Стотици жители и гости на Белоградчик събраха легендарните Мими Иванова и Развигор Попов в летния кино-театър "Гъбите". Повече от час обичаните от много поколения певци радваха присъстващите със своите най-големи хитове, като не пропуснаха да изпълнят и някои от новите си парчета. Боян Минков, кмет на община Белоградчик, лично благодари на изпълнителите:
"Най-важното тази вечер е подаръкът, който направихте на всички тези хора, защото върнахте всички ни в нашата младост. Част от хората, присъстващи тук, са участвали в построяването на този прекрасен кино-театър и са носили камък по камък, за да може изпълнители като вас да гостуват в нашия прекрасен град".
На 14 септември група Б.Т.Р. ще отбележи 30 години успешна музикална кариера с концерт от 19.30 часа, в летен кинотеатър "Гъбите" Белоградчик. Входът е свободен, припомнят от общинската администрация.
Официално откриха новоизградената спортна площадка в центъра на видинското село Градец. Сред гостите на откриването бяха кметът на община Видин Цветан Ценков и заместник-кметът по устройство на територията и развитие на инфраструктурата Румен Лилов. Държавата предвижда разкриване на амбулатории за първична здравна помощ в малките населени..
Новият творчески сезон на Литературен клуб „Хр. Ботев“ към Народно читалище „Просвета 1925 – Мездра“ ще започне с вечер, посветена на живота и творчеството на акад. Антон Дончев . Изявата е в чест на 95 години от рождението на писателя и ще се състои на 18 септември от 17:00 ч. в конферентната зала на културното средище. Антон Дончев е сред..
Двама младежи на 20 и 17 години са обвинени за грабежа с побой над шофьор край видинското село Медовница. По разпореждане на прокурор пълнолетният обвиняем е задържан за 72 часа, а непълнолетният – за 48 часа. Шофьор пострада тежко при побой край село Медовница Припомняме, че престъплението беше извършено преди дни край видинското село...
Днес - 11 септември, както и на 13-и и на 15-и септември ще се полага износващ асфалтов пласт в участък от пътя Враца - Борован . Ремонтните работи са в 2-километровата отсечка, която започва след село Оходен и е до село Борован /от 25-и до 27-и км/. Дейностите ще се извършват в светлата част от денонощието, като в този период трафикът ще бъде..
Новоизграден STEM център отвори врати в Начално училище „Васил Левски" в Белоградчик. Ангел Боянов – заместник-кмет на Общината, Ангел Георгиев – председател на Общински съвет и Здравка Бойкова – директор на СУ „Христо Ботев" бяха сред официалните гости на церемонията по откриването високотехнологичния кабинет по природни науки, математика и..
Неизвестни извършители са съборили и счупили арката с табела „Чичил", намираща се в центъра на видинското село. Това е поредният вандалски акт, който не само нанася материални щети, но и е израз на неуважение към труда и усилията на много хора, съобщиха от Инициативен комитет за възстановяване на традициите - с. Чичил, поставили съоръжението:..
Шофьор с 2,05 промила алкохол зад волана бе заловен при проверка в Бяла Слатина. Водачът е 66-годишен мъж, управлявал лек автомобил късно снощи. Колата е иззета, а срещу него е образувано бързо полицейско производство, съобщават от Областната дирекция на МВР. Специализирана операция за контрол на автомобилното движение е проведена в региона,..