С проекта на бюджет за следващата година се предлага да се повиши с 200 лева доходният критерий на семействата за получаване на месечните помощи за деца. Ще се повишат и месечните размери на помощите за деца с увреждания, както и еднократните за раждане на деца - с 50 процента.
От сегашните 510 лева доходът за член на семейство за получаване на помощи за деца от 1 януари 2024 се предлага да се завиши на 710 лева, като се запазват досегашните размери на помощта - 50 лева за едно дете, 110 лева за две деца и 165 лева за семейство с три деца.
Семейства с доходи на член на семейството от 710,01 до 810 лева ще получават 80% от тези суми.
Ръст от 50% се предвижда за помощите за раждане на деца : за първо дете - 375 лева при досегашни 250, за второ дете - 900 лева вместо 600, а за трето - 450.
С бюджет 2024 се залагат и по-високи месечни добавки за семейства с деца с увреждания - 1180 лева месечно за дете с над 90% степен на увреждане, за дете с увреждане от 70 до 90% увреждане - 570 лева, а за дете с увреждане от 50 до 70% - 450 лева на месец.
Помощите за деца с увреждания се променят за първи път от 2015 година насам.
Започва реконструкция на северния вход на Монтана откъм Лом. Над 48 мил. лв. ще бъдат вложени в отсечката от един километър на булевард „Трети март". Двойното обозначение на цените на стоки и услуги в лева и в евро е задължително от днес. Двете трябва да са изписани с еднакъв шрифт върху етикетите. От понеделник затварят за..
Започва реконструкция на северния вход на Монтана откъм Лом. Над 48 мил. лв. ще бъдат вложени в отсечката от един километър на булевард „Трети март". Ще бъдат изградени три нови кръгови кръстовища. Изпълнението трябва да приключи за две години. Ремонтът на отсечката на булевард „Трети март" в Монтана се финансира от Общинската инвестиционна..
Кино под звездите ще се проведе в Каленик. След дълго прекъсване във видинското село отново ще бъдат прожектирани филми. Инициативата е на местното читалище и ще започне тази вечер в 21:00 часа с прожекция на "Господин за един ден", обясни секретарят Габриела Георгиева. "На хората много има хареса идеята. Първоначално беше два дни да се проведе..
От 11 август, понеделник, ще се ограничи преминаването в посока Монтана в 7-километрова отсечка от път I-1, обхода на града. Промяната се налага заради ремонт на фуги. Трафикът ще преминава двупосочно в платното за София, в което ще са обособени по една лента за всяка посока. Предвижда се обновяването на съоръженията в платното за Монтана да..
Първата Резиденция за млади писатели в Северозапада ще се проведе в рамките на фестивала "Враца - книжен град". Инициативата е на врачанската библиотека и е насочена към млади хора с интерес към писането на поезия и проза на български език, каза директорът на културната институция Силвия Павлова . "Тази инициатива ще се проведе в периода от 25..
Съвместни екипи от български и румънски полицаи ще се включат от 8 август до 19 септември в контрола на трафика в област Видин. Съвместен екип ще извършва проверки и на територията на град Видин, съобщиха от полицията. Служителите на реда ще участват и в контрола на главен път Е-79 заради интензивния трафик. Проверките ще бъдат фокусирани върху..
До дни ще станат ясни резултатите от конкурса за директори на училища във Видинско. Днес допуснатите кандидати се явиха на интервю. Със заповед на началника на РУО- Видин от 11 юни бе обявен конкурс за директори на девет училища от региона. До тест бяха допуснати осем кандидати- Георги Кидиков, Здравка Младенова, Кристина Луканова, Мариета..