Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Видинската математическа гимназия е партньор на програмата "С волейбол на училище"

3
Снимка: Красимир Каменов

Представители на Българската федерация по волейбол посетиха Видинската природо-математическа гимназия "Екзарх Антим I". Учебното заведение, съвместно с волейболен клуб "Бъдин-Волей" Видин, са партньори по програмата "С волейбол на училище". Преди 2 години и СУ"Цар Смиеон Велики" се включи в програмата.

Вицепрезидентът на волейболната федерация Давид Давидов сподели, че Видин е първият град, в който програмата гостува за втори път. 

"Идеята за този проект, който трае вече 3 години, е създаването на връзки и отношения между волейболните клубове в страната и училищата. Целите са ясни - повече деца да тренират нашият спорт...", добави Давидов. 

Гост на спортната проява беше и бившият капитан на "звездният" ни национален отбор до 2004 година Николай Иванов:

"Тази програма е много успешна... Хубавото е, че самите клубове и училища се търсят след това и създават контакти... Надяваме се тя да продължи още...", заяви големият ни волейболист. 

Изборът на училище не е случаен. През последните години ППМГ "Екзарх Антим I" е притегателен център за децата и юношите от регион Видин, които залагат на отличната гимназиална подготовка и имат амбиции във високото спортно майсторство. 

Инициативата "С волейбол на училище" е пример за това, как спортът може да бъде много повече от игра. Спортът възпитава, социализира, вдъхновява. Спортът е възможност да се разшири кръгът на общуване на младите хора - спортът е сътрудничество, приятелство, изграждане на сетива за лична и колективна отговорност. Спортът е възможност децата да опознават света и да разширяват постоянно хоризонта на собствените си способности, цели, емоции.

Организаторите на инициативата вярват, че чрез проекта "С волейбол на училище" популярността на волейбола ще расте в цялата страна.

По публикацията работи: Красимир Каменов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Тенисисти от Роман представят Северозапада на финали

Възпитаниците на Росен Цолов от Средно училище "Васил Левски" в Роман спечелиха зоналното първенство от "Ученически игри", което се проведе в Младежкия дом в Монтана . Така те добиха право да представят Северозапада на финалите в отделните възрасти. Юношите и девойките от романското училище не само спечелиха златните медали, но не допуснаха в пътя..

публикувано на 09.04.25 в 09:53

"Ботев" пълни стадиона със свободен вход срещу "Лудогорец"

"Ботев" /Враца/ надъха феновете си с видео, в което прикани запалянковците от града и региона да подкрепи "зелените" по пътя им към финала в турнира за футболната купа на България. В призива участват всички млади таланти от школата на врачани, които със сигурност ще бъдат на трибуните. Тимът на Христо Янев среща в четвъртък, 10 април, "Лудогорец"...

публикувано на 09.04.25 в 09:42

Наказания за помощник-треньора на футболния "Монтана"

Помощник-треньорът на "Монтана" Христо Захариев бе наказан от Дисциплинарната комисия на БФС. Специалистът бе предупреден при гостуването на "Несебър" в среща от 30-ия кръг.  Захариев получи и парична глоба в размер на 200 лева.  В събота "Монтана" е домакин на дубъла на "Лудогорец" /Разград/.

публикувано на 08.04.25 в 16:23

"Монтана" с очаквана победа над "Локомотив"

Баскетболистките на "Монтана" стартираха с победа ½ финалните плейофи при жените. В зала „Младост" момичетата на треньора Преслав Пешев надиграха с 99:41 точки столичния "Локомотив". През целия мач носителките на купата на страната превъзхождаха съперника. За успеха най-резултатна бе Янина Тодорова. Тя влезе от скамейката след контузия и наниза 23..

публикувано на 08.04.25 в 16:15

Драгомир Драганов ще реферира полуфиналния мач на "Ботев"

Драгомир Драганов ще ръководи първия полуфинал от турнира за футболната купа на България, който противопоставя "Ботев" на "Лудогорец". Срещата от 5-ия кръг на надпреварата е в четвъртък, 10 април, от 19 часа. На главния съдия Драганов ще помагат Христо Хаджийски и Светослав Стойчев, а четвърти съдия е Мартин Великов. За спорните моменти и ВАР..

публикувано на 08.04.25 в 12:32

Плувци ветерани от Враца със силно представяне на Международен турнир

Състезателите на Спортен клуб "Ботев Враца – Ветерани" записаха поредно силно участие в престижна надпревара по плуване. На 5 и 6 април в Смолян се проведе 6-ия Международен турнир "Смолян мастърс", който беше за ветерани.  Макар и в ограничен състав, отборът на "Ботев Враца – Ветерани", се представи на ниво и за пореден път засвидетелства мястото си на..

публикувано на 07.04.25 в 15:27

"Монтана" взе три точки от "Несебър"

Футболистите на "Монтана" победиха с 3:1, като гост "Несебър" в среща от 30-ия кръг на Втора лига. Тимът събра 63 точки, колкото има на върха и "Добруджа", но с мач по-малко.  В 15-та минута Костадин Илиев изведе напред "монтанци", като засече центриране от корнер на Стефан Каменов. В 51-та минута Мартин Сораков покачи на 2:0, отново след асистенция..

публикувано на 07.04.25 в 12:36