмедов ще помагат на главния рефер, а наряд за четвърти арбитър получи Мартин Великов. За спорните моменти и..
Опитният черногорски баскетболист Павле Джуришич е новото попълнение на врачанския "Ботев 2012", съобщиха от елитния баскетболен клуб. В кариерата си роденият на 1 юни 2000 г. състезател е играл за американските Маями и университетския тим на „Остин Пий". Защитавал е цветовете на белгийския Финикс /Брюксел/, както и за Подгорица и Сутиеска /Никшич/ в..
Четирима представители на Северозападна България ще участват в Световното първенство по канадаска борба. Планетарният форум започва днес в курортен комплекс "Албена" и ще продължи до 22 септември, каза за Радио Видин Любен Иванов , треньор на СК "Селановци 2006" и състезател при ветераните: "Това първенство се очаква да е едно от най-силните..