Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Белоградчик събра българския елит в канадската борба

Снимка: Наско Цанов

В Белоградчик се проведе 28-мото Държавно първенство по канадска борба за юноши, мъже, жени и ветерани. 

В състезанието участваха най-добрите състезатели на България. 

Победителите ще представляват България на Европейското първенство през месец май в Братислава, Словакия и на Световното първенство през месец август в Кишинев, Молдова.

По традиция всяка година Федерацията награждава своите спортисти. Тази година наградени бяха световните европейски шампиони Димитрина Петрова и Сашо Андреев. 

От името на Българската федерация по канадска борба бяха изразени благодарности към Министерство на младежта и спорта, Община Белоградчик и на дългогодишните спонсори – Бъзински. Като израз на дълбока признателност, на представителите бяха дадени почетни плакети.

Кмета на Белоградчик пожела успех на всички състезатели и допълни:

„Изключително съм щастлив, че Белоградчик отново е домакин на Държавното първенство по канадска борба, защото нашата амбиция е градът ни да се превърне в център за спортни събития. За това ви казвам добре дошли! Искам специално да благодаря и на Асен Хаджитодоров и на братя Милен и Тодор Бъзински, без които нищо от това нямаше да може да се случи."

Първенството протече в два поредни дни - лява и дясна ръка. В спортната надпревара участваха и хора с увреждания. Над 200 бяха състезателите сред които Сашо Андреев, Божидар Симеонов, Георги Цветков, Красимир Костадинов - многократни европейски и световни шампиони. Те отново заеха първите призови места.

В отборното класиране за мъже, жени, юноши и девойки победител бе клуб „Армспорт Банско", а отборен шампион при хората с увреждания е „СКИ Армстронг Варна".

Официални гости на откриването бяха Боян Минков – кмет на община Белоградчик, Тодор Бъзински – дългогодишен спонсор на Федерацията, Асен Хаджитодоров – президент на Световната федерация по канадска борба.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Враца е домакин на еврошампионат по делтапланеризъм

За седма година беше дадено началото на международно състезание по делтапланеризъм „Balkan championship Okolchiza open" . Събитието откри заместник-кметът Александър Владимиров, който пожела успех на всички участници и заяви, че местната администрация ще продължи да подкрепя реализирането на турнира. В шампионата тази година се включват 16 участници..

публикувано на 19.08.25 в 16:05

Отборите от школата на "Локомотив" Мездра продължават подготовката си

През изминалата седмица продължи подготовката на отборите от детско-юношеската школа на "Локомотив" Мездра водени от треньорите Стоян Стоянов и Владимир Найденов. В контролна среща на родените през 2012 година победиха "Фортуна" Плевен с 4:2  в коректен мач. Също в контролна среща родените през  2010 година загубиха от по-класните си..

публикувано на 18.08.25 в 12:21

"Ботев" Враца спря "Левски"

Врачанският "Ботев" спъна "Левски" по пътя към върха на Първа лига и попречи на столичани да оглавят таблицата след нулево равенство в града под Околчица. Мачът се игра пред около 4 000 зрители и предложи здрава битка, в която домакините демонстрираха характер. Срещата започна с размяна на няколко атаки и рутинни намеси на вратарите на врачани Димитър..

публикувано на 18.08.25 в 10:30

Жоро Александров представя "Моят Ботев Враца"

От печат излезе нова книга, посветена на историята на футболния "Ботев" Враца. На 222 страници дългогодишният журналист и сътрудник на Радио Видин във Враца Георги Александров е събрал едни от най-паметните моменти от вековната история на местния футболен клуб. Изданието е най-задълбоченото изследване на историята на футбола в града под Околчица...

публикувано на 17.08.25 в 15:30

"Локо" Мездра приключи с победа и загуба контролите

В седмицата преди старта на сезона Локомотив /Мездра/ изигра още две контроли . В Правец „железничарите” победиха ФК Апоел  /Рамат Ган/ U19 Израел с 1:2 (0:1). Голмайстори за ОФК Локомотив (Мездра): 1:0 Сергей Георгиев - 40 мин. от пряк свободен удар, 2:0 Матеус Енрике Силва Колазос (ново попълнение, 19-годишен бразилец с италиански паспорт) - 52 мин...

публикувано на 17.08.25 в 14:25

"Ботев" Враца гони първа победа в мача с "Левски" днес

"Ботев" посреща "Левски" в неделя в мач от 5-ия кръг на Първа футболна лига, а срещата е от 21,15 часа на градския стадион във Враца. Гостите са окрилени след успеха си в Баку с 2:0 и се надяват, че градът под Околчица ще бъде просто следващата им спирка по пътя към основната фаза в Лигата на конференциите. Вероятно това е причината ръководството на..

публикувано на 17.08.25 в 14:18

"Бдин" загря с "Балкан" Белоградчик за новия сезон

"Бдин" Видин победи убедително "Балкан" Белоградчик в последната си контролна среща преди старта на новия сезон на Северозападната Трета лига. На стадион "Георги Бенковски" видинчани доминираха през целия мач. Личеше разликата в класите, както и че гостите са в началото на своята подготовка за разлика от домакините. Радослав Захариев бе най-резултатен в..

публикувано на 17.08.25 в 10:59