Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Видинчанин с бронзов медал на Републиканско по бокс

Снимка: Радио ВИДИН


Състезателят във видинския Боксов клуб - Спартанците (Boxing Club Vidin - The Spartans) Ромео Любомиров завоюва бронзов медал на Републиканското първенство за мъже в Плевен. Въпреки, че не губи нито един двубой в категорията до 71 кг., поради медицински съображения е трябвало да се откаже от по-нататъшно участие на Държавното първенство, което го лишава и от евентуален златен медал. 

"В Плевен беше състезанието и излязох срещу едно момче от на Пулев клуба. Първа среща беше, победих го с два нокдауна, но за жалост ми нанесе удар с глава, което се случва, разбира се, не казвам, че е нарочно. При което ми отвори една травмичка и не ми позволиха да продължа натам и си тръгнах с бронз, въпреки че целта ми беше златото и знаех, че ще стигна до там и ще го взема, но за жалост съдбата по някой път е непредвидима. На състезанието отидохме аз и едно друго момче, Момчил. Той се пусна в тежка категория, но изтегли да го кажем лош жребий и се падна срещу шампиона, който стана на самото състезание. Направи доста добра среща, доста оспорвана, биха се доста добре, но падна по точки от едно момче от ЦСКА... Боксът, който ние тренираме, който аз тренирам, моите момчета, е съвсем различен от познатия бокс. Той е малко по-различен от типичния руски бокс. Аз тренирам по този начин и тренирам моите момчета да са не толкова точкари, колкото да търсят нокаута. Това си е един вид американски бокс..."

В Боксов клуб Видин - Спартанците (Boxing Club Vidin - The Spartans) тренират близо 20 души на всякаква възраст. Заниманията се провеждат в Спортната зала всеки делничен ден. От 16:00 до 18:00 часа тренировката е съпроводена от Ромео Михайлов, а от 18:00 до 19:30 ч. - от Анатоли Витков. 

Повече за тренировките в клуба и за успеха на Ромео Любомиров може да чуете в звуковия файл. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

"Ботев" подписа тригодишен договор с нападател

Владислав Найденов подписа нов 3-годишен договор с Ботев Враца , съобщиха от елитния футболен клуб. Бързоногото крило, което е на 22 години, е сред най-добре представящите се футболисти на елитния тим от началото на сезона.  Найденов започна футболната си кариера в школата на Ботев, след това премина в Лудогорец и изкара един сезон под наем в Етър,..

публикувано на 13.08.25 в 09:09

Шампионът "Монтана" с ново попълнение

Шампионът и носител на купата на България по баскетбол при жените "Монтана" привлече гард от Канада. 27-годишната Джаника Грифит-Уолъс ще дирижира нападението през настоящия сезон. Джаника идва от първенството на Ливан, където играе за отбора на "Champs", като за 16 мача записва средно по 13.6 точки, 3.3 борби и 3.6 асистенции на мач. Миналия сезон..

публикувано на 12.08.25 в 17:45

Ще дойде ли Георги Чорбаджийски в "Ботев"?

Георги Чорбаджийски може да подсили врачанския "Ботев", за такава възможност съобщиха от ръководството на ЦСКА, което обяви, че старши-треньорът Душан Керкез няма да разчита на атакуващия полузащитник. Решение по казуса може да има в следващите дни. Най-вероятната форма е преотстъпване под наем до края на кампанията. Темата към този момент не е..

публикувано на 12.08.25 в 10:51

Анатоли Нанков замени Калпаков на „Огоста“

Анатоли Нанков е новият старши треньор на Монтана . Специалистът  направи първа тренировка с отбора в понеделник вечерта. 56-годшният Нанков замени на поста напусналия в събота стадион „Огоста" Танчо Калпаков. От изиграните четири кръга в efbet лига до сега Монтана има две загуби и два равни мача. Илиян Памуков ще бъде помощник на Нанков, а..

публикувано на 12.08.25 в 09:28

"Бойчиновци" поведе в "Кариана Къп"

Отборът на "Бойчиновци" оглави класирането след изиграването на срещите от втория кръг на турнира "Кариана Къп" 2025 Момчетата от Бойчиновци победиха с убедителното 6:1 отбора на "Шурданица" Георги Дамяново. С хеттрик се отчете Кристиян Марков, а другите голове бяха дело на Кристиян Георгиев-Коко на два пъти и Вергин Бисеров. Почетното попадение за..

публикувано на 12.08.25 в 07:34

Ботев 2012 започна подготовка за предстоящия баскетболен сезон

Баскетболният Ботев 2012 започна подготовка за новото първенство на Националната баскетболна лига. Новото първенство ще започне в началото на октомври. Тегленият жребий изправи врачани срещу БК Берое, като двубоят ще е между 4 и 6 октомври. Баскетболният Ботев 2012 ще се подсили с нови попълнения от Ботевград. Очаква се Балкан да командирова в града..

публикувано на 11.08.25 в 10:41

7 врачани на „Тур дьо Франс", етап „България"

Колоездачен клуб „Враца Велообщество" спечели 2 приза от третото издание на „Тур дьо Франс", етап „България", съобщи председателят на клуба Ангел Ангелов. Това беше третото издание на престижната надпревара за любители, в която участниците трябваше да преодолеят трасе със сериозна денивелация, изкачвайки се на 1 350 м надморска височина. Врачанските..

публикувано на 10.08.25 в 16:21