Монтана и дубъла на ЦСКА /София/ направиха 0:0 в среща от 9-ия кръг на Втора лига. Монтанци изпуснаха чисти положения в края на първата част. Гостите не застрашиха сериозно нито веднъж вратата на домакините. В 28-та минута диагонален удар на Мартин Сораков срещна лявата странична греда на вратата на Марин Орлинов. Стражът на столичани, който има доста мачове с екипа на монтанци, направи невероятни спасявания и запаси мрежата си суха. В последните 5 минути на първата част Орлинов спаси удари на Борислав Вакадинов и Илия Русинов. С глава Никола Борисов стреля над вратата. През втората част положения липсваха, като може да се отбележи ударът с глава на Росен Маринов минал над вратата на домакините.
В петък Монтана гостува на Спартак /Плевен/.
Монтана: 30.Васил Симеонов-кап., 20.Борислав Вакадинов, 4.Никола Борисов, 6.Денис Динев, 10.Александър Тодоров, 18.Костадин Илиев /78 – Кабанелас/, 24.Уилфред Коуакоу, 23.Антон Тунгаров, 9.Филип Ежике, 13.Илия Русинов /58 – Буров/, 11.Мартин Сораков.
ЦСКА II: 12.Мартин Орлинов, 3.Лъчезар Иванов, 4.Димеон Чатов, 5.Росен Маринов, 7. Марк-Емилио Папазов, Юлиан Илиев, Радослав Живков /92 - Борисов/, Виктор Василев /81 - Борносузов/, 20.Иван Тасев, 21.Александър Бучков, 22.Наско Цеков
Жълти картони: Динев, Кабанелас /Монтана/; Илиев, Бучков, Маринов, Живков, Орлинов /ЦСКА II/
Главен съдия: Тодор Киров
Помощници: Мартин Мачев, Богомил Димитров
Стадион „Огоста": 800 зрители
В събота /11 октомври/ от 16.00 часа "Локомотив" /Мездра/ гостува на "Левски 2007" /Левски/ за среща от 8-ми кръг на Северозападната Трета лига. Домакините са 9-ти във временното класиране с актив от 7 точки и голова разлика 8:13, а „железничарите” са 2-ри с 19 точки и 21:5 гола. Срещата е поверена на великотърновски екип с главен съдия..
Баскетболистките на Монтана ще изиграят утре втората си среща от Адриатическата лига в новия сезон. В зала „Младост"1 от 18 часа, момичетата на треньора Преслав Пешев приемат "Цинкарна Целе". Словенките завършиха миналата година втори, а монтанчанки са трети: "Със сигурност мачът в събота ще бъде многопо-тежък за нас, "Целе" е отбор, който играе..
28-годишният полузащитник Кристиян Пешов е най-новото попълнение на врачанския "Ботев". Новината беше съобщена от ръководството на елитния клуб в навечерието на контролата със "Славия". Има голяма вероятност халфът да облече зеления екип още срещу „белите" – спарингът с тях е в събота, 11 октомври от 13 часа на стадион „Александър Шаламанов" в..
След пауза от близо четвърт век Видин отново ще присъства на българската волейболна карта сред майсторите. Крайдунавският град вече има отбор в най-горната възрастова група - "жени". "Бдин-Вида" ще участва в новоучредената национална Висша волейболна лига , обяви председателя на клуба Пламен Каменов : "С помощта на федерацията и с нейната идея за..
"Ботев" /Враца/ участва в годишната асамблея на Европейската клубна асоциация /ЕСА/, чиито цели са да защитава интересите на европейския клубен футбол и да гарантира водещата роля на клубовете в неговото развитие. Неин президент е Насер Ал-Хелайфи, който е собственик на европейския клубен шампион "Пари Сен Жермен". Членът на УС на "Ботев" -..
Баскетболистките на "Монтана" победиха с 89:53 точки, в отделните части 23:14, 19:9, 21:15, 26:15 "Орлови" от Босна и Херцеговина. Така момичетата на треньора Преслав Пешев започнаха с успех участието си в новия сезон на Адриатическата лига. В зала „Младост" шампионките на България не срещнаха съпротива от шампиона на Босна и Херцеговина. На почивката..
Баскетболистките на "Монтана" днес започват участието си в Адриатическата лига при жените. Седем отбора ще спорт за трофея. Монтанчанки влизат в него от позицията на бронзови медалисти от последния сезон. Днес "Монтана" приема от 18:00 часа Орлови, а в събота от същия час словенския Цинкарна Целе. Кметът на Монтана Златко Живков се срещна с..