Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В мездренското село Долна Кремена правят протестна подписка заради трафика

4
Снимка: Радио Видин

В мездренското село Долна Кремена назрява бунт заради затварянето на моста в селото и пренасочването на трафика на тежкотоварните камиони, пътуващи за "Дунав мост 2", по улица "Гаврил Генов", както и пренасочването през самия център на населеното място на трафика в обратна посока (от Мездра към Роман).


На входа на Долна Кремена от Агенция "Пътна инфраструктура" са поставили знак, който насочва колите по главната улица, през центъра на селото. Повечето от пътуващите знаят, че през Горна Кремена има друг мост и не спазват указанието. Тези обаче, които го спазват, ги очакват неприятности – в центъра, при огромен наклон на пътя, има 90-градусов завой, а разминаването на тесния път между двете Кремени е цяло предизвикателство.


В посока Роман – Мездра тежките машини трябва да преминат през тесен мост, с образували се коловози, а от улица „Гаврил Генов” вече не е останало почти нищо. Асфалтът е избутан на камари встрани и са се отворили огромни дупки. Къщите на живеещите на улицата се тресат денонощно и се пукат, хората не могат да спят от страхотния шум, вдига се пепел, която не им позволява да отворят прозорците си. Селото вече даде и жертва – подплашен от огромните машини и шума, кон уби своя собственик, който го прибираше в къщи.


Жителите в момента изготвят подписка до институциите и говорят за сериозни действия срещу невъзможните условия на живот в следствие на трафика.


Повече чуйте в звуковия файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Снимката на 1 август 2025 година

Завърши аварийното укрепване на  западния бастион на крепостта  "Баба Вида".  Община Видин е отправила искане до Министерството на културата за приемателна комисия, както и за допълнителни средства за заплащане на дейности, появили се в процеса на изпълнение. 213 000 лева са осигурени от Министерството на културата за укрепването. Допълнително..

публикувано на 01.08.25 в 18:00

Децата от Ослен Криводол учиха за глаголицата

С тема за първата българска азбука – глаголицата , започна августовската програма на лятната детска школа в мездренското село Ослен Криводол. Децата научиха кой създава глаголицата и какъв смисъл се крие в нейните знаци. Те сами изписваха буквите, съставяха думи като "вяра", "любов", "милосърдие", а най-напредналите написаха и „Аз съм българче“..

публикувано на 01.08.25 в 16:17
Към връх Миджур

Видинчани отново ще покорят връх Миджур

Видинското туристическо дружество "Бонония" организира масово изкачване на връх Миджур в първата събота на август. Организаторите и участниците се надяват на добро време, обясни председателят на дружеството д-р Борислав Милчев .  "Ще качим Миджур, както всяка година. Традиционният маршрут - през Козя гърбина, който е добро спортно постижение,..

публикувано на 01.08.25 в 15:47

Видин се подготвя за традиционния панаир

Започна подготовката за провеждането на трaдиционния Видински панаир . В момента на територията на бившето военно поделение, където се провежда ежегодното събитие, се извършва почистване, обясни зам.-кметът по строителството Румен Лилов .  "Започнали сме с косене, кастрене на дървета, рязане на самоизрасли дървета, почистване на строителни..

публикувано на 01.08.25 в 15:34

Приключи ремонтът в крепостта "Баба Вида" във Видин

Завърши аварийното укрепване на западния бастион на крепостта "Баба Вида" във Видин. Община Видин е отправила искане до Министерството на културата за приемателна комисия, както и за допълнителни средства за заплащане на дейности, появили се в процеса на изпълнение, обясни зам.-кметът по строителството Румен Лилов . "От трите страни на кулата..

публикувано на 01.08.25 в 15:02

„Зелен август“ кани децата във Враца на пътешествие в дивата природа

В разгара на лятото Регионална библиотека „Христо Ботев“ – Враца и Дирекция на Природен парк „Врачански Балкан“ канят всички малки откриватели на пътешествие в дивата природа , съобщават от културния институт. Съвместната инициатива „Зелен август“ ще предложи на децата четири вдъхновяващи срещи със загадъчни животни, обитаващи Природен парк..

публикувано на 01.08.25 в 14:00

Остава месец до крайния срок за участие в биенале „Тенец“ - Монтана

За първи път Националната изложба биенале „Тенец“ , организирана от Община Монтана, се провежда на два етапа. Съгласно променения регламент за участие в първия етап на конкурса всеки художник изпраща качествена дигитална снимка на творбата на имейла на конкурса - biennale.tenets.montana@gmail.com. Крайният срок е 1 септември 2025 г., съобщават от..

публикувано на 01.08.25 в 13:00