Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Панорама на образованието ще се проведе във Враца

Снимка: Община Враца

На 18 април училища, професионални гимназии, филиали на висши учебни заведения от Враца ще представят възможностите, които предлагат за обучение и професионална и профилирана подготовка. Тази, станала традиционна инициатива, има за цел да даде поле за изява на всички училища на територията на общината да се представят пред обществеността.

Участниците са подготвили рекламни материали и специални изненади за гостите на събитието. Особено внимание ще бъде отделено на представянето на професионалните гимназии. Модерни специалности, предполагащи добра реализация на младите хора, са новите възможности предлагани през предстоящата учебна година.

В Панорамата на образованието със щанд ще се включи и Център за подкрепа на личностно развитие- „Център за работа с деца”, част от който е Център за кариерно ориентиране, ВТУ „Св. св. Кирил и Методий”- филиал Враца, Медицински университет „Д-р Иван Митев”- филиал Враца.

Панорамата на образованието ще започне в 16.00 ч. с изпълнение на новосформиран мажоретния състав на ПЕГ „Йоан Екзарх“. Всички ученици, родители, граждани ще имат възможност да се запознаят с предлаганите възможности и да направят информиран избор за своето бъдещо образование. 

Тазгодишният форум ще се проведе в пространството между пощата и Сувенирната палата.

Същия ден (18 април) във Враца ще дойде министърът на образованието Галин Цоков, който ще проведе среща с директори на училища от цялата страна. Събитието е в Младежкия дом.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Снимката е илюстративна

Снимката на 20 август 2025 година

Близо три четвърти от пълнолетните българи намират, че в последните седмици има увеличение на цените на стоките и услугите. Данните са от независима изследователска програма на социологическата агенция „Мяра“, публикувани днес.  Информационни срещи за обмяната на левове в евро започват във Врачанско. На 21.08.2025 г., 10.00 ч. в Пенсионерския..

публикувано на 20.08.25 в 18:10

Враца почете Никола Войводов

Във Враца днес /20 август/ отдадоха почит пред живота и делото на Никола Войводов . На днешния ден се навършват 183 години от рождението на бележития революционер и 158 г. от героичната му гибел. Врачанинът е вдъхновител за Христо Ботев и първи завзема кораб по Дунава със своята чета. Според историческите събития, врачанинът водел малка чета, която..

публикувано на 20.08.25 в 16:39

Над 2000 души в област Видин ще получават безплатен топъл обяд и през зимата

Предоставянето на безплатен топъл обяд за най-уязвимите групи в десет от единадесетте общини на област Видин ще продължи и след 30 септември 2025 г., съобщават от Областния информационен център (ОИЦ). Финансирането е осигурено отново от Програма „Храни и основно материално подпомагане“ и ще продължи до 31 януари 2026 г. По този начин се гарантира..

публикувано на 20.08.25 в 15:35

ИАРА и полицията в Монтана осуетиха незаконна продажба на улов

Служители на Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури - Монтана са заловили нарушители риболовци край язовир „Огоста“, съобщават от агенцията. Инспекторите са предотвратили продажба на шаран, който е уловен при любителски риболов - трофеен екземпляр, с тегло 21 кг.  Със съдействието на служители от Районното полицейско управление в..

публикувано на 20.08.25 в 15:28

Информационни срещи за обмяната на левове в евро започват във Врачанско

„Български пощи“, съвместно с местните власти, стартират кампания за информиране на хората за начина на обмяна на левове в евро в пощенските станции, съобщават от дружеството. Целта е да се запознае населението с начина, по който ще се обменят левове в евро в пощенските станции и да се дадат отговори на поставени от хората въпроси. На..

публикувано на 20.08.25 в 15:15

Над 130 колоездачи ще изминат 700 км по поречието на Дунав

На 30 август отново от Видин за 12 път стартира най-популярното многодневно колоездачно приключение в България "Дунав Ултра" . Това е най-дългият туристически веломаршрут в страната. Проявата ще бъде открита на 29 август, обясни заместник-кметът Борислава Борисова: "На 29-и вечерта, от 20:00 часа в Културен център "Жул Паскин" ще бъде обявено..

публикувано на 20.08.25 в 14:00

Училище в Мездра е с нов облик

Вторият етап от проекта „Обичам моето училище“ в ОУ „Христо Ботев“ – Мездра вече е реализиран. Класните стаи и коридорите на най-старото училище в града бяха обновени с цветни фототапети, които внасят живот, вдъхновение и позитивна атмосфера в учебната среда. Ръководството на училището изрази благодарност към екипа, учителите и учениците,..

публикувано на 20.08.25 в 11:20