Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обсъждат бюджета на община Чупрене

Снимка: Радио Видин

Обществено обсъждане на бюджета на Община Чупрене ще се проведе днес. Приоритет в разработения проектобюджет е социалната сфера, посочи кметът на Чупрене Анжело Добричов

"Основно този приоритет нито е в социалната сфера, в сферата да защитаваме интересите на тези хора и до колко е възможно да им помогнем по един или друг начин и живота им да бъде малко по-лек и малко по-хубав. Аз имам само още един месец работа и ми се иска да оставя общината във вид, който е достоен, вид който е законен, който е най-доброто, което трябва да се направи за живущите хора тук в общината. Надявам се, че на общественото обсъждане ще има хора, които да ни задават въпроси, да ни упрекват, а не да ни хвалят, защото градивността е когато има диалог, когато има и противници, а не само хора, които да ни ръкопляскат, тогава не се случват нещата. " 

Анжело Добричов изрази притеснения, че бюджетът няма да бъде приет от Общинския съвет. В тази връзка посочи, че вече неколкократно в местния парламент се внася предложение за актуализация на капиталовите разходи за 2023 година, но не се приема, като последният път е на проведено на 25 август заседание. 

"Капиталовите бяха внесени за гласуване, като Министерството на финансите ни даде още 50 400 лева, в които вкарахме още две позиции за гласуване, без да погледнат изобщо този път, директно гласуваха "въздържал се" и "против"."

Общественото обсъждане на бюджета на Община Чупрене ще се проведе от 10:00 часа в салона на Народно читалище "Христо Ботев". 

По публикацията работи: Соня Валериева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 6 август 2025 година

Започна новият археологически сезон на обекта антична Бонония във Видин.  Разкопките вече са в ход и се финансират със средства от държавния бюджет чрез Министерството на културата, както и с допълнително финансиране от Община Видин. По целева субсидия за археологически разкопки са осигурени над 50 хиляди лева, които ще покрият работата през целия..

публикувано на 06.08.25 в 18:00

Авария спря водата в пет села в област Монтана

Авария наруши водоподаването в пет села в общините Чипровци и Георги Дамяново, област Монтана, днес. Причината е, че помпената станция в село Бели мел е спряла да работи. Заради авария на помпената станция в чипровското село Бели мел нарушено е водоподаването на близо 600 души, живеещи в пет села. От там се захранва водопровод, който подава вода за..

публикувано на 06.08.25 в 16:34

Около 200 са свободните места след 7. клас в област Монтана

Свободните места в приема след 7. клас в област Монтана са към 200. Днес обявяват резултатите от четвърто класиране. До сега са реализирани 44 паралелки от държавния план приема за новата учебна година. Към 200 са незаетите места в приема след 7. клас в област Монтана. В четвърто класиране могат да участват ученици, които не са записани в нито..

публикувано на 06.08.25 в 16:32

Готова е програмата за събора „Среща на три поколения“ в Гюргич

На 9 август, събота, край язовира във видинското село Гюргич ще се проведе Фолклорният младежки събор „Среща на три поколения“. Подготовката за събитието вече тече, съобщават от местното читалище „Просвета“. Съборът събира участници от различни възрасти и цели да съхрани и предаде българските фолклорни традиции между поколенията. Очаква се в програмата..

публикувано на 06.08.25 в 15:52

Ремонт затвори пътна отсечка между Видин и Монтана

Ограничено е движението за всички превозни средства по 10-километров участък от третокласния път 112 в областите Видин и Монтана. Затвореното за преминаване трасе е от разклона за град Лом до село Тополовец. Причината е, че се извършват ремонтни дейности, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура".  Участъкът е част от алтернативното трасе на..

публикувано на 06.08.25 в 15:43

Празник на младежта ще се състои във Враца

Във Враца ще отбележат подобаващо 12 август – Международният ден на младежта . Младежки център – Враца със съдействието на общинската управа са подготвили прояви, които ще създадат много нови приятелства, емоции и приятни забавления. Активностите започват в 18,30 часа в парка зад паметника на Христо Ботев. Ще има: изложения на младежки..

публикувано на 06.08.25 в 15:35

Продължават археологическите проучвания на антична Бонония във Видин

Започна новият археологически сезон на обекта антична Бонония във Видин. Разкопките вече са в ход и се финансират със средства от държавния бюджет чрез Министерството на културата, както и с допълнително финансиране от Община Видин, каза за Радио Видин ръководителят на проучването доц. д-р Здравко Димитров от Националния археологически институт с..

публикувано на 06.08.25 в 15:31