С междуучилищния турнир по Футбол 7 за юноши VIII-X клас стартира общинският етап от Ученическите спортни игри в Мездра.
В директна елиминация СУ"Св. Климент Охридски" - Зверино разгроми ПГ"Васил Левски" - Мездра с 15:2 и се класира за следващия, областен етап на игрите. Пет гола за зверинчани вкара Лъчезар Ценов, по два добавиха Иван Илиев, Константин Колов, Данаил Стоянов и Игнасио Василев, веднъж се разписа Венелин Николаев, а Тодор Найденов от противниковия отбор си отбеляза автогол. Почетните попадения за ПГ"Васил Левски" реализира Александър Петков.
Победителите играха в състав: Игнасио Василев, Венелин Николаев (кап.), Данаил Стоянов, Иван Илиев, Иван Манчев, Лъчезар Ценов и Станислав Кръстев (Велислав Петков, Калоян Иванов, Константин Колов), водач на отбора - Галя Пеловска.
Техните съперници: Златин Йорданов, Александър Петков, Дарин Асенов, Константин Христов (кап.), Константин Цолов, Красимир Цолов и Стоян Тонов (Дейвид Славиев, Константин Павлов, Надислав Петров, Салахедин Бусаири, Тодор Найденов), водач на отбора - Цветомир Георгиев.
В по-долната възрастова група - момчета V-VII клас, ОУ"Христо Ботев" - Мездра записа служебна победа с 3:0 срещу СУ"Св. Климент Охридски" - Зверино поради неявяване на противниковия тим и също продължава напред.
Общинският етап от игрите ще завърши на 30 октомври с турнира по баскетбол за момчета V-VII клас. В директна елиминация в него ще се срещнат СУ"Иван Вазов" и ОУ"Св. св. Кирил и Методий" - Мездра. Двубоят е от 15:00 часа във физкултурния салон на ОУ"Христо Ботев".
Поради липсата на други заявки за участие за областния етап на Ученическите спортни игри директно се класират отборите по футбол и по баскетбол на СУ"Иван Вазов" - юноши XI-XII клас, по волейбол на ПГ"Алеко Константинов" - юноши XI-XII клас, по хандбал на СУ"Иван Вазов" - юноши VIII-X клас, по шахмат на ОУ"Св. св. Кирил и Методий" - момчета V-VII клас, по тенис на маса на ПГ"Алеко Константинов" - юноши VIII-X клас и девойки XI-XII клас и на ПГ"Васил Левски" - юноши XI-XII клас и по бадминтон на ПГ"Алеко Константинов" - юноши VIII-X клас, юноши и девойки XI-XII клас.
Областните състезания от Ученическите игри ще се проведат през периода март-април догодина.
Момчетата от ОУ "Христо Ботев" в Мездра, водени от Стоян Стоянов и Слави Маринов, станаха категорични шампиони на Областния етап на Ученическите игри във възрастова група 5-7 клас. Това се случи след три мача и три победи: срещу връстниците им от Бяла Слатина с 6:0, Козлодуй със 7:2 и в решаващия мач със СУ "Христо Ботев" Враца с 2:1. През април..
Трета зимна учителска спартакиада се проведе в ски курорта "Банско". Участие в събитието взеха старшите учители по физическо възпитание и спорт от град Враца . Спортното събитие е организирано от Синдиката на българските учители и Българската работническа федерация "Спорт и здраве" към КНСБ, с подкрепата на Министерството на младежта и..
Утре "Бдин" /Видин/ приема "Локомотив" /Мездра/ в мач от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига, Втори кръг. Началото на срещата е от 15.00 часа на стадион "Бенковски". В предишния кръг от турнира "Бдин" отстрани отбора на "Голям извор" със 7:1, а "Локомотив" победи с 2:0 "Партизан" /Червен бряг/. Така двата тима..
В "Монтана" гледат към трите точки в днешното дерби на стадион "Огоста" срещу "Добруджа" /Добрич/. Срещата е последна от 25-ия кръг на Втора лига. Мачът е от 17.30 часа. Ето и очакванията на треньора на "Монтана" Танчо Калпаков : "Опитваме се да го приемем като всеки един друг мач, да се готвим като за всеки друг мач, но реално позицията на двата..
Словенският град Целе ще е домакин на финалната четворка от Адриатическата лига по баскетбол при жените. Мачовете са на 29 и 30 март . Освен домакините за финалния етап се класираха "Будучност" и българските "Монтана" и "Берое" /Стара Загора/. Бордът на Адриатическата лига констатира, че Целе единствен изпълнява всички условия за домакинство и..
"Монтана“ приема "Добруджа“ /Добрич/ в мач на върха на Втора лига. Срещата на стадион "Огоста" е утре, от 17.30 часа. Монтанци са лидер във временното класиране с 52 точки, Добруджа има 50. Дербито от 25-ия кръг е поверено на Владимир Вълков, Мирослав Иванов и Иво Колев. Георги Стоянов е четвърти арбитър, а оценка на съдиите ще дава Вихрен Манев...
Ботев (Враца) не успя да победи Крумовград у дома и намали шансовете си за спасение през този сезон. Врачани вкараха гол и получиха правото да бият дузпа, но и това се оказа недостатъчно да промени нулевото равенство в дербито на дъното от 24-ия кръг на Първа футболна лига. По-чистите положения бяха пред вратата на гостите. След като изминаха десет..