Фотографи от Враца се обединиха около благородна кауза в подкрепа на страдащи от онкологични заболявания свои съграждани. В навечерието на Нова година те ще правят снимки, като събраните средства ще отидат в подкрепа на Роберто Христо и Стефан Иванов. Двамата имат здравословни проблеми, а фотографите обещават помощта си.
За 20 лв. всеки сниман ще получи 5 професионални кадъра на площад "Христо Ботев", а всички събрани средства ще бъдат дарени за каузата.
На 30 декември на терен ще работят Марио Владимиров (13.00-16.00ч.) и Любослав Ангелов (13.00-16.00ч.), а на 31 декември ще снимат Румен Павлов (12.00-16.00ч.) и Йордан Недялков (14.00-16.00ч.)
Тематичните дни на чужди държави , които бяха провеждани от общинската управа на Враца през 2024-а, ще продължат и през тази. Това обеща кметът на града Калин Каменов, който припомни огромния интерес у местните и гостите на града към дните на Италия, Гърция и Германия. От Общината подготвят през 2025-а дни на културата, храната и напитките на..
Образователното министерство подкрепя проекта за Център за развитие и нови науки /ЦЕРНН/, а по време на посещението на министъра на образованието Красимир Вълчев във Враца, кметът Калин Каменов представи напредъка по проекта. Кметът Каменов заяви, че към момента е подписано споразумение с 12 ключови партньори, сред които Софийски университет,..
След жестокото убийство на Мариян Пасков от Кула, жителите на града внесоха в понеделник подписка в Общината с искане да бъдат предприети необходими мерки за ограничаването на престъпните посегателствата срещу телесната неприкосновеност и здравето на жителите на Община Кула. В допълнително искане от инициативния комитет представиха и желанието на..
В Берковица отбелязаха Седмицата на гората на тържествено честване пред Държавното горско стопанство. Видинският митрополит Пахомий отслужи водосвет. Министерството на образованието предлага математическите гимназии да бъдат преобразувани в специализирани училища. Образователният министър Красимир Вълчев обясни, че с новия статут..
24-часов маратон "Скорост" за контрол на скоростните режими ще се проведе в рамките на 9 април в цялата страна, започвайки в 00 часа и завършвайки в 23:59. На територията на Видин точките за контрол ще бъдат съобразени по време и място с интензивността на движението и наличието на предпоставки за управление на МПС с превишена скорост, съобщи главен..
Народно читалище “Просвета 1925 - Мездра” организира концерт на Група за стари градски песни “Мездрея” и приятели “С “Мездрея” под звездите - с чаша вино и любов в очите”. Събитието е посветено на 100-годишнината от създаването на читалището и е първият от поредица концерти, с които колективите му ще отбележат този юбилей. Специален..
В Берковица отбелязаха Седмицата на гората на тържествено честване пред Държавното горско стопанство. Празникът започна с изпълнения на Младежки духов оркестър при НЧ "Иван Вазов 1872". Видинският митрополит Пахомий отслужи водосвет и обърна внимание на ползите от гората: "За всичко онова, което има да се случва за в бъдеще отговорни сме ние..