Старши комисар Красимир Йончев е новият директор на Областната дирекция на МВР във Враца, съобщиха от полицията. Заповедта за назначението беше обявена днес пред ръководни служител в дирекцията от заместник-министъра на МВР Кирил Ценкин.
Йончев смени на поста старши комисар Цветко Нинов, който изпълняваше функциите от 27 май 2021 г. При управлението си Нинов не допусна името му да бъде замесено в нито един скандал, сложи и ред на изтичането на информация, с което постави доста висок стандарт пред новия началник.
От Областната дирекция на МВР във Враца не потвърдиха, но и не отрекоха спекулациите, че Нинов ще ръководи управлението в Роман.
Преди да поеме Областната дирекция, Йончев беше началник на охранителна полиция в Районното управление на МВР във Враца. Преди това е трупал опит в управленията в Бяла Слатина и Роман.
Конкурс за директори на девет училища в област Видин обявиха от Регионалното управление на образованието. За град Видин вакантното място за директор е за Професионалната гимназия „Проф. д-р Асен Златаров" във Видин Конкурси са обявени още за директори на три училища в Община Димово, СУ „Свети свети Кирил и Методий" гр. Димово, ОУ „Христо Ботев"..
Нормално протичат изборите за кмет на монтанското село Дълги Дел. Частичният вот е днес, а кандидатът е един. Към 25 % е избирателната активнвост. Точно в 7 часа тази сутрин отвори избирателната секция в село Дълги Дел, община Георги Дамяново. Процесът върви нормално, без нарушения, каза председателят на Общинската избирателна комисия в Георги..
Популярната ГСГП „Мездрея” при НЧ”Просвета 1925 Мездра”прибави още една престижна награда в богатата си колекция. Групата участва в 12-ти Фестивал за шлагерна и градска песен „Подари ми море” 2025 в Шабла и бе отличена с първа награда. Двамата мъже от групата участваха в надпреварата и с индивидуални изпълнения и също се представиха отлично –..
Обявиха конкурс за директори на 17 учебни заведения в област Враца, това личи от обява на регионалното управление по образованието. Във Враца се търсят началници на едни от най-големите училища като СУ „Христо Ботев", ППМГ „Акад. Иван Ценов", СУ „Никола Войводов", СпУ „Св. Климент Охридски" и НУ „Св. „Софроний Врачански". В общината има още една..
Богата е неделната програма на Националния фестивал на малките театрални форми във Враца. От 16 часа във фоайето на втория етаж на театъра ще бъде представена книгата на режисьора Петринел Гочев „Маршът Компарсита". От 18 часа на голяма зала ще се изявяват чешките актьори от „Фекете Серетлек" и „Студио Домуза" от Прага, които ще представят..
В Монтанското село Дълги дел днес също има частичен вот. Кандидатът обаче е само един. 106 са гласоподавателите по постоянен адрес, които ще могат да се явят на вота. Ако само един човек гласува, кандидатът за селото, което се намира в община Георги Дамяново, ще стане кмет. Частичният вот се наложи след като досегашният кандидат Мирослав..
Община Мездра стана собственик на най-голямата сграда за обществено ползване в района – "Дома на железничаря", в града. Сградата беше купена от БДЖ за 910 хил. лв. След близо година преговори с дружеството "БДЖ - Товарни превози", Община Мездра придоби с покупко - продажба собствеността на сградата на "Дома на железничаря" в града. Цената в размер на..