Община Враца се включва в първата по рода си национална скринингова кампания за рак на дебелото черво. В рамките на инициативата в населените места ще бъдат раздадени над 2 000 контейнера за фекални проби, като е създадена организация с кметовете на селата и здравните медиатори.
За територията на града желаещите да се тестват могат да посетят аптека Sopharmacy /до МБАЛ „Христо Ботев"/. При наличие на положителен резултат, пациентите ще бъдат насочвани към гастроентеролози в МБАЛ „Христо Ботев", КОЦ – Враца и "Първа частна болница".
В програмата имат възможност да се включат всички мъже и жени на възраст 50-74 г.
В помощ на всички желаещи функционират безплатен национален номер 0800 202 80 и информационен сайт testvai.bg.
От днес стартира едноседмична специализирана полицейска операция , по линия на Европейската мрежа на службите на Пътна полиция "ROADPOL", с фокус към товарните автомобили и автобусите. Във Видин проверките се извършваха от служители на "Пътна полиция", Автомобилна администрация и Инспекцията по труда в района на пътния участък до бившата ТЕЦ. Във..
Разследване на пътнотранспортното произшествие на кръстовището на главния път Е-79 с Дунавци , при което през почивните дни загинаха четирима души, е започнато от Окръжната прокуратура във Видин . Взети са кръвни проби за извършване на химически изследвания за употреба на алкохол и наркотични вещества. Назначена е автотехническа експертиза,..
Непочистени пътища доведоха до две катастрофи , които днес блокираха пътя от Северозапада към София. Трасето през мездренското село Крета, което е предпочитано от леки автомобили, остана непроходимо за часове. Първо камион се спря в крайпътните храсти по отсечката между Ребърково и Крета, а после две коли се удариха. За щастие и при двата..
Гимназисти в Мездра ще имат възможност да се срещнат с Анабела Нинова в рамките на инициативата „БУМ Кариера“. Тя е родом от града и в момента изгражда своята кариера в правната сфера. Анабела Нинова е завършила магистратура по право в Софийския университет, като през септември миналата година успешно е издържала изпита за юридическа..
От днес стартира едноседмична специализирана полицейска операция , по линия на Европейската мрежа на службите на Пътна полиция "ROADPOL", с фокус към товарните автомобили и автобусите. Във Видин проверките се извършваха от служители на "Пътна полиция", Автомобилна администрация и Инспекцията по труда в района на пътния участък до бившата ТЕЦ...
Над 50-килограмов вълк е отстрелян от ловната дружинка в Чипровци . В района е била забелязана глутница. Увеличава се популацията на хищниците в Монтанско. Освен лисици и чакали има отстреляни и два вълка. „Единият е в Смоляновци, а другия е убит от ловците в Чипровци", съобщи Ася Тодорова, специалист „Ловно стопанство" в сдружение „Огоста"..
Бюст-паметник на Апостола на свободата предстои да бъде официално открит и осветен на централния площад "Свобода“ в Лом. Това ще се случи н а 18 февруари, когато се навършват 152 години от гибелта на Васил Левски. Церемонията по освещаването на мемориала и поднасяне на венци и цветя в памет на Васил Левски е от 11:00 ч., информират от местната..