Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Кула-04" разгроми "Дуло" Видин

Снимка: Имре Дузмат

Отборът на ФК "Кула-04" победи тима на ФК "Дуло" Видин с 11:1 в среща от четвъртия кръг на Областна футболна група "Видин".

„Мачът мина по протокол, убедителна победа. В момента сме на такъв етап, че се наслаждаваме на играта. Мога да кажа, че всичко ни се получава, четвърти кръг - четвърта поредна победа. Уважаваме противниците, играем, опитваме се да даваме 100% от себе си, но за момента нищо не е решено, така че мислим мач за мач. Новите играчи в отбора се интегрират нормално, помагат доста и в момента сме доста здрав отбор, добре сглобен, балансиран. За момента всичко е на ниво. От два месеца си позволих да направя отбор и с децата, тренираме здраво. Изиграхме първия мач в събота. Първа победа с 3:1 срещу отбора на „Бдин-2", каза за Радио Видин Пенко Йончев, треньор ФК "Кула-04".

В друга среща от кръга "Балкан" Белоградчик се наложи убедително над "Дреновец" с 6:2. Днес са останалите два мача от 4-ия кръг. "Ружинци" е домакин на "Тимок" Брегово, а "Бдин 2024" гостува на "Партизани" Макреш. В този кръг почива отборът на "Ботев" Грамада.

В класирането ФК "Кула-04" води с 12 точки, с 9 е ФК "Ботев 1947" и на трето място е ФК „Балкан - 1921" с 6 точки.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

"Видабаскет" посреща "Хасково" в неделя

Отборът на "Видабаскет" посреща тимът на "Хасково" във видинската спортна зала "Фестивална" в неделя, 30 ноември. Двубоят, който първоначално трябваше да бъде част от първия кръг, но бе отменен, най-накрая ще се играе у дома. След срещата в Хасково видинската публика ще може да подкрепи у дома своите любимци. Началото на срещата е от 18.00 часа, в неделя.

публикувано на 27.11.25 в 13:36

"Монтана" продължава в Адриатическата лига без загуба

Баскетболистките на "Монтана" победиха с 67:57 точки /20:7, 17:18, 19:14, 11:18/ "Партизан" Белград в среща от 6-ия кръг на Адриатическата лига при жените. Така от изиграните пет мача до сега шампионките на България са без загуба и са начело на лигата. "Партизан" допусна втора загуба. Дебют за "Монтана" направи Линда Лотта Лехторанта, която започна в..

публикувано на 27.11.25 в 13:22

Наградиха спортисти-ветерани от Враца

На традиционна церемония във Враца, която е уникална за страната, бяха раздадени 22 плакети на спортисти-ветерани, които през 2025-а са навършили кръгли годишнини. Практиката да бъдат уважавани бившите спортисти и приноса им води началото си от над 15 години. Тя е пренесена от Швейцария във Враца от бившия организационен секретар на Спортно дружество..

публикувано на 26.11.25 в 15:26

Баскетболистките на "Монтана" посрещат "Партизан"

Баскетболистките на "Монтана" са домакин на "Партизан" /Белград/в среща от Адриатическата лига при жените. Шампионките на България излизат с нов играч в мача. От неделя с отбора тренира гардът от Финландия Линда -Лотта Лехторанта. Разрешителното й за игра пристигна в клуба и тя ще бъде на разположение на треньора Преслав Пешев за мача с "Партизан"..

публикувано на 26.11.25 в 11:37

"Монтана" загуби в Бургас

Волейболистите на Монтана загубиха с 0:3 гейма гостуването си на "Дея спорт" /Бургас/ в среща от 6-ия кръг на първенството на Супер волей. За домакините това бе втора победа, монтанци имат 3 победи и 3 загуби. В зала "Бойчо Брънзов" състезателите на "Дея" затвориха геймовете на 15, 20 и 14 точки. За успеха най-резултатен бе иранският център Хади..

публикувано на 26.11.25 в 11:25

"Ботев 2012" падна от "Рилски спортист"

"Ботев 2012" очаквано загуби от шампиона "Рилски спортист" домакинството си в отложен мач от Националната баскетболна лига. Двубоят, който се изигра в Ботевград, завърши с 29 точки разлика – при 97:68 пункта в полза на тима от Самоков. Двубоят започна ударно за шампионите, които натрупаха разлика. В края на първите 10 минути врачани я стопиха до..

публикувано на 26.11.25 в 09:38

Два бронза по борба за юношите от Враца

Състезатели на врачанския клуб по борба "Ботев 93" спечелиха две отличия от ежегодния турнир за купа "Самоков" , проведен преди дни в едноименния град. Националната надпревара беше за подрастващи таланти до 17 години. Владимир Цветанов от града под Околчица се нареди трети в категорията до 60 кг в класическия стил.  При момичетата в първа група..

публикувано на 26.11.25 в 09:29