Шестнадесетото издание на Специализираното изложение за земеделие БАТА АГРО ще представи 200 фирми на площ от над 35 800 кв.м. от 13 до 17 май на традиционното място – Летище Стара Загора. Посещението на изложението е безплатно, но е необходима регистрация – на място или предварително в уебсайта на БАТА АГРО. Работното време е от 09:00 до 18:00 часа, като само в последния ден, 17 май, е до 14:00 часа.
Вече е публикуван електронният каталог на изложителите, където всеки може да прегледа техния бизнес профил, представяне и контакти. Традиционно участници в изложението са официалните вносители на световноизвестните брандове за земеделска техника, както и десетки фирми от агросектора, предлагащи напоителни системи, семена, торове и препарати, резервни части, инструменти и други. Освен това бизнеса си ще представят и фирми за консултантки услуги, финансови и банкови институции, автомобилната индустрия, едра строителна техника и други. Десетки са и чуждестранните фирми-изложители в БАТА АГРО, като сред тях е и Полската агенция за инвестиции, която участва с колективен щанд на производители на агротехника от Полша.
И тази година в рамките на агрофорума ще се проведат демонстрации на машини – самоходна и прикачна техника, пръскачки, дронове и прецизни технологии. Земеделските производители ще могат да направят тест драйв и да видят на живо най-новото от агротехнологиите и иновациите от последната година. За БАТА АГРО 2024 е организирана и нова, подобрена хранителна зона. Тя ще предлага още по-голямо разнообразие от прясна, домашно приготвена храна, като освен типичното барбекю, ще има и обедно меню с готвени ястия, бургери и сандвичи, както и различни десерти и крафт бира.
За поредна година БАТА АГРО дава възможност на българските производители да представят своите качествени продукти в рамките на фермерския пазар, организиран съвместно с кооперация "Хранкооп". На него гостите и посетителите на изложението ще могат да закупят директно от производителите сезонни плодове и зеленчуци, млечни и месни продукти, вино, мед и пчелни продукти, билки и подправки, занаятчийски печива и много други.
БАТА АГРО е най-големият форум в България за представяне на земеделска техника, продукти и услуги за земеделието и се организира от Българска асоциация на търговците на агротехника. Изложението се провежда от 2010 г., като през годините то спечели доверието на хилядите земеделски производители с добра организация, разнообразие на представените експонати и лоялни търговци. Разгледайте БАТА АГРО 2023 от въздуха и се разходете по алеите за посетители чрез нашата виртуална разходка.
Община Видин сключи договори за подкрепа с двама млади лекари. Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов направи изненадваща проверка на Дома за пълнолетни лица с деменция в село Бистрилица, община Берковица , съобщиха от пресцентъра на ведомството. Посещението е част от проверките за гарантиране на добри и безопасни условия..
"Панаир на талантите" се проведе в Кула. 18 деца на възраст от 5 до 15 години представиха своя талант в различни области - музика, спорт, рецитал, мода, танцово изкуство и др. Всички участници получиха награди, осигурени от Николай Боев, който е инициатор и спонсор на проявата. Голямата награда грабна седемгодишният Никола Иванов ,..
Проверка за изливане на отпадни води ще извърши управителят на ВиК- Видин Илко Илиев след постъпил сигнал до Радио Видин. Граждани са забелязали, че се изливат отпадни води с неприятна миризма на метри от Гребната база, която е преди градския плаж. Помпената станция препомпва отпадъчните води от част от територията на града до другата помпена..
До края на септември ще завърши ремонтът на второкласните пътища Криводол - Борован и Враца - Борован , съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Отсечките бяха обходни трасета при модернизацията на пътя Мездра - Ботевград. По вторoкласните пътища се работи на участъци от по 34 километра. Извършват се ремонти на асфалтовата настилка, подравняване..
От Регионалното управление на образованието във Видин обявиха кандидатите, класирани на първо място в конкурсите за директори на училища . Дългогодишният директор на Професионалната гимназия “Проф. д-р Асен Златаров” Мариета Георгиева ще продължи да ръководи училището. Здравка Младенова печели конкурса за директор на Средно училище “Христо Ботев” в..
Р ежим на водоснабдяването се въвежда в Белоградчик з аради драстично намалелите дебити на водоизточниците Речно водохващане "Репляна - Чупрене" и Речно водохващане "Стакевци", съобщават от Общината . Водата ще се спира всяка вечер от 22:00 ч. до 06:00 ч. на следващия ден. Със заповед на кмета е забранено използването на питейна вода за..
Сушата провали реколтата от царевица в област Монтана. Зърно ще се прибира от полето там, където е имало локални валежи. Това прави не повече от 20% от засятата царевица. Продължителното засушаване през юни и юли не позволи на културата да направи зърно, обясни Николай Синигерски, председател на Монтанския съюз на зърнопроизводителите...