Арестуван е директорът на Регионалната здравна инспекция във Видин Венцислав Владински, съобщиха източници на Радио Видин.
Той е предизвикал катастрофа на ул. „Гео Милев“ в града, а отчетената алкохолна проба е 1,23 промила.
27 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол, са засечени от пътните полицаи за денонощие, съобщиха от МВР.
13 от тях са шофирали с над промил.
Под въздействие на наркотични вещества са засечени да шофират 9 водачи, трима са отказали тестване.
Проверени са над 10 000 превозни средства.
Поставят гъвкави ограничители , които пречат на изпреварването в забранените за това участъци по новостроящия се скоростен път между Мездра и Ботевград. Акцията се реализира от Агенция „Пътна инфраструктура", но е факт след инициатива и след настоятелните действия на областния управител на Враца Николай Николов. Губернаторът, който провери как..
Гранични полицаи в Брегово ще говорят пред ученици от СУ "Св. св. Кирил и Методий" в града за рисковете пред хора от уязвими групи да станат жертва на трафиканти. Поводът е 18-ти октомври, обявен за Европейския ден за борба с трафика на хора. Граничният полицай Иво Иванов разказа за мероприятието: "Това е Деен за борба с трафика на хора - един..
Община Берковица получи награда от 20-то юбилейно издание на международното туристическо изложение „Културен туризъм" 2025 във Велико Търново. Почетното отличие бе присъдено в категорията за „Най-атрактивно представяне на туристическа дестинация". С питка и шарена сол бяха посрещнати гостите на щанда на община Берковица на туристическото..
Предстояща реорганизация на движението във Видин ще бъде подложена на обществено обсъждане в петък. Няколко улици ще влязат в територията на Синята зона, но след като претърпят основен ремонт. Улиците са "Дондуков" в частта от "Цар Симеон Велики" до "Екзарх Йосиф", а другата част е улица "Железничарска", която ще продължи до улица "Васил Левски"...
Община Белоградчик получи награда за принос в градското реновирано строителство на тазгодишното издание на Luxury Property Awards 2025, което се проведе в хотел „Краун Плаза София“. Отличието е присъдено за летния кинотеатър „Гъбите“ , възстановен и модернизиран като част от усилията на общината за подобряване на градската среда. Община..
Община Видин търси финансиране на проекта за реконструкция на пътя към село Рупци до село Каленик. Това съобщи заместник-кметът по финансови политики Мартин Дончев: "Той е одобрен, имаме такъв проект... И мостът преди Рупци е в тежко състояние и се търси финансиране в момента. Ще Ви излъжа колко милиона е. Със сигурност беше над 10 цифрата. Той..
Математическата гимназия във Видин стартира нов проект "Без агресия, за сигурна образователна среда в училище" . Той дава възможност за подкрепа на образователно-възпитателния процес по превенция на агресията и тормоза сред децата. По него ще се обучават ученици, учителите и родителите, каза Нора Иванова, педагогически съветник: "Този проект е в..