Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Фолклорна студиа "Северняци" с поредна благотворителна инициатива

Снимка: Фолклорна студиа Северняци

Фолклорна студиа "Северняци" организира благотворителен концерт "Живот за Стойчо" във Видин. Събитието ще е на 3 октомври, от 18:30 часа в Спортната зала в града, каза ръководителят на формацията Ерик Петров

"Нашето сдружение "Усмихни се с нас" и Фолклорна студиа "Северняци" решихме да направим този благотворителен концерт в помощ на Стойчо Захариев, който се нуждае от спешно лечение в чужбина, тъй като научихме от социалните мрежи и от негови близки за тежкото състояние, в което се намира. Ние винаги сме обърнати към хората, към това да помогнем. Решихме да го направим всички самодейци, всички участници във Фолклорна студиа "Северняци" с желание откликнаха да направим това благородно дело. Освен Фолклорна студиа "Северняци", в концерта сме поканили да участват Женска танцова група "Фиданките", Певческа група "Дунавия" от село Гомотарци, Клуб за спортни танци "Елит - тим", Школа за съвременни танци при читалище "Светъл ден". Детски танцов състав "Ружинци" също откликнаха, тъй като Стойчо е пожарникар в Ружинци. Имаме съдействието на Община Видин за осигуряване на Спортната зала и озвучаването и подкрепата на доста бизнесмени. Нашата художничка Надежда Иванова ще предостави картина, която ще обявим на търг. Средствата ще събираме в кутии, няма да има билети, просто кой колкото  желае, колкото му е възможно да пусне в кутиите. Те ще бъдат поставени на входа."   

Стойчо Захариев е на 43 години от екипа на Службата за пожарна безопасност и защита на населението в Белоградчик. Преди година е диагностициран с тежко заболяване. Преминава химиотерапия у нас, но впоследствие е установено и друго съпътстващо заболяване. Потърсил е второ мнение в чужбина, където предлагат смяна на терапията, защото тази, на която сега е подложен не е подходяща за него и заболяването прогресира. Сумата за лечение е непосилна за него и близките му и се нуждае от помощ.   



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Георги Георгиев от Коста Перчево - за каучуковия завод в Кула и застраховането

Днес в "Думата имат старейшините" ви срещаме с Георги Георгиев от кулското село Коста Перчево. Той е кмет на населеното място от 2005 година, преди това е работил в каучуковия завод в Кула като окачествител, определял е качеството на продуктите. Бил е зает и в сферата на застраховането. Неговият баща, дядо и прадядо са сърби, строители по..

публикувано на 14.08.25 в 15:00

Професионалната гимназия във Вълчедръм има нов STEM център

Два модерни STEM кабинета ще посрещнат учениците от Професионална гимназия „Димитър Маринов“ във Вълчедръм през новата учебна 2025-2026 година. За изграждането им в училището са извършени ремонтни дейности, допринасящи за нова, модерна и достъпна архитектурно-образователна среда, обясни Петя Славкова , директор на учебното заведение:..

публикувано на 14.08.25 в 13:00

Легендата за Орфей и Евридика ще оживее в Магурата

Легендата за Орфей и Евридика и тяхната голяма любов ще оживее в пещерата Магура край Белоградчик. Ще я разкаже Академия "Орфика", която за трета поредна година избра пещерата за сцена на своя интерактивен спектакъл "Възкресението на Евридика". Събитието е част от фестивала "Тракийски мистерии", който се провежда за пета поредна година. Каква е..

публикувано на 14.08.25 в 11:15

В "Музикална зона" на 14 август 2025 слушаме Камий Сен-Санс

Той е френски композитор, органист, преподавател и диригент. Притежавайки енциклопедична култура, твори в почти всички музикални жанрове - опера, симфония, симфонична поема, концерт, камерна и сакрална музика. Написва редица литературно-теоретични трудове. Запален пътешественик, писател, математик и филолог. Слушаме откъси от фантазията за оркестър..

публикувано на 14.08.25 в 09:00

Рев на мотори ще огласи отново Видин

В момента тече подготовката на Националния мотосъбор 2025 във Видин. Събитието е тридневно, традиционно за мотосредите и тази година се организира за 18-и пореден път. Той ще се проведе на панаирния комплекс от 15-и до 17 август, до крепостта "Баба Вида". Програмата ще започне в петък с посрещане на гостите, а за вечерта са планирани два..

публикувано на 13.08.25 в 16:00

Трудови посредници се срещнаха с търсещи работа в кв. "Нов път" във Видин

Клуб за активиране във видинския квартал "Нов път" помага на търсещи работа. Открит е през септември миналата година по програма "Развитие на човешките ресурси" и досега над 200  души са се възползвали от услугите. На среща с жители на квартала служители на Бюрото по труда във Видин представиха възможностите, които предлага...

публикувано на 13.08.25 в 15:34

Атрактивна аранжировка пренася читателите на видинската библиотека на морския бряг

Тематичен морски кът впечатлява читателите на видинската библиотека. Още преди да са изкачили стълбите докрай, посетителите на културната институция попадат в типична плажна обстановка - пясък, надуваеми играчки, чадър, шезлонг. Идеята допада и на малките, и на по-големите читатели. Някои са толкова впечатлени, че дори си правят снимки на морския..

публикувано на 13.08.25 в 15:00