150 колоездачи потеглиха от Видин по веломаршрута "Дунав Ултра". Трасето е над 700 километра до Дуранкулак. Целта е популяризирането на велотуризма по поречието на Дунав.
"Дунав Ултра" е най-дългият маршрут за велотуризъм у нас, а според организатора Борис Бегъмов през десетте години, откакто е създаден става все по-популярен.
"Дунав Ултра" се трансформира от лично предизвикателство в обща кауза за по-добър шанс и за по-добро развитие на нашата държава, специално за по-добро развитие на Дунавския регион. Нашата цел е инициативата, която стартира да прерасне в обща кауза за популяризиране на местата по поречието на Дунав. Каузата е наистина благородна и визията, която придава маршрутът за населените места е ясна. Нашата е цел е правейки това събитие, да даваме ясен сигнал, че има възможности за този регион. Той е такъв, какъвто е - красив, щедър, плодороден и заслужава нова визия, ново развитие и нов хоризонт. Идеята на "Дунав Ултра" е именно такава - да покажем интереса към региона, неговия потенциал, възможностите оттук насетне. Работата е наистина на всички нас - на държавата, на общините."
Най-бързите участници си поставиха за цел да изминат разстоянието за 48 часа. Сред тях е Кристиян Делев.
"Това е лично предизвикателство, което всеки трябва да опита. Приятно е, хубаво е, с много хубави хора, а и са хубави местата, през които преминаваме. Хубаво е всеки да мине през тези места, тъй като в ежедневието си рядко може наистина да го направи."
В прехода за втора година се включи професор Антоанета Момчилова, преподавател по физическо възпитание и спорт в Русенския университет "Ангел Кънчев". Годините не са пречка, убедена е професор Момчилова и приема предизвикателството от позицията на своите 80 години.
"Чувствам се в много добра форма. Предварително имам изкачване на седем върха в красивите български планини, които все пак ме приведоха в една много добра форма и успоредно с това ежедневен фитнес, както и подготовка с изкачване на стълби и слизане. Това е предизвикателство, изпитание на волята и най-вече всичко това допринася за укрепване на здравето, движението преди всичко."
110 са населените места, през които преминава трасето. За веломаршрута има мобилно приложение с информация за забележителностите и местата, където колоездачите могат да спрат за почивка.
Дневният център за деца с увреждания - седмична грижа към фондация „Уникалните деца на Видин“ от началото на следващата година няма да функционира. Причината е, че дейността не фигурира в Закона за социалните услуги, каза председателят на фондацията Юлия Антова след общественото обсъждане на годишния план на социалните услуги в общината за следващата..
От 5 до 7 септември в село Ружинци ще се проведе деветото издание на фестивала "Традиция и фолклор". Въпреки, че има още време до началото на интересната и забавна тридневна програма, от Общината са готови с базата и организацията, обясни кметът Александър Александров: "Основното, което трябваше да бъде като инфраструктура, е направено...
От Дирекция "Инспекция по труда" във Враца напомниха на работодателите в областта, че писменият трудов договор с ясно посочени условия на труд и заплащане защитава в най-пълна степен правата на работещите. Писмено договорената заплата е от значение за осигурителния доход, върху който се изчисляват обезщетенията в случай на временна неработоспособност,..
В община Ружинци изграждат нови кътове за отдих . Подменят се детските съоръжения в парковете и се доставят нови, каза кметът на общината Александър Александров. "Още с първия ми мандат започнахме с изграждането на такива кътове, не само по проектите, които през годините са над 20, проектите по ПУДОС и "Чиста околна среда", по тези..
Във Враца се готвят за поредното издание на Празника на старата градска песен „Мара Врачанка". То ще е на 18 октомври, но е в ход организацията му. От общината припомнят, че през годините форумът се е утвърдил като водеща сцена за талантливи изпълнители от цялата страна – индивидуални изпълнители, дуети и групи, които съхраняват и предават магията на..
Видин е домакин на 18-ото издание на Националния мотосъбор, който се провежда от 15 до 17 август, и се организира от местния клуб „Северозападни мотори”, със съдействието на Общината. На официалното откриване в бившето военно поделение край крепостта Баба Вида присъства заместник-кметът по хуманитарни дейности и социална политика Борислава Борисова и..
От понеделник до 24 август, мобилни екипи ще бъдат разположени на общо 42 локации в страната, за да окажат съдействие при активиране на приложението "еЗдраве", което осигурява достъп до личното електронно здравно досие. Това съобщиха на сайта си от Министерството на здравеопазването. На 19 август мобилният екип ще е във Видин пред сградата на..