Машинист е заподозрян за извършител на повредата на маркучите на спирачната система на локомотив на жп гарата в Лом на 1 юни. Мъжът е задържан за срок до 24 часа по Закона за МВР. Разследването продължава.
Под ръководството на Окръжната прокуратура в Монтана за няколко дни полицаите от Лом установиха извършителя. Това е машинист с дългогодишен опит, уточни разследващият прокурор Олег Димитров:
"И тези действия са насочени явно по някакви лични мотиви. Налице е служебен конфликт, конфронтация и той е намерил по този начин да отреагира на конфликтната ситуация, което е съществувала между бригадите и явно с намерение да причини някакви вреди или да компрометира другата бригада".
Инцидентът е станал в 04.30 часа на 1-ви юни на жп гарата в Лом. При рутинна проверка преди курса на локомотива са открити срязани с остър предмет пет маркуча на спирачния механизъм на локомотива, счупено е и предно стъкло. Машината е изтеглена до депо за ремонт. Нанесените щети са в размер на 5000 лева.
Мъжът е направил признания. Предстоят още разпити, допълни прокурор Олег Димитров:
"Съдът го намери за виновен. По принцип за деянието се предвижда наказание от 5 до 15 години лишаване от свобода, но това е въпрос, който ще бъде решаван в последствие в рамките на съдебната фаза на наказателния процес".
Шест спектакъла на Драматично-куклен театър (ДКТ)–Враца ще бъдат представени в Белоградчик по време на Месеца на българския театър, който се провежда за първи път в града на скалите. Културната инициатива ще се проведе от 19 септември до 21 октомври и е организирана от Община Белоградчик и кмета Боян Минков с цел да популяризира сценичното изкуство и..
Ремонт на стената на язовир "Огоста" край Монтана няма да има. Това заяви народният представител от "Възраждане" Петър Петров. Маслото на основният изпускател е в негодно състояние и не е сменяно 40 години. Ремонтът на стената на язовир "Огоста" край Монтана се отлага от години. И тази в бюджета на държавата не бяха заложени средства. Петър..
Тренировъчните действия на служителите от ОДМВР-Видин и Полицейския инспекторат на окръг Долж стартираха в 10 часа на 11 септември, съобщават от полицията. Съвместното учение имаше за цел да повиши нивото на сътрудничество между полицейските структури от двете страни за осигуряване на ефективна реакция при решаване на конкретна критична ситуация...
На 11 септември във Враца, при проверка на четири криминално проявени лица в ж.к. „Дъбника“, у 27-годишен мъж е открит кетамин . При последвало претърсване в жилището му са намерени електронна везна, суха листна маса и бяло прахообразно вещество. Мъжът е задържан за 24 часа, образувано е досъдебно производство. Същия ден в Козлодуй, при..
Ежегодната превантивна акция на полицията „Децата тръгват на училище! Да ги пазим на пътя!“ , през месеците септември и октомври, има за цел да осигури безопасността на движението на децата, учениците и техните близки в районите на детските градини и училищата преди откриването на новата учебна година, през първия и втория учебен срок, съобщават от..
25-годишен видинчанин е бил задържан вчера в полицейския арест за притежание на наркотици , съобщават от полицията. Мъжът бил спрян за проверка в жилищен комплекс в града. От него служителите на реда иззели зелена суха листна маса със специфичен мирис на канабис. По случая в Районното управление във Видин е образувана преписка.
Само една маломерна паралелка ще има в община Монтана за новата учебна година. Тя ще е във Второ училище в Монтана, професия „Фотограф". Училището е средищно и в него се обучават 444 ученици. Маломерна паралелка с 14 ученици за обучение по професия „Фотограф" ще бъде сформирана в девети клас в монтанското Второ училище „Н. Й. Вапцаров". Решението..